Дитина подавилася: що робити і як цьому запобігти

Дитина подавилася - це поширений випадок, який може призвести навіть до смерті. Тому найкращою альтернативою є запобігання, яке здебільшого полягає у тому, щоб спостерігати за дітьми під час їх їжі та гри, а також залишати невеликі тверді предмети поза досяжністю дітей.
Дитина подавилася: що робити і як цьому запобігти

Останнє оновлення: 22 квітня, 2020

За наявними підрахунками, випадки, коли дитина подавилася – одні з найпоширеніших неприродних нещасних випадків. Крім того, це третя провідна причина смерті і в дитинстві, і в старості. Тому необхідно зосередитись як на профілактиці, так і на вирішенні.

Профілактика – найкраща альтернатива. Оскільки це може призвести до смерті, найкраще усунути ризики з віку чотирьох місяців, коли це стає прихованою небезпекою.

Якщо ви не можете уникнути цих випадків, ви повинні знати, що робити, щоб переконатися, що наслідки не критичні. Прості заходи з надання першої допомоги можуть врятувати життя вашій дитині, тому ви повинні ознайомитись з ними.

Дитина подавилася

Точніше, це закупорка дихальних шляхів стороннім предметом. У гірших випадках дихальні шляхи повністю заблоковані, що не дає повітрю потрапити до легенів, тим самим спричиняючи смерть.

Більшість цих випадків непрохідності виникає у дітей до трьох років. Найвищий пік припадає на дітей віком від 6 до 12 місяців. У більшості випадків діти давляться такою їжею, як от горіхи або тверді цукерки.

Інші небезпечні продукти – м’ясо та ковбаси, а також кістки та рибні кістки. Через свою текстуру та форму сосиски також є ризикованими. Взагалі, будь-який твердий предмет, який потрапляє до рота дитини, також є небезпечним.

що робити коли дитина подавилася

Заходи профілактики

Випадки, коли дитина подавилася, досить непередбачувані. Таким чином, найкраще запобігти цій ситуації. Перше, що вам варто врахувати, – це те, що більшість із цих випадків трапляється, коли дитина їсть або грає. Отже, важливо контролювати дітей під час цих справ.

Ось інші профілактичні заходи:

 • Слідкуйте за прикормом і уникайте певних продуктів. Горіхи, вишня чи сливи не повинні бути доступні дітям до 5 років, поки ви не переконаєтесь, що вони знають, як їх їсти.
 • Дрібні предмети та іграшки. Не можна залишати маленькі тверді предмети, як от батарейки або камінці, у доступному для дітей місці. Будьте особливо обережні з повітряними кульками та подібними іграшками, оскільки вони виготовлені з матеріалів, які легко прилипають і можуть перекрити дихальні шляхи.
 • Правила годування. Діти повинні їсти за столом, а не лежачи. Окрім того, вони не повинні їсти під час бігу чи гри. Ви повинні навчити їх правильно жувати.
 • Не вдягайте намиста. Діти ніколи не повинні носити намиста, тим більше, якщо вони зроблені з кульок або дрібних предметів.

Що робити, коли дитина подавилася

дії коли дитина подавилася
ви повинні будь-що залишатися спокійними.

Якщо дитина кашляє, найкраще заохочувати її робити так і далі. Іноді через неналежне втручання сторонній предмет рухається, а це означає, що його важче витягти. Не бийте дитину по спині, не тисніть на живіт та не давайте пити. Коли кашель не витягує предмет, яким подавилися, вам треба зателефонувати в швидку та зробити ці кроки, перш ніж вона приїде:

 • По-перше, поставте дитину на ноги та змусьте їх нахилити голову.
 • Покладіть руку під пахву і тримайте грудну клітину рукою.
 • Іншою рукою вдарте дитину в верхню частину спини, між лопатками. Робіть це нижньою частиною долоні, не бийте більше ніж 5 разів.

Прийом Геймліха

Якщо дитина не випльовує предмет, яким вона подавилася, вам необхідно здійснити прийом Геймліха до 5 разів поспіль. Ось кроки, які ви повинні виконати:

 • Ви повинні зайти за спину дитині та обняти її за талію.
 • Стиснуть одну руку в кулак і помістіть кісточку великого пальця над пупком, в ямку живота.
 • Іншою рукою прикрийте кулак і натисніть всередину і вгору.
 • Якщо дитина без свідомості, вам треба натиснути на груди 30 разів. Потім вдихніть двічі в рот дитини, затуливши ніс. Робіть так, поки не надійде допомога.
This might interest you...
Що робити, якщо в дитини з’явився уявний друг?
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Що робити, якщо в дитини з’явився уявний друг?

Не потрібно хвилюватися, якщо у дитини з'явився уявний друг. В цій статті ми зібрали поради, які допоможуть правильно відреагувати на появу уявного...