Дитина подавилася: що робити і як цьому запобігти

Дитина подавилася - це поширений випадок, який може призвести навіть до смерті. Тому найкращою альтернативою є запобігання, яке здебільшого полягає у тому, щоб спостерігати за дітьми під час їх їжі та гри, а також залишати невеликі тверді предмети поза досяжністю дітей.
Дитина подавилася: що робити і як цьому запобігти

Останнє оновлення: 22 квітня, 2020

За наявними підрахунками, випадки, коли дитина подавилася – одні з найпоширеніших неприродних нещасних випадків. Крім того, це третя провідна причина смерті і в дитинстві, і в старості. Тому необхідно зосередитись як на профілактиці, так і на вирішенні.

Профілактика – найкраща альтернатива. Оскільки це може призвести до смерті, найкраще усунути ризики з віку чотирьох місяців, коли це стає прихованою небезпекою.

Якщо ви не можете уникнути цих випадків, ви повинні знати, що робити, щоб переконатися, що наслідки не критичні. Прості заходи з надання першої допомоги можуть врятувати життя вашій дитині, тому ви повинні ознайомитись з ними.

Дитина подавилася

Точніше, це закупорка дихальних шляхів стороннім предметом. У гірших випадках дихальні шляхи повністю заблоковані, що не дає повітрю потрапити до легенів, тим самим спричиняючи смерть.

Більшість цих випадків непрохідності виникає у дітей до трьох років. Найвищий пік припадає на дітей віком від 6 до 12 місяців. У більшості випадків діти давляться такою їжею, як от горіхи або тверді цукерки.

Інші небезпечні продукти – м’ясо та ковбаси, а також кістки та рибні кістки. Через свою текстуру та форму сосиски також є ризикованими. Взагалі, будь-який твердий предмет, який потрапляє до рота дитини, також є небезпечним.

що робити коли дитина подавилася

Заходи профілактики

Випадки, коли дитина подавилася, досить непередбачувані. Таким чином, найкраще запобігти цій ситуації. Перше, що вам варто врахувати, – це те, що більшість із цих випадків трапляється, коли дитина їсть або грає. Отже, важливо контролювати дітей під час цих справ.

Ось інші профілактичні заходи:

 • Слідкуйте за прикормом і уникайте певних продуктів. Горіхи, вишня чи сливи не повинні бути доступні дітям до 5 років, поки ви не переконаєтесь, що вони знають, як їх їсти.
 • Дрібні предмети та іграшки. Не можна залишати маленькі тверді предмети, як от батарейки або камінці, у доступному для дітей місці. Будьте особливо обережні з повітряними кульками та подібними іграшками, оскільки вони виготовлені з матеріалів, які легко прилипають і можуть перекрити дихальні шляхи.
 • Правила годування. Діти повинні їсти за столом, а не лежачи. Окрім того, вони не повинні їсти під час бігу чи гри. Ви повинні навчити їх правильно жувати.
 • Не вдягайте намиста. Діти ніколи не повинні носити намиста, тим більше, якщо вони зроблені з кульок або дрібних предметів.

Що робити, коли дитина подавилася

дії коли дитина подавилася
Прийом Геймліха – невідкладний метод, коли дитина подавилася. Якщо дитина подавилася, попри профілактичні заходи, ви повинні будь-що залишатися спокійними. Це дасть вам змогу швидко оцінити ситуацію, щоб зрозуміти, що вам потрібно зробити. Коли дитина давиться, вона кашляє, говорить або плаче.

Якщо дитина кашляє, найкраще заохочувати її робити так і далі. Іноді через неналежне втручання сторонній предмет рухається, а це означає, що його важче витягти. Не бийте дитину по спині, не тисніть на живіт та не давайте пити. Коли кашель не витягує предмет, яким подавилися, вам треба зателефонувати в швидку та зробити ці кроки, перш ніж вона приїде:

 • По-перше, поставте дитину на ноги та змусьте їх нахилити голову.
 • Покладіть руку під пахву і тримайте грудну клітину рукою.
 • Іншою рукою вдарте дитину в верхню частину спини, між лопатками. Робіть це нижньою частиною долоні, не бийте більше ніж 5 разів.

Прийом Геймліха

Якщо дитина не випльовує предмет, яким вона подавилася, вам необхідно здійснити прийом Геймліха до 5 разів поспіль. Ось кроки, які ви повинні виконати:

 • Ви повинні зайти за спину дитині та обняти її за талію.
 • Стиснуть одну руку в кулак і помістіть кісточку великого пальця над пупком, в ямку живота.
 • Іншою рукою прикрийте кулак і натисніть всередину і вгору.
 • Якщо дитина без свідомості, вам треба натиснути на груди 30 разів. Потім вдихніть двічі в рот дитини, затуливши ніс. Робіть так, поки не надійде допомога.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.