Щоденні гігієнічні прокладки: корисні чи шкідливі для жіночого здоров'я?

Чи корисні гігієнічні прокладки для здоров'я жінки?
Щоденні гігієнічні прокладки: корисні чи шкідливі для жіночого здоров'я?

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Гігієнічні прокладки так щільно увійшли у повсякденне життя кожної сучасної жінки, що вже досить тяжко уявити, як раніше можна було обходитися без них. Тому що це надзвичайно зручно. Щоденні прокладки допомагають підтримувати чистоту та сухість нижньої білизни, надають відчуття комфорту, а також запобігають виникненню запахів. Неможливо з цим не погодитися, чи не так?

Та чи не замислювалися ви, як гігієнічні прокладки впливають на ваше здоров’я? Чи вони достатньо безпечні для жіночих чутливих організмів?

Ми відповімо вам на всі ці питання та дамо корисні поради, як правильно дотримуватись інтимної гігієни та зарадити виникненню досить дратівливих та неприємних інфекцій.

Гігієнічні прокладки – корисні, чи ні?

Ви дізнаєтесь, як не загубитися в величезному розмаїтті гігієнічних прокладок та вибрати ті, що найбільш підходять для того чи іншого стилю білизни. Найнеприємніше, ви відкриєте для себе те, що гігієнічні прокладки є не такими корисними, як це може здатися на перший погляд.

Не дотримуючись деяких правил по догляду за вашою інтимною зоною, ви ризикуєте спровокувати появу алергії, що може проявлятися свербінням та роздратуванням шкіри в області статевих органів.

Тому, якщо ви не можете повністю відмовитися від використання щоденних гігієнічних прокладок, ми вам розповімо про важливі моменти, на які, в першу чергу, слід звернути увагу при їх застосуванні, аби максимально убезпечити себе від неприємних наслідків у майбутньому.

Поради для здорової мікрофлори

Кожна жінка – індивідуальна. Це означає, що деякі з нас отримують велику користь від того, що може завдати значної шкоди іншій, та навпаки. Та все ж, є загальні поради, які стануть у пригоді кожній жінці, тому зверніть увагу на:

 • Перш ніж купувати щоденні прокладки, переконайтеся, що вони “дихають” та вироблені із сітчастого матеріалу, який пропускає вологу всередину та не створює сприятливе середовище для розмноження бактерій.
 • Міняйте прокладки кілька разів день, кожні 4-6 годин максимум.

Також дуже важливо правильно мити руки до і після прийняття ванни та коли торкаєтесь гігієнічних прокладок.

Поради щодо запобігання інфекцій:

 1. Вагінальна область не повинна бути зовсім без волосся, оскільки лобкове волосся захищає вашу інтимну зону.
 2. Належна гігієна також дуже важлива, особливо під час менструації.
 3. Уникайте вживання мила для рук, оскільки воно може знизити ваш рН баланс. Слід надавати перевагу звичайному милу або засобам, спеціально призначених для інтимної гігієни, щоб утримати природну чистоту та оптимальне значення pH.
 4. Носіть бавовняну білизну, оскільки вона дозволяє вашій інтимній зоні дихати.
 5. Намагайтеся якнайменше носити вузькі штани, оскільки вони можуть підвищити температуру та вологість в області інтимних органів, а також створюють сприятливе середовище для розмноження бактерій
 6. Не носіть одяг із синтетичних матеріалів.
 7. Спіть у вільному одязі.
 8. Намагайтеся не перебувати у сидячому положенні протягом тривалого часу.
 9. Не використовуйте інтимні дезодоранти. Аромати замаскують запах, але можуть викликати досить неприємне роздратування.
 10. Намагайтесь зберігати відчуття сухості вашої інтимної зони якомога довше.

Фактори, що можуть спровокувати інфекцію

Тривале застосування антибіотиків, вагітність та цукровий діабет – основні фактори, що провокують виникнення інфекції. Ви повинні бути обачними та обережними.

Будьте обережні, якщо ви спостерігаєте такі симптоми:

 • Збільшення кількості вагінальних виділень
 • Зміни в кольорі секреції
 • Неприємний запах
 • Біль та печіння при сечовипусканні
 • Біль під час сексуальних стосунків

Не займайтеся самолікуванням

Виявивши симптоми, які можуть сигналізувати про наявність інфекції, більшість жінок мають тенденцію затягувати з візитом до лікаря, виправдовуючи це браком часу або коштів, та вдаються до народної медицини та самолікування. Цього робити категорично не можна!

Як тільки ви запідозрили погіршення у вашій інтимній зоні, негайно зверніться до лікаря. Самолікування вам не допоможе, а навпаки зробить ситуацію ще гірше.

Дуже велике значення має той факт, що лікар підійде до вашої ситуації індивідуально та підбере правильне лікування, спираючись на ваші фізіологічні особливості.

Якщо ви виявили симптоми, характерні вагінальній інфекції, припиніть користуватися гігієнічними прокладками.

Якщо вчасно не відреагувати та не взятися за лікування вагінальних інфекцій, ви ризикуєте викликати проблеми з сечовивідними шляхами, які є небезпечними для вашого здоров’я.

Тому, ми радимо вам прислуховуватися та слідувати всім нашим порадам, аби уникнути неприємних захворювань та сповна насолоджуватися гарним станом вашого жіночого здоров’я. • Eckert LO, Hawes SE, Stevens CE, Koutsky LA, Eschenbach DA, Holmes KK. Vulvovaginal candidiasis: clinical manifestations, risk factors, management algorithm. Obstet Gynecol 1998;92(5):757–65.
 • Farage, M., Bramante, M., Otaka, Y., & Sobel, J. (2007). Do panty liners promote vulvovaginal candidiasis or urinary tract infections?. European Journal Of Obstetrics & Gynecology And Reproductive Biology132(1), 8-19. doi: 10.1016/j.ejogrb.2006.11.015
 • Runeman B, Rybo G, Larko O, Faergemann J. The vulva skin microclimate: influence of panty liners on temperature, humidity and pH (2003).  Acta Derm Venereol;83(2):88–92.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.