Хочете позбутися зайвих кілограмів? Уникайте цих 6 напоїв

У вашому раціоні можна знайти якийсь із цих напоїв? Якщо так, виключивши його зі своєї дієти, ви зможете простіше худнути. Збільште споживання води та натуральних напоїв, адже це найкращий спосіб підтримувати організм зволоженим і сповненим енергії.
Хочете позбутися зайвих кілограмів? Уникайте цих 6 напоїв

Останнє оновлення: 13 січня, 2019

Їжу та напої можна назвати одним із найважливіших чинників для тих, хто намагається позбутися зайвих кілограмів або хоче підтримувати здорову та стабільну вагу.

Контрольований раціон(їжа та напої) з низьким вмістом цукру – це найкращий спосіб скинути кілька додаткових кілограмів, які загрожують здоров’ю, а також покращити свої форми.

Ви маєте усвідомлювати, що потрібно обмежити споживання деяких напоїв, що можуть призвести до проблем із метаболізмом та ускладнити процес схуднення. 
Високий вміст калорій і додаткові складники накопичуються в клітинах. Це спричиняє запалення й ускладнює розщеплення жирів. Насправді, коли людина зловживає такими продуктами, вона створює одну з головних перешкод на шляху до бажаної ваги, особливо, у зоні живота.

Саме тому сьогодні ми хочемо поговорити про деякі найменш корисні напої, що заважають худнути й розповісти про те, як замінити їх здоровішими варіантами.

Зверніть увагу!

1. Спортивні напої

напої різного кольору з пластикових пляшках

Спортивні напої, які переважно продають у супермаркетах або спеціалізованих магазинах, часто використовують для заміни рідин і мінеральних солей, які організм втрачає під час інтенсивних тренувань.

Однак лише спортсмени та ті, хто виконує дуже важку фізичну працю, мають пити їх регулярно, адже для решти людей вміст калорій у такій продукції завеликий.

Цукор, натрій та інші додані інгредієнти в цих напоях можуть здійснювати зворотну дію, якщо займатися спортом недостатньо, щоб спалити їх.

2. Газовані напої

Газовані напої, які можна побачити на полицях кожного магазину, – це один із найзапекліших ворогів людей, які хочуть позбутися зайвої ваги. Те саме стосується продукції з позначкою “легкий” або “нуль калорій”.

Ці напої виготовлені з використанням фруктози, кукурудзяного сиропу й інших видів рафінованих цукрових продуктів. Якщо споживати їх регулярно, вони можуть спричинити проблеми з метаболізмом та захворювання серцево-судинної системи.

Кожна така бляшанка містить еквівалент 3-4 столовим ложкам цукру або 120 калоріям.

3. Знежирене молоко

дівчина п'є молоко

Знежирене молоко може здаватися чудовим компонентом дієти для схуднення, адже воно містить менше жирів, ніж звичайне молоко в магазинах.

Утім воно все одно має досить багато калорій. З часом такий напій може завадити вам досягти бажаної ваги.

Проблеми можуть проявлятися ще гостріше для тих, хто страждає на непереносимість лактози, адже це збільшує запалення в тканинах організму.

Саме тому краще замінити знежирене молоко варіантами з меншим вмістом калорій, як-от мигдалевим чи рисовим молоком.

4. Фруктові соки з додаванням цукру

Натуральні фруктові соки можуть стати чудовим доповненням до дієти. Вони забезпечують організм важливими поживними речовинами, які допомагають покращити здоров’я та сприяють втраті ваги.

Утім важливо пам’ятати, що соки, які виготовляють із використанням рафінованого цукру, мають гірші властивості, адже вони містять більше калорій і менше поживних речовин.

І магазинний, і домашній сік втрачає клітковину та вітаміни, якщо до нього додати багато підсолоджувачів.

Ось чому найкраще використовувати на 100% органічні фрукти й овочі та не додавати в соки штучні добавки.

5. Холодний чай

холодний чай

Хоча часто холодний чай  рекламують як корисний продукт, той, що зазвичай продають у магазинах і ресторанах, не надто корисний для людей, які хочуть схуднути.

Попри те, що для його виготовлення використовують рослинні та фруктові екстракти, вміст цукру в такому напої може дорівнювати показникам у газованих напоях.

Найбільше занепокоєння викликає те, що одна пляшка будь-якого з цих напоїв містить до 175 калорій. Крім того, до холодного чаю може входити кількість цукру, які прирівнюється 10 чайним ложкам.

6. Енергетики

Сьогодні дедалі більше людей вживають енергетики не лише, щоб підзарядити організм, коли вони почуваються втомленими, але також тому, що це допомагає покращити ефективність під час виконання певних завдань.

Проблема в тому, що попри такі властивості, регулярне споживання енергетичних напоїв може вплинути на метаболізм і призвести до проблем із вагою та діабетом.

Кофеїн і цукор, який у них міститься, безпосередньо впливає на ці процеси. Це сповільнює функції організму, а також вражає інші системи.

На щастя, такі напої дуже просто замінити, адже існує безліч смузі й енергетичних продуктів, які здійснюють на організм такий самий ефект.  • Lobach AR, Roberts A, Rowland IR. Assessing the in vivo data on low/no-calorie sweeteners and the gut microbiota. Food Chem Toxicol. 2019 Feb;124:385-399.
  • Reid IR. Vitamin D Effect on Bone Mineral Density and Fractures. Endocrinol Metab Clin North Am. 2017 Dec;46(4):935-945
  • Freeman CR, Zehra A, Ramirez V, Wiers CE, Volkow ND, Wang GJ. Impact of sugar on the body, brain, and behavior. Front Biosci (Landmark Ed). 2018 Jun 1;23:2255-2266.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.