8 причин помірно пити червоне вино

Сполуки в червоному вині, серед яких резвератрол, можуть допомогти організму, доки ви п'єте його в помірності. Дізнайтеся, чому варто пити червоне вино.
8 причин помірно пити червоне вино

Останнє оновлення: 21 лютого, 2019

Червоне вино є одним із найпоширеніших алкогольних напоїв в усьому світі. Це частина сотень культур. Його вважають важливим джерелом поживних речовин, які корисні нашому здоров’ю. Чому корисно пити червоне вино?

Хоча споживання в надлишку може призвести до негативних наслідків, келих або два на день принесе організму потужні антиоксиданти, вітаміни та мінерали, які покращують фізичне та психічне здоров’я.

Його головна активна речовина – резвератрол – захищає наші клітини від негативної дії вільних радикалів, які завдають прискорюють старіння.

Є багато інших причин, через які його можна споживати без нарікань. У цій статті ми хочемо поділитися 8 найкращими, щоб ви могли додати його до свого раціону.

1. Варто пити червоне вино, адже воно захищає здоров’я мозку

пити червоне вино корисно для мозку
Завдяки високій концентрації антиоксидантних сполук, включно з резвератролом, червоне вино може допомогти захистити клітини мозку від впливу окислювального стресу.

Ці речовини підтримують регенерацію тканин і регулюють кровообіг, щоб гарантувати процес оксигенації мозку.

 • Склянки вина на день достатньо, щоб зменшити ризик розвитку хвороби Альцгеймера, деменції та інших неврологічних розладів.

Хочете знати більше? Читайте: 8 продуктів для покращення роботи мозку

2. Воно може запобігти депресії

Люди, які перебувають у депресії, можуть відчути поліпшення, регулярно випиваючи червоне вино.

Цей здоровий напій стимулює вироблення нейромедіаторів, таких як ендорфіни та серотоніни, відомі як гормони добробуту.

 • Достатньо пити 3 або 4 келихи на тиждень, щоб зменшити проблеми з настроєм.

3. Воно покращує стан ротової порожнини

пити червоне вино корисно для ротової порожнини
Хоча надмірне споживання вина може негативно вплинути на зубну емаль, невелика кількість на тиждень може захистити зуби та ясна від інфекцій.

Його антимікробні сполуки зупиняють проліферацію деяких бактерій, що живуть у роті й можуть призвести до карієсу та гінгівіту.

 • Пийте 2 або 3 келихи  на тиждень, змочуючи всю ротову порожнину.

4. Воно покращує стан здоров’я органів дихання

Головна антиоксидантна сполука в червоному вині (ресвератрол) здатна створювати захисний бар’єр у дихальних шляхах.

Так вино знижує ризик захворювань, викликаних токсинами та зовнішніми збудниками.

Його протизапальна та очисна дія пробиває дихальні шляхи та контролює надмірне вироблення мокроти.

 • Невеликий келих вина на день зміцнює імунне здоров’я і знижує ризик грипу та застуди.

5. Воно покращує серцево-судинне здоров’я

пити червоне вино корисно для серця
Хоча споживання спиртних напоїв може призвести до негативних наслідків для здоров’я серця, червоне вино в поміркованості може бути дуже корисним.

Його потужні антиоксиданти запобігають окисленню холестерину в артеріях, що є профілактикою таких розладів, як гіперхолестеринемія та атеросклероз.

 • Жінки повинні пити один маленький келих на день, а чоловіки можуть випити два.

6. Воно бореться з інфекціями сечових шляхів

Цей здоровий напій може бути чудовим союзником для боротьби із сечовими інфекціями.

Його діуретичні якості підвищують виведення рідин і сприяють ліквідації бактерій, які ростуть у сечових шляхах.

З іншого боку, воно покращує здоров’я сечового міхура, запобігаючи його запаленню через дію подразників та відходів.

 • Пийте трохи вина щодня, коли відчуваєте симптоми інфекції.

7. Воно підвищує енергетичні рівні

червоне вино дає енергію
Ті, хто страждає від ранкової втоми, можуть знайти хороше джерело енергії в келиху червоного вина. Його поживні речовини надають організму енергію, покращуючи фізичну та розумові здібності.

Це пояснюється тим, що воно покращує кровообіг і в такий спосіб збільшує транспортування кисню по тілу, що необхідно для уникнення втоми.

 • Пийте червоне вино, коли почуваєтеся слабкими або втомленими.

8. Воно запобігає передчасному старінню

Ви шукаєте способи уникнути впливу передчасного старіння? Хоча важливо мати здоровий спосіб життя, якщо ви будете регулярно пити червоне вино, це суттєво допоможе.

Ресвератрол захищає клітини від погіршення, викликаного токсинами. Тож, він мінімізує шкоду, завдану органам і тканинам.

 • Випивайте щонайменше 4 келихи вина на тиждень, щоб отримати користь від цього ефекту.

Як бачите, червоне вино пропонує безліч переваг. Варто пити червоне вино невеликими кількостями, час від часу. Так ви отримаєте найкращі з його поживних речовин, щоб подбати про своє тіло. • Gharaee-Kermani, M., Moore, B. B., & Macoska, J. A. (2016). Resveratrol-mediated repression and reversion of prostatic myofibroblast phenoconversion. PloS one11(7), e0158357.
 • Mirkarimi, M., Eskandarion, S., Bargrizan, M., Delazar, A., & Kharazifard, M. J. (2013). Remineralization of artificial caries in primary teeth by grape seed extract: an in vitro study. Journal of dental research, dental clinics, dental prospects7(4), 206-10.
 • Stockinger, J., Maxwell, N., Shapiro, D., deCabo, R., & Valdez, G. (2017). Caloric restriction mimetics slow aging of neuromuscular synapses and muscle fibers. The Journals of Gerontology: Series A73(1), 21-28.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.