Кілька фактів про сльози та плач

Ви знали, що люди - це єдині створіння, чиї сльози відповідають різним відчуттям. Сльози інших ссавців не мають емоційного підтексту.
Кілька фактів про сльози та плач

Останнє оновлення: 26 жовтня, 2018

Плач – це фізіологічний процес, характерний для всіх живих істот. Однак коли плачуть люди, усе зовсім по-іншому. Ми єдині, хто таким чином проявляє різні емоції.

У цій статті ми хочемо поділитися деякими цікавими фактами про сльози та плач.

Чи корисний плач для здоров’я людини

Протягом багатьох років сльози вважали проявом слабкості або навіть маніпулювання.

Насправді ж, коли вам сумно, завдяки ним ви можете виявляти свої емоції. Це відбувається через те, що в організмі виробляються різні хімічні сполуки. Вони діють як натуральне заспокійливе. Інакше кажучи, ці елементи зменшують інтенсивність болю, який ви відчуваєте.

Коли ви плачете, організм поступово переходить у стан спокою. Адже після цього в ньому виробляється окситоцин. Ця хімічна сполука діє як натуральний анестетик. 

Можливо, ви не надто часто плачете, утім це дуже важливо. Сльози захищають слизову оболонку очей від пересихання, а це підтримує орган зору в хорошому стані.

Ще одним важливим чинником є те, що вони запобігають застуді. Сльози можуть вбивати деякі бактерії. Секрет такої здатності у вмісті сполуки, яка називається лізоцим D.

Підсумовуючи вищесказане, хочемо сказати, що плач позитивно впливає на організм. Він допомагає йому правильно працювати та підтримує належний стан здоров’я.

Сльози радості та сльози суму – це те саме?

плач дитини

Правда в тому, що науковці ділять сльози на три категорії.

Базальні сльози

Це сльози, які забезпечують постійне зволоження рогівкиВони зволожують очі, а також допомагають підтримувати чистоту очей.

За нормальних умов людина виділяє одну п’яту чайної ложки (1,1 грама) сліз на день. Через певний час ця кількість може зменшитися або збільшитись.

Рефлекторні сльози

Такі сльози виникають через певні подразники. Їх причиною є чужорідні об’єкти або наявність сполук, які подразнюють очі.

Існує безліч чинників, які можуть викликати рефлекторні сльози. Серед найпоширеніших цибуля, сльозогінний газ, випари фарби, агресивні хімічні сполуки.

У цих випадках сльози потрібні, щоб очистити очі від чужорідних об’єктів.

Емоційні сльози

Ці сльози виникають під впливом почуттів. Це може бути будь-яка емоція: щастя, сум, злість, лють тощо.

Сльози після сексу

Багатьом людям хочеться плакати після оргазму. У науковій спільноті немає одностайної думки щодо причин цього феномену. Утім дехто переконаний, що людина плаче після сексу через гормональні коливання, які він спричиняє.

Інші вважають, що це психологічна реакція. Такі сльози можуть виникати через низку причин, наприклад:

  • досягнення кульмінації задоволення;
  • почуття вини через зраду;
  • сум, спричинений нещасливими стосунками.

Якщо вам щоразу хочеться плакати після сексу, можливо, варто проаналізувати свої стосунки. Подумайте над тим, чи ви щасливі зі своїм партнером.

Якщо це сльози радості, усе нормально. Але якщо причиною є те, що ви нещасливі, зупиніться на мить і погляньте на свої стосунки. Подумайте, чи варто залишатися з людиною, яка зараз поруч.

Чоловіки плачуть рідше, ніж жінки

плач сльози

Історіям про те, що жінки плачуть частіше, ніж чоловіки, вже не одне століття. Це стало причиною появи багатьох жартів. Існують навіть дослідження, які свідчать, що жінки роблять це в чотири рази частіше, ніж чоловіки.

Причина в гормоні, який називається пролактин. Він викликає сльози в людини. Цей гормон переважно міститься в крові та сльозах жінок.

Крім того, будова слізних проток у жінок відрізняється від чоловічої. Саме тому представницям прекрасної половини людства легше заплакати.

Тварини також плачуть

Тварини також можуть плакати. Зазвичай це можна розпізнати за звуками, які вони видають. Крім того, про плач свідчить їхня міміка та поведінка.

Кожен вид тварин проявляє емоції по-своєму. Причиною такого феномену є відмінності в розвитку лімбічної системи.

У людей і деяких ссавців сльози пов’язані з центром винагород у мозку. Однак лише люди починають плакати під впливом емоцій.

Інакше кажучи, тварини не можуть проливати сльози, які мають глибше емоційне значення. Воно є лише результатом функціональних потреб.

Сльози та їхні цікаві властивості

сміх

Існують різні емоційні причини сліз: щоб зняти стрес, висловити розуміння та співчуття, відреагувати на біль, привернути до себе увагу або навіть проявити щастя.

Сльози спричиняють однакову фізіологічну реакцію. Неважливо, чи вони виникають через вплив подразників, чи ні.

Одне ми знаємо напевне: сльози виконують важливу функцію. Вони захищають очі.

 
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.