Стримувані емоції впливають на організм

Стримувані емоції впливають на організм
Стримувані емоції впливають на організм

Останнє оновлення: 13 грудня, 2018

Усі стримувані емоції накопичуються та повільно тліють в організмі людини, що може призводити до розвитку фізичних захворювань. Так, ви все правильно почули.

“Те, що ми не наважуємося сказати словами, виходить назовні у вигляді фізичного болю”. Запам’ятайте цю фразу, адже вона не раз стане вам у нагоді, коли ви відчуватимете потребу поговорити про свої почуття та думки.

У цій статті ми розповімо про те, чому емоції можуть зробити нас хворими та, звісно ж, порадимо, як цьому запобігти.

Організм надсилає людині багато сигналів, навіть якщо вона їх не помічає. Коли ми стримуємо свої емоції впродовж тривалого часу, вони накладаються одна на одну, що може спричиняти розвиток фізичних захворювань.

Страх, заздрість, критика… Деякі люди зберігають кожне з цих почуттів у, свого роду, емоційній коробці, яка лише змушує їх почуватися погано фізично та розумово.

Захворювання – це повідомлення, яке нам надсилає організм, щоб розповісти про певний емоційний блок або вказати на те, що потрібно позбутися чогось у своєму житті або змінити його.

Коли людина йде хибним шляхом, тобто не висловлює вголос свої думки, адже не хоче спричинити сварку або говорити про те, що може обірвати стосунки з іншими, тоді починають виникати певні симптоми та больові відчуття.

Стримування емоцій є причиною багатьох захворювань. Воно впливає на певний орган або частину організму, залежно від того, яке почуття виникає чи стає незбалансованим.

Біль – це попереджувальний сигнал, і на нього не варто заплющувати очі.

Коли з’являються такі симптоми, потрібно відірватися від своїх справ і визначити, які негативні думки чи переконання настільки вкоренилися у вашому житті, що почали завдавати болю.

Негативні емоції – це хвороба

Існує певний психосоматичний зв’язок або залежність, яка пов’язує думки із симптомами.

Мабуть, не варто одразу бігти до лікаря на огляд і просити його прописати вам ліки. А навпаки – краще зайнятися самоаналізом, щоб покращити власні думки й, як наслідок, самопочуття.

Наприклад, стрес може викликати появу виразок або серцеві напади. Ба більше, депресія є причиною втрати енергії та підвищення апетиту. Соматика проявляється дуже яскраво. Найпоширеніші типи болю та проблеми зі здоров’ям походять із наших емоцій.

Голова

Це, безсумнівно, центр нашого організму. У вас можуть виникати головні болі через підвищення швидкості з якою пульсує кров або через звуження артерій.

Останній розділ вказує на нездатність висловлювати основні емоції, як-от любов.

чоловік з головним болем

Шия

Ця частина організму з’єднує розум із тілом. Якщо людині стає важко повертати шию, причина може бути значно глибша, ніж просто поганий сон. Насправді, це може свідчити про обмежене або занадто серйозне сприйняття життя.

Упертість і вузьколобість бувають причиною болю в шиї, як і надмірний стрес.

Спина

Пригадайте: коли вам вдається вирішити складну проблему, виникає відчуття, ніби якийсь тягар зник із плечей. Вага, яку ми несемо на собі, пов’язана з почуттями та досвідом минулого, що їх ми ніяк не можемо забути або відпустити.

Крім того, хребет підтримує спину та дозволяє людині виконувати різноманітні дії. Біль у цій ділянці є попередженням, що щось іде не за планом і, можливо, варто випустити назовні емоції, які ви досі стримували.

Серце

чоловік підтримує рівновагу

Цей орган асоціюють із любов’ю, але також і з іншими емоціями, такими як ненависть. Це центр наших почуттів. Саме тому захворювання серця можуть виникнути, коли людина повністю занурилася в складну або безнадійну ситуацію.

Можливо, ваші стосунки зайшли задалеко або ви занадто переймалися речами, які більше не приносять щастя.

Стопи

Стопи дозволяють людині рухатися вперед і також дають їй стабільність. Вони створюють відчуття безпеки. Таким чином, проблеми зі стопами означають, що ви почуваєтеся невпевненими, не знаєте, яким шляхом піти або що думати про своє майбутнє та плани.

Вам відомо, що алергії є ознакою того, що людина дуже боїться чогось, а кров’яний тиск підвищується через тривале відчуття тривоги? А чи знаєте ви, що інфекції сечових шляхів виникають унаслідок незадоволеності своїми особистими стосунками?

Поради щодо того, як правильно скерувати свої емоції та не захворіти

Можливо, ви думали, що лише негативні емоції можуть бути причиною певних захворювань, але це не зовсім так. Наприклад, в окремих випадках надмірна радість призводить до перезбудження, яке може нашкодити серцю.

Ось список деяких рекомендацій, які допоможуть скерувати свої емоції й завдяки цьому запобігти певним захворюванням.

Стримувані емоції, звільніться від них

Спочатку бажано визначити, які саме емоції ви відчуваєте найчастіше та найсильніше. Незважаючи на те, негативні вони чи позитивні, стримані емоції можуть мати шкідливі наслідки.

Наприклад, відчуття гіркоти й образи є нездоровими. Як звільнитися від них? Відповідь – прощення.

Цей спосіб потребує сміливості, адже він дає змогу звільнитися від того, що вас гризе. Прощення також допомагає залишити позаду важкий тягар, який ви несли до цього.

Дистанціюйте себе від ситуацій, які спричиняють негативні емоції

стримувані емоції, звільніться від них

Щойно ви зрозуміли, які емоції завдають вам болю й почали важко працювати, щоб викреслити їх зі свого життя, наступний крок – не допустити рецидиву.

Якщо, наприклад, ви розумієте, що страждаєте через брак толерантності, постарайтеся не потрапляти в ситуації, у яких поводитеся нетолерантно.

Доки не будете впевнені, що вам вдалося позбутися кореня певного почуття, дистанціюйте себе від ситуацій, які його спричиняють.

Зустрічайтеся з членами родини та друзями

Спільне проведення часу з тими, кого ми любимо, – це чудовий спосіб позбутися душевного суму. Можливо, настала мить, коли потрібно розповісти їм про власні почуття, які ви тримали в собі всі ці роки.

Неважливо, що ви вважаєте, ніби старі спогади краще не чіпати: прощення та зцілення корисне і вам, і вашим близьким.

Будьте близькими з природою

Прогулянка парком, відпочинок у горах, заняття йогою чи медитація на пляжі, плавання в річці чи спортивні вправи на вулиці є чудовими способами, які дозволять випустити негативні та нездорові емоції, які ви стримували в собі. • Cano-Vindel, A., & Miguel-Tobal, J. J. (2001). Emociones y salud. Ansiedad y Estrés, 7(2–3), 111–121.
  https://doi.org/10.1007/978-0-387-77242-4

 • Garrido-Rojas, L. (2006). Apego, emoción y regulación emocional. Implicaciones para la salud. Revista Latinoamericana de Psicologia, 38(3), 493–507.
  https://doi.org/10.1017/CBO9781107415324.004

 • Vecina Jiménez, M. L. (2006). EMOCIONES POSITIVAS. Papeles Del Psicólogo, 27, 9–17. https://doi.org/10.1016/j.eswa.2014.09.043

 • Piqueras Rodriguez, J., Ramos Linares, V., Martínez, A., & Oblitas, L. (2009). Emociones negativas y su impacto en la salud mental y física. Suma Psicológica, 16(2), 85–112. https://doi.org/10.14349/SUMAPSI2009.136

 • Punset, E., Mora, F., García Navarro, E., López Cassá, É., Pérez González, J. C., Lantieri, L., … Planells, O. (2012). ¿Cómo educar las emociones? La inteligencia emocional en la infancia y la adolescencia. Observatorio de Salud de La Infancia y La Adolescencia, 24–35.
  https://doi.org/10.1080/02109395.2014.922263

 • Vázquez, Hervás, G., Rahona, J., & Gómez, D. (2009). Bienestar psicológico y salud : Aportaciones desde la Psicología Positiva. Anuario de Psicología Clínica y de La Salud, 5, 15–28.

 • Ortega, M. del C. (2010). La educación emocional y sus implicaciones en la salud. Revista Española de Orientación y Psicopedagogía, 21(2), 462–470.
  https://doi.org/10.5944/reop.vol.21.num.2.2010.11559

 • Salleh M. R. (2008). Life event, stress and illness. The Malaysian journal of medical sciences : MJMS, 15(4), 9–18.
 • Uchino BN, Eisenberger NI. Emotions in Social Relationships and Their Implications for Health and Disease: Introduction to the Special Issue of Psychosomatic Medicine. Psychosom Med. 2019 Oct;81(8):676-680. doi: 10.1097/PSY.0000000000000741. PMID: 31599821.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.