Обережно! 10 косметичних засобів, якими ніколи не варто ділитися

Коли ви ділитеся з кимось засобами для макіяжу або гігієни (наприклад, дезодорантами), ви піддаєте себе та інших ризику поширення бактерій і мікроорганізмів, які можуть викликати інфекції або подразнення.
Обережно! 10 косметичних засобів, якими ніколи не варто ділитися

Останнє оновлення: 15 січня, 2019

Можливо, ви вдома готуєтеся піти на вечірку з найкращою подругою. Коли вона робить макіяж, то просить позичити щось у вас. Довго не розмірковуючи, ви говорите: “Звісно! Візьми, що тобі потрібно”. Але будьте обережні! Деякі косметичні засоби не варто давати іншим людям.

Які косметичні засоби треба приберегти тільки для себе?

Не має значення, чи це ваша сестра, кузина чи близька подруга: не діліться цими гігієнічними та косметичними засобами! Якщо ви відчуваєте, що виглядаєте егоїстично, просто поясніть ваші міркування. Ваша подруга зрозуміє і оцінить, тому що, турбуючись про себе, ви також подбаєте про неї.

У жодному разі не варто ділитися такими косметичними засобами:

Туш для вій

Ваші очі є однією з найделікатніших частин обличчя і тіла в цілому. Незліченні бактерії можуть потрапити в очі й спричинити інфекції. Однією з найпоширеніших інфекцій є кон’юнктивіт, але існують також набагато серйозніші розлади.

Вії – один із бар’єрів для захисту від цих шкідливих організмів. Тому якщо ви ділитеся тушшю для вій, ви також потенційно піддаєте себе хворобам.

Щітки та спонжи

косметичні пензлі для макіяжу
Знову ж, поговорімо про численні мікроби та бактерії, які тільки й чекають нагоди, щоб потрапити під шкіру. У більшості випадків їх неможливо побачити, адже вони крихітні й мікроскопічні.

Коли кілька людей використовують ті самі щитки або спонжи для макіяжу обличчя та шиї, щось може потрапити зі шкіри однієї людини до іншої. Це може збільшити ризик виникнення прищів, вугрів, подразнення, інфекцій, алергічних реакцій тощо.

Не має значення, наскільки чисте обличчя у вашої подруги. Якщо ви схильні до появи прищів або вугрів, не варто ризикувати й ділити з іншими ці косметичні засобами.

Якщо у вас немає двох чистих щіток, ви можете використати спрей для чищення. Деякі жінки також обирають для дезінфекції спирт, який швидко сохне.

Зубні щітки

Варто згадати про це в сьогоднішній статті, тому що іноді люди не розуміють, наскільки ризикованим може бути спільне використання зубної щітки. Якщо вам не огидна сама думка про спільне використання зубної щітки з другом або приятелем, ми впевнені, що після прочитання цього матеріалу, ви двічі подумаєте, перш ніж робити так наступного разу.

Незліченні бактерії накопичуються в роті після того, як ви їсте, а оскільки ви перебуваєте в постійному контакті з різноманітними речами (нігті, ручки, папір), все це торкається ваших губ, язика, ясен.

Такі хвороби, як грип і оральний герпес, можуть поширюватися шляхом обміну зубними щітками. Необхідно тримати запасну щітку у ванній кімнаті для тих випадків, коли хтось у вас заночує і забуде принести власну.

Завжди беріть з собою зубну щітку в подорожі в разі надзвичайної ситуації. Вони дуже практичні та маленькі.

Бритви

Можливо, ви в гостях у хлопця, і розумієте, що забули поголити пахви. Ви порпаєтеся у ванній і знаходите його бритву… вуаля! Але не використовуйте її.

Щоразу, коли ви використовуєте бритву, це може викликати невеликі порізи на шкірі, навіть кровотечу. Будь-які бактерії залишаються в лезі для гоління, навіть якщо ви ретельно його промиєте.

Ви ніколи не знаєте, чи людина, яка також використовує цю бритву, хворіє на гепатит або ВІЛ. Тож будьте обережні! Те ж саме стосується і використання пінцетів і електричних бритв. Цими речима ніколи не треба ділитися або позичати їх.

Косметичні засоби для губ

косметичні засоби для губ
Ви збираєтеся піти випити з колегами по роботі. Коли підфарбовуєте макіяж у ванній кімнаті, приходить колега і просить спробувати ваш блиск для губ, тому що він пасує її сукні. Або, можливо, ви щойно купили помаду нового відтінку, і ваша сестра хоче подивитися, як він їй личить.

Так само, як і у випадку з зубною щіткою, ніколи не дільть косметичні засобами, які контактували з вашими губами або ротом. І, будь ласка, тримайтеся подалі від тестерів для помади та блисків у магазинах!

Якщо у вас немає вибору і ви вимушені поділитися засобом для губ, спочатку обробіть його спиртом або розчином для дезінфекції (рекомендуємо завжди носити їх з собою про всяк випадок).

Креми та лосьйони в горщиках або банках

Чи замислювалися ви, що кожного разу, коли ви занурюєте пальці в крем для обличчя або лосьйон, ви дозволяєте бактеріям з рук бенкетувати на ніжній шкірі обличчя? Не так небезпечні ті організми, які ви передаєте самі собі. Уявіть, що відбувається, коли ви ділитеся цими засобами з іншими людьми.

Завжди мийте руки перед нанесенням цих засобів, і не варто ними ділитися.

Підводка для очей

Ця пересторога аналогічна до згаданого випадку з тушшю. Коли ви позичаєте подрузі олівець для очей, ви, по суті, передаєте бактерії або віруси від ваших очей до її та навпаки.

Однією з найсерйозніших проблем, які можуть виникнути, є важка інфекція очей, відома як кератит.

Дезодорант

косметичні засоби для шкіри
Дозволено ділитися тільки дезодорантами у формі аерозолю або спрею. Інші тримайте для себе. Пахви – частина тіла, де накопичуються бактерії від поту через те, що ви їх голите, або тому що вони зазвичай вкриті одягом.

Дезодоранти у формі гелю мають безпосередній контакт зі шкірою, накопичуючи мільйони мікробів. Перед тим, як їх використовувати їх, необхідно ретельно помити ділянку. І навіть не думайте спільно використовувати ці косметичні засоби! Навіть в екстрених випадках!

Ножиці для нігтів

Дуже часто всі члени родини використовують один набір ножиць для нігтів. Це помилка! Якщо ви щоразу не очищаєте їх ретельно, не слід ними ділитися.

Коли ви обрізаєте нігті, то зазвичай торкаєтесь ножицями ділянки під нігтем. Там не тільки бактерії, але й бруд, яким ви ділитеся з членами родини. Уникайте спільного використання ножиць для нігтів, щоб запобігти бактеріальним і грибковим інфекціям.

Крім того, іноді нігті можуть врости, і коли ви обрізатимете їх, це викличе кровотечу. Пам’ятайте, що ми говорили раніше про бритви.

Косметичні засоби для нігтів

косметичні засоби для нігтів
Пилочки для нігтів – це ще одині косметичні засоби, якими не можна ділитися. Різноманітні бактерії, які викликають хвороби, накопичуються під нігтями. Спробуйте добре мити нігті перед кожним використанням, і, звісно, прибережіть пилочку лише для себе.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.