Не приймайте все близько до серця і не ображайтеся

Якщо ви все життя завжди ображаєтеся, ви шкодите собі. Вчіться бути гнучкими, як бамбук, і просто пливіть за течією, щоб не перевантажуватися.

Останнє оновлення: 18 лютого, 2019

Деякі люди йдуть по життю, приймаючи все близько до серця та ображаючись на дрібниці. Замість того, щоб дозволити собі жити в гармонії та з повагою до інших, вони майже кожного разу вирішують “вибудовувати стіну”.

Світ завжди проти них? Ні. Насправді в тонкому, але складному світі емоцій і характерів, є деякі люди, які просто звикли ображатися та приймати все близько до серця.

Замість того, щоб ставитися до цих людей, як до проблем, яких слід уникати, ми маємо зрозуміти, що відбувається у них в душі.

Підвищена чутливість, низька самооцінка і відсутність психологічних ресурсів у таких людей створює стереотипи мислення, які є занадто жорсткими.

Будь-яке слово, дія або жест інтерпретуються як злочин. Ось у чому суть. Вони бачать проблеми й упередження там, де їх немає.

Деякі люди бачать бурі, коли світить сонце. Подивімося на цей аспект трохи ближче.

Ображені 24 години на добу 7 днів на тиждень

“Я навіть не можу говорити з вами”. “Ви ображені на все”. “З вами неможливо спілкуватися, ви кидаєтеся від поганого до гіршого”.

Якщо ви колись чули щось подібне, ви, ймовірно, почувалися жахливо. Проте, ці слова містять деяку правду.

Якщо навколишнім людям складно з нами спілкуватися, щось не так. Якщо їм незручно, або часто виникають проблеми, пов’язані з нерозумінням, важливо розібратися, чому так відбувається.

 • Замість того щоб думати “Мене всі ненавидять” – спробуйте глибоко замислитися над ситуацією.
 • Нам потрібно зняти “шари цибулі”, які нас оточують, щоб дізнатися, що відбувається всередині.

Нижче ми довідаємося, що відбувається в душі людини, яка постійно приймає все близько до серця і почувається ображеною.


Проблема у ваших очікуваннях, а не в тому, що інші люди вас ображають

Можливо, у вас великі сподівання, які не відповідають дійсності. У певному сенсі, у всіх нас є уявлення про те, як, на нашу думку, мають діяти інші люди, як вони мають ставитися до нас і реагувати на слова.

Передусім, слід зазначити, що цей підхід не охоплює усі можливі ситуації. Розгляньмо чому.

 • Єдине, що вам потрібно знати, це те, як ви хочете, щоб інші ставилися до вас. Ви заслуговуєте на повагу, і треба вимагати її. Кожна людина має цю потребу.
 • Те, що інші люди роблять, – не ваша відповідальність. Кожен вільний вибирати, що хоче, і діяти, як завгодно, доки існує взаємна повага.
 • Якщо ми одержимі тим, як діє наш партнер, що наші друзі роблять, це може погано закінчитися для нас самих.

Для досягнення спокою і внутрішньої рівноваги, майте це на увазі: нічого ні від кого не чекайте, встановлюйте очікування тільки для себе.

Світ не проти вас: саме ви потребуєте узгодження зі світом.

Тих, хто постійно ображаються, приймають все занадто близько до серця, можна порівняти зі стовбуром дерева. Щоб зрозуміти, уявіть собі таке:

 • Уявіть собі, що ви – дерево поруч з океаном. Вода підходить і відходить. Іноді вітер лагідний, а іноді – сильний. Подекуди океан пестить вас, а подекуди вдаряє штормом.
 • Якщо ви – справді тверде і сильне дерево, океани, хвилі та стихії вас вивернуть. У цьому випадку міцність і жорсткість дерева символізують нашу впертість, яка може бути руйнівною.
 • Проте якщо ви схожі на податливе стебло бамбуку, ви будете гойдатися з вітром і навіть запеклі бурі ніколи не зможуть вас викорчувати. Це відбувається, тому що ви адаптуєтеся, а не стоїте, як стіна, що може прийняти удар.


Постійні образи шкодять найбільше нам самим.

 • Ті, хто легко ображається, викликають недовіру.
 • Якщо ви завжди ображаєтеся, ваші близькі не будуть добре почуватися поруч із вами і почнуть уникати.
 • Якщо ви ображаєтеся тоді, коли вони звертаються з добрими словами, ви створите дистанцію.

Любіть себе трохи більше, припиніть приймати все так близько до серця і зупиніть шум нав’язливих думок

Світ не ненавидить вас. Ніхто не проти вас. Не дивіться так, ніби вас намагаються образити, коли немає жодних поганих намірів.

 • Ті, хто не люблять себе, стають вимогливими до інших. Вони чекають, щоб інші запропонували їм те, чого вони не пропонують іншим: любов, повагу і вдячність.
 • Якщо ми не почнемо працювати над собою зсередини, наші найтемніші глибини будуть спливати на поверхню, доки вся наша реальність не стане живим пеклом.

Це просто того не варте. Тож скажіть “ні” непотрібним стражданням і не підливайте масла у вогонь. Почніть загоювати рани та дайте собі любов, яка вам потрібна.

Тільки тоді, коли ви полюбите себе достатньо сильно, світ почне поліпшуватися.

Це може вас зацікавити ...
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Порожнеча на серці: чого ж бракує?

Зовсім не потрібно володіти матеріальними речами або мати поруч людей, щоб заповнити порожнечу на серці. Тільки одне допоможе вам позбутися цього відчуття: любов до себе.