Корисні переваги декоративних рослин в оселі

Що вам відомо про неймовірні переваги декоративних рослин, які є у вашому помешканні? Вірте чи ні, але вазони не тільки чудово очищують повітря, але і покращують психологічне самопочуття людини.
Корисні переваги декоративних рослин в оселі

Останнє оновлення: 21 квітня, 2019

Багато людей не наважуються заводити в помешканні декоративні рослини. Утім, таке рішення вони приймають винятково через те, що нічого не знають про неймовірні переваги декоративних рослин.

Звісно, ми не намагаємося вас переконати заповнити все помешкання вазонами. Для того, щоб скористатися корисними властивостями рослин, рекомендуємо переконатися в тому, що у вашій оселі достатньо вазонів, а головне – розташувати принаймні одну невелику декоративну рослину у спальні.

Дуже важливо не забувати, що рослини мають здатність виділяти вуглекислий газ в нічний період. Саме тому не варто перевантажувати спальню, у якій ви проводите ніч, великою кількістю вазонів.

Утім, якщо ви розташуєте у своєму помешканні кілька вазонів, корисні переваги декоративних рослин значно переважать їхні недоліки.

У цій статті ми детальніше розглянемо неймовірні властивості вазонів у житловому приміщенні.

Корисні переваги декоративних рослин в оселі

Рослини відновлюють та очищують повітря

Заводити декоративні вазони у помешканні потрібно, якщо ви піклуєтеся про очищення та відновлення повітря.

Впродовж дня рослини поглинають гази, які забруднюють повітря, котрим ми дихаємо. До того ж вони мають здатність підвищувати вологість повітря.

Чи знали ви, що декоративні рослини охолоджують повітря влітку та роблять його теплішим взимку? Здивовані? Тепер ви знаєте про інші невідомі переваги декоративних рослин, які роблять їх незамінною та особливою частиною кожного помешкання.

властивості домашніх вазонів

Вони допомагають працювати та навчатися

Вірте чи ні, але присутність декоративних рослин є дуже важливою у процесі навчання та роботи. Пояснити цю корисну властивість дуже просто: рослини чудово поглинають звуки як ззовні, так і всередині приміщення. Ця перевага є особливо помітною у невеликих закритих приміщеннях.

Декоративні рослини будуть приглушувати зовнішній шум, який може негативно впливати на рівень концентрації, якщо ви працюєте або навчаєтеся вдома.

Саме ці переваги декоративних рослин важко переоцінити, адже вони допоможуть вам зберегти спокій та залишатися більш розслабленими. Ви не лише будете краще почуватися, але і зможете продуктивніше працювати. При цьому рівень стресу в організмі значно зменшиться.

Безумовно, ці властивості рослин є досить переконливими для того, щоб ви наважилися розташувати кілька вазонів у своєму помешканні.

Вазони зменшують рівень пилу в оселі

Чи замислювалися ви раніше над тим, чому у вашому помешканні так швидко осідає пил?

Залежно від місця вашого проживання та інших обставин, у вашій оселі може надто часто утворюватися велика кількість пилу, через що вам доводиться надто часто прибирати та витирати з меблів пил.

Погодьтеся, що необхідність мити всю оселю та бігати з ганчіркою для пилу щодня може перетворитися на виснажливе випробування та призвести до постійного погіршення нашого настрою. У подібних випадках на допомогу прийдуть декоративні рослини.

Основне питання полягає в тому, як саме вазони впливають на чистоту у помешканні?

як прибирати пил у квартирі

Вірте чи ні, але декоративні рослини мають здатність поглинати шкідливі гази, які забруднюють повітря, очищувати навколишнє середовище та зменшувати кількість пилу, яка утворюється у помешканні, майже на 20%.

Повірте, якщо у вас алергія на пил, ці неймовірні переваги декоративних рослин неодмінно стануть вам у пригоді.

Декоративні рослини покращують самооцінку людини

Чи доводилося вам раніше чути про те, що вазони у помешканні можуть підвищувати самооцінку людей?

Пояснити це можна візуальним впливом декоративних рослин. Погодьтеся, що присутність вазонів у помешканні робить оселю більш затишною, приємною на вигляд та красивою, а це у свою чергу суттєво покращує настрій її мешканців та їхню самооцінку.

Утім, не варто забувати, що рослини потребують регулярного догляду. Ви повинні завжди поливати вазони, піклуватися про їхній стан та боротися зі шкідниками, які можуть псувати рослини. Якщо ви наважитеся завести у помешканні рослини, будьте готові піклуватися про постійне підтримання домашніх вазонів у гарному стані, а не тільки про власний добробут.

Таким чином вам вдасться покращити не лише своє самопочуття, але і самооцінку.

Якщо у вас низька самоцінка, спробуйте розмістити в оселі кілька вазонів. Повірте, вони щодня будуть тішити вас своїм ростом та цвітінням. Розвиток рослини обов’язково буде тішити око та допоможе вам почуватися краще як у фізичному, так і в емоційному плані.

Вірте чи ні, але догляд за домашніми рослинами чимось нагадує піклування про самих себе. Це може стати чудовою формою терапії та підвищення самооцінки.

Насолоджуйтеся декоративними рослинами у помешканні

А у вашому помешкання є декоративні рослини? Якщо ви досі не наважувалися заводити вазони у помешканні через те, що вони потребують відповідальності та регулярної турботи, спробуйте спочатку обрати невимогливі рослини. Сподіваємося, що тепер у вас більше не буде відмовок для того, щоб не заводити в оселі вазони.

Якщо ви готові спробувати розмістити у своєму помешканні кілька декоративних рослин, радимо для початку попросити поради у кваліфікованих продавців, щоб вони порадили вам, як правильно доглядати за домашніми рослинами.  • Aguilar-Støen, M., Moe, S. R., & Camargo-Ricalde, S. L. (2009). Home gardens sustain crop diversity and improve farm resilience in Candelaria Loxicha, Oaxaca, Mexico. Human Ecology. https://doi.org/10.1007/s10745-008-9197-y
  • Díaz, S., Kattge, J., Cornelissen, J. H. C., Wright, I. J., Lavorel, S., Dray, S., … Gorné, L. D. (2016). The global spectrum of plant form and function. Nature. https://doi.org/10.1038/nature16489
  • Medeiros, P. M. De, Soldati, G. T., Alencar, N. L., Vandebroek, I., Pieroni, A., Hanazaki, N., & De Albuquerque, U. P. (2012). The use of medicinal plants by migrant people: Adaptation, maintenance, and replacement. Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine. https://doi.org/10.1155/2012/807452

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.