Як підвищити самооцінку після завершення стосунків

Звісно, завершення стосунків - це завжди неприємний період у житті. Утім, необхідно пройти всі стадії суму після розлуки для того, щоб загоїти рани та стати ще сильнішими.
Як підвищити самооцінку після завершення стосунків

Останнє оновлення: 20 березня, 2019

Кожне розставання, байдуже болісне чи ні, має свої наслідки. Для прикладу, після завершення стосунків у багатьох людей падає самооцінка. Чи замислювалися ви раніше, як можна швидше пережити розставання без погіршення емоційного стану та зниження самооцінки?

Саме про це ми детальніше поговоримо у цій статті. Утім, перш ніж ви розпочнете працювати над підвищенням самооцінки, необхідно з’ясувати, наскільки вагомий вплив на ваш емоційний стан мало завершення стосунків.

Після розриву з партнером наше життя починає рухатися в іншому напрямку. Ми почуваємося самотніми, сумуємо через відсутність поруч людини, яку можна було би взяти за руку, а також з відчаєм усвідомлюємо, що те щасливе майбутнє удвох, яке ми намалювали у своїй уяві, більше не втілиться у реальність.

Не варто панікувати, адже відчуття розгубленості є неминучим після завершення стосунків. Нам важко приймати важливі рішення самостійно та дивитися у завтрашній день із впевненістю та позитивним настроєм. Утім, водночас нам дуже просто у всіх невдачах звинувачувати себе.

Підвищення самооцінки після завершення стосунків починається з піклування про себе

поведінка після розставання

Для того, щоб підвищити самооцінку після розриву з партнером, необхідно зробити один дуже важливий крок – навчитися піклуватися про себе.

Природно, що після завершення стосунків самооцінка людини падає, адже вона поринає у відчай та депресію і забуває про власні бажання чи потреби.

Ми забуваємо про необхідність піклуватися про себе. Ми перестаємо займатися спортом та збалансовано харчуватися. Замість того, щоб якомога швидше забути про болісне розставання, ми неначе навмисно робимо все для того, щоб почуватися максимально нещасними.

Якщо ви щойно розірвали стосунки з партнером, не варто ізолювати себе від оточення та відмовлятися від спілкування із друзями. Насправді тільки у компанії близьких друзів можна випустити пар та відволіктися від проблем. Можливо, хтось із ваших товаришів вже переживав розставання і зможе дати вам корисні поради для швидкого відновлення.

Повірте, душевний біль та бажання побути якийсь час на самоті є цілком природним після завершення стосунків. Утім, не забувайте, що не варто поринати у подібні переживання на тривалий період часу, адже це тільки нашкодить вам.

Ви й справді можете відмовитися від здорової їжі, припинити тренуватися у спортзалі та забути про догляд за собою на якийсь час. Утім, не варто допускати, щоб це тривало довше, ніж кілька тижнів.

Якщо ви не можете самостійно вийти з депресії, рекомендуємо не зволікати зі зверненням до кваліфікованого лікаря або психолога.

Не варто шукати порятунку у соціальних мережах

вплив соцмереж після розставання

Якщо ви хочете покращити самооцінку після завершення стосунків, необхідно відмовитися від спокуси розпочати онлайн-спілкування з потенційними майбутніми партнерами у соціальних мережах.

Іноді ми й справді рекомендуємо зареєструватися на сайті знайомств тим, хто нещодавно розірвав стосунки та не втратив надію знайти другу половинку.

Утім, це не завжди є ефективним розв’язанням проблеми, і не тому, що неможливо знайти людину, яка б відповідала всім вашим вимогам, а тому, що кожній людині необхідно пройти фазу суму за минулими стосунками.

Дуже часто після завершення стосунків людина намагається знайти порятунок у соціальних мережах, адже їй хочеться знову відчувати себе потрібною комусь. Ми хочемо, щоб нам допомогли повірити у те, що нам не доведеться бути самотніми до кінця своїх днів. Ми прагнемо, щоб поруч опинилася та людина, яка допоможе загоїти наші душевні рани.

Природно, що після розставання людина почувається зламаною та переживає сильний емоційний біль і відчай. Наша самооцінка у цьому випадку стрімко падає, проте для того, щоб знову почуватися впевнено, необхідно подивитися проблемі у вічі та розпочати роботу над собою.

Прийміть те, що з вами відбулося, почніть проводити більше часу у реальному світі, а не у соціальних мережах, та дайте собі трохи часу для того, щоб оговтатися після розриву стосунків та загоїти рани.

Відчуття суму є природним, проте не варто перетворюватися на песиміста

як оговтатися після завершення стосунків

Якщо після завершення стосунків у вас сильно впала самооцінка, і ви хочете це виправити, найперше необхідно усвідомити, що сум – це природне відчуття, від якого на певному етапі життя страждає кожна людина.

Ми намагаємося заперечувати сумний настрій, оскільки заздалегідь окреслюємо його як негативну емоцію. Утім, іноді відчувати сум просто необхідно.

Якщо ви почуваєтеся сумно після розриву стосунків, не бійтеся якийсь час побути у цьому стані. Це потрібно для того, щоб проаналізувати минулі події, прийняти ситуацію, змиритися зі змінами, що відбулися у вашому житті, та почати рухатися вперед якомога швидше.

Повірте, цей крок є необхідним на шляху до самовдосконалення та підвищення самооцінки. Що ж відбудеться, якщо ви його не зробите? Насправді ви однаково опинитеся на стадії суму, навіть якщо вперто вдаватимете, що з вами все гаразд і ви зовсім не сумуєте після завершення стосунків.

Щосили ви намагатиметеся втекти від суму та переживань, то більше часу будете проводити наодинці зі своїми негативними емоціями, з кожним днем перетворюючись на справжніх песимістів. А все це відбувається тоді, коли людина робить хибний вибір та намагається втекти від прийняття проблеми.

Замість того, щоб навчитися жити далі без колишнього партнера, ми ігноруємо зміни та намагаємося відволіктися від проблем. Замість того, щоб почати працювати над підвищенням самооцінки та прискорити процес відновлення, ми стоїмо на місці, хоча цієї миті потрібно почати діяти як зріла людина та навчитися піклуватися про себе.

Прийміть завершення стосунків та змиріться з розлукою

Відновити самооцінку після важкого розриву можливо. Усе, що для цього потрібно зробити – подивитися у вічі суму, відчути його, зрозуміти причину його появи і зрештою, прийняти ситуацію, яка з вами відбулася.

Попри те, що одразу після розлуки ви перебуватимете у стані відчаю, необхідно повірити, що надія є. Просто пригадайте, скільки у вашому житті було складних ситуацій, з яких вам вдалося знайти вихід.

Хіба ви не навчилися жити далі після усіх негараздів?

Так, тому що все минає. І це також мине.

Це може вас зацікавити ...
Навчіться відпускати: лише ви знаєте, що пережили самі
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Навчіться відпускати: лише ви знаєте, що пережили самі

Вам самотужки вдалося пережити одні з найскладніших часів у житті, тому вчіться відпускати минуле. Не варто дозволяти спогадам робити себе нещаслив...
Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.