Корисні властивості кульбаби для роботи печінки

Кульбаба здобула свою популярність завдяки потужним очищувальним властивостям. Утім, попри всі неймовірні корисні властивості кульбаби, засоби на основі цієї рослини можуть мати побічні ефекти за умови зловживанням ними. Саме тому ми наполегливо рекомендуємо звернутися за порадою до лікаря, перш ніж додати до свого раціону натуральні засоби та трав'яні чаї на основі кульбаби.
Корисні властивості кульбаби для роботи печінки

Останнє оновлення: 04 березня, 2019

Вірте чи ні, але насправді кульбабу вважають бур’яном, адже вона росте ледь не на кожному кроці. Утім, кульбаба володіє потужними сечогінними властивостями та чудово підходить для виведення з організму токсинів. Дізнайтесь про корисні властивості кульбаби з цієї статті.

Засоби та рослинні чаї на основі кульбаби стимулюють процес травлення та позитивно впливають на роботу нирок. Ба більше, корисні властивості кульбаби є настільки неймовірними, що її можна використовувати не тільки з лікувальною метою, але й для приготування їжі. Вірте чи ні, але свіжу кульбабу можна додавати навіть до салатів.

Лікувальні властивості кульбаби

лікувальні властивості кульбаби
 • Завдяки високому вмісту корисних сполук натуральні засоби на основі кульбаби мають здатність забезпечувати організм необхідною кількістю поживних речовин. До того ж, кульбаба діє як природний засіб для детоксикації організму, тому спеціалісти радять використовувати засоби на основі цієї рослини для виведення зайвої рідини та відновлення водного балансу.
 • Кульбаба стимулює процес виділення жовчі, завдяки чому значно покращується робота всіх органів шлунково-кишкового тракту та прискорюється процес перетравлення їжі. До того ж, натуральні засоби на основі цієї рослини володіють потужними пом’якшувальними властивостями, саме тому їх рекомендують вживати для профілактики та лікування закрепів.
 • Вірте чи ні, але кульбаба стимулює всі процеси в організмі, зокрема позитивно впливає на роботу нирок. Засоби на основі цієї рослини неодмінно стануть вам у пригоді при надлишку сечової кислоти в організмі та подагрі.
 • Кульбабу часто рекомендують до вживання людям, які страждають через камені у нирках.
 • До складу кульбаби входить велика кількість заліза, завдяки чому ця рослина є просто незамінною для організму.
 • Натуральні чаї на основі кульбаби стимулюють процес очищення крові та виведення з організму токсинів. За умови регулярного вживання настоїв на основі кульбаби ви зможете покращити всі функції внутрішніх органів та власне самопочуття.

Корисні властивості кульбаби для правильної роботи печінки

Кульбаба характеризується гірким смаком, через що її важко назвати приємною на смак. Втім, натуральні засоби на основі цієї рослини покращують роботу печінки та стимулюють процес очищення цього внутрішнього органу від накопичених у ньому токсинів. До того ж, настої з кульбаби є незамінними для хворих на гепатит та цироз печінки.

Як ми вже згадували раніше, кульбаба володіє здатністю очищувати кров, саме тому настої та чаї на її основі є ефективними засобами для профілактики будь-яких порушень у роботі печінки через затоксичення її шкідливими речовинами.

Найчастіше засоби на основі кульбаби призначають хворим на цироз печінки. Однією з найпопулярніших причин розвитку цирозу є зловживання алкогольними виробами, що призводить до порушень у роботі печінки.

На щастя, за умови регулярного вживання чаю на основі кульбаби хворим зазвичай стає краще. Для досягнення позитивного ефекту потрібно випивати по 2-3 чашки кульбабового чаю щодня.

вплив кульбаби на роботу печінки

Прихильники нетрадиційної медицини дуже часто рекомендують використовувати натуральні засоби на основі кульбаби як доповнення до основного медикаментозного лікування. Утім, не варто очікувати магічної дії від цієї рослини, якщо ви продовжуєте вести пасивний спосіб життя та не бажаєте відмовлятися від шкідливих звичок.

Не забувайте, що зловживання тютюновими та алкогольними виробами зводить всі корисні властивості кульбаби нанівець.

Дуже часто засоби на основі кульбаби призначають хворим на ожиріння та гормональний дисбаланс як додаткову відновлювальну терапію після синтетичних протизапальних препаратів.

Зверніть увагу, що для приготування чаю з кульбаби найкраще використовувати не теплу воду, а кип’яток, адже гаряча вода допомагає розкривати всі неймовірні властивості кульбаби та підсилює її позитивний вплив на організм людини.

Побічні ефекти

Лікуватися за допомогою засобів на основі кульбаби потрібно не довше чотирьох місяців поспіль, інакше у вас можуть з’явитися сильні алергічні реакції та висипання на шкірі.

 • Дослідження довели, що передозування засобами на основі кульбаби може спровокувати алергію або підвищити чутливість організму до сонячних променів.
 • У деяких людей після вживання кульбаби можуть виникнути розлади травлення, зокрема біль у шлунку чи діарея. Утім, такі випадки є поодинокими та не становлять загрози для життя та здоров’я людини.

Інші факти про основні властивості кульбаби, які варто взяти до уваги

властивості засобів на основі кульбаби

Для покращення роботи печінки та органів шлунково-кишкового тракту кульбабу краще вживати у свіжому вигляді (наприклад, додавати до салатів). Якщо вашою головною метою є очищення печінки від токсинів та інших шкідливих відходів, рекомендуємо приготувати натуральні чаї та настої на основі цієї рослини.

Кульбаба не лише стимулює процес травлення, але й запобігає розвитку розладів у роботі нирок. Втім, не забувайте, що до терапії за допомогою кульбаби потрібно підходити відповідально. Попри те, що кульбаба є натуральною корисною рослиною, зловживати засобами на її основі не варто.

Якщо вам пощастило бути власником гарної прибудинкової території та подвір’я, досі ви могли сприймати кульбабу як страшний сон. Погодьтеся, мало хто захоче, щоб його газон заростав бур’янами, тим паче кульбабами. Утім, сподіваємося, що після прочитання цієї статті та отримання детальної інформації про всі неймовірні властивості кульбаби ваша думка неодмінно зміниться.

У разі якщо після вживання засобів на основі кульбаби ви помітили алергічну реакцію або будь-які інші побічні ефекти, радимо не зволікати зі зверненням до лікаря. Не варто займатися лікуванням та відмовлятися від призначених лікарем препаратів заради кульбаби. Запам’ятайте, що засоби на основі цієї рослини можуть слугувати лише додатком до основного методу лікування.

Окрім вживання кульбаби ми рекомендуємо переглянути свій звичний спосіб життя та взяти на озброєння кілька корисних звичок. Для прикладу, спробуйте регулярно займатися спортом та багато ходити пішки.

Через піт організм звільняється від токсинів, та й жири під час інтенсивного фізичного навантаження спалюються значно швидше. До того ж під час прогулянки на свіжому повітрі ви зможете назбирати кілька свіжих кульбабок для того, щоб ввечері приготувати собі чашку запашного та корисного чаю. Не забувайте завжди піклуватися про своє здоров’я! • Abdulrahman L. Al-Malki, Mohamed Kamel Abo-Golayel, Gamal Abo-Elnaga and Hassan Al-Beshri. Hepatoprotective effect of dandelion (Taraxacum officinale) against induced chronic liver cirrhosis. Academic Journals. Vol. 7(20), pp. 1494-1505, 25 May, 2013.
 • Jeon, H. J., Kang, H. J., Jung, H. J., Kang, Y. S., Lim, C. J., Kim, Y. M., & Park, E. H. (2008). Anti-inflammatory activity of Taraxacum officinale. Journal of Ethnopharmacology. https://doi.org/10.1016/j.jep.2007.09.006
 • Clare, B. A., Conroy, R. S., & Spelman, K. (2009). The Diuretic Effect in Human Subjects of an Extract of Taraxacum officinale Folium over a Single Day. The Journal of Alternative and Complementary Medicine. https://doi.org/10.1089/acm.2008.0152

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.