Курс підготовки до пологів: чи потрібен він вам?

Курс підготовки до пологів допоможе вам відчути себе впевненіше під час народження дитини. Ви не просто дізнаєтесь про фізичні фази, через які будете проходити, але і про те, якими можуть бути ваші емоційні реакції.
Курс підготовки до пологів: чи потрібен він вам?

Останнє оновлення: 28 травня, 2020

Ви на завершальній стадії вагітності, і трохи хвилюєтесь і боїтесь? Якщо так, то курс підготовки до пологів вам допоможе.

Майте на увазі, що багато вагітних жінок мають подібні відчуття. З цієї причини фахівці рекомендують відвідувати заняття протягом останніх місяців гестаційного періоду. Там ви зможете поспілкуватися з акушеркою, дулою чи кимось, хто зможе відповісти на будь-які запитання. Крім того, ви будете проводити час з іншими вагітними жінками.

У цій статті ми розповімо вам все, що стосується занять з підготовки до пологів. Також ми розкажемо, для чого вони потрібні, коли і де їх можна пройти.

Що таке курс підготовки до пологів?

майбутня мати

Заняття з підготовки до пологів допоможуть вам фізично та емоційно під час народження дитини.

Як випливає з назви, метою цього курсу є підготовка до народження дитини. Однак заняття дають набагато більше. Курс підготовки до пологів – це місце зустрічі, де вагітні жінки можуть отримати відповідь на свої запитання, порівняти досвід та дати один одному поради.

Звичайно, жінки також дізнаються про такі моменти, як:

 • Методи грудного вигодовування
 • Післяпологова депресія
 • Як доглядати за новонародженим
 • Секс після вагітності
 • Як може відреагувати старша дитина

Коли починати заняття з підготовки до пологів

Вагітні жінки починають відвідувати курс підготовки до пологів приблизно на 30-му тижні вагітності. Як правило, заняття проводяться раз на тиждень і тривають між 1 1/2 та 2 години.

Звичайно, це залежить від міста, де ви живете. Запитайте у лікаря інформацію про місцеві заняття, а також про найкращий час для початку відвідування. Якщо є ризик передчасних пологів (наприклад, у випадку близнюків), акушер порадить розпочати підготовчий курс раніше.

Побудова курсу

мати з дитиною

Курси підготовки до пологів можуть допомогти вам контролювати біль за допомогою дихальних вправ.

В основному, курс ділиться на три частини: теоретична, практична та інтерактивна. На кожному занятті є всі три аспекти. Таким чином, ви не будете просто відвідувати ту чи іншу частину, але замість цього навчитесь чомусь, а також будете спілкуватися з іншими мамами. Все це, готовлячись до пологів.

Ось кожна частина крок за кроком:

1. Теоретична частина

Зазвичай кожне заняття починається з інформативної частини, де акушерка чи інший фахівець відповідає за презентацію певної теми, яка цікавить майбутніх мам, таких як:

 • Розвиток дитини від зачаття до пологів.
 • Перевірка здоров’я дитини та час, коли потрібно їхати до відділення швидкої допомоги.
 • Графік імунізації.
 • Як поміняти підгузок і купати дитину.
 • Правильний спосіб поміряти температуру дитини та встановити, чи є у неї лихоманка.
 • План народження.
 • Різні фази пологів та різниця між переймами Брекстона-Гікса та справжніми.
 • Як годувати грудьми і чого очікувати.
 • Симптоми післяпологової депресії.
 • Чого очікувати від партнера.
 • Симбіотичні стосунки між мамою та дитиною.
 • Рекомендовані методи контрацепції під час годування груддю.

2. Практична частина

курс підготовки до пологів

Ви проведете деякий час з іншими вагітними жінками, і у вас буде можливість поставити питання щодо пологів професіоналам.

Під час цих занять акушерка навчить вас правильній техніці дихання, яку потрібно робити під час різних фаз пологів. Ви повинні знати, що під час переймів і виштовхування дитини, дихати потрібно по-різному. Це або зменшить біль або допоможе народити дитину.

Також інструктор покаже вам вправи Кегеля, розслаблення і скорочення м’язів, які допомагають працювати тазовому дну. Це запобігає або мінімізує витік сечі після пологів.

І останнє, але не менш важливе, вам також покажуть вправи для розтягування, щоб трохи рухати тілом і позбутися дискомфорту, який у вас може виникнути в спині.

3. Інтерактивна частина

Курс підготовки до пологів – це прекрасний спосіб контактувати з людьми, які переживають те саме, що і ви. Насправді, найкращим є те, що ви зможете висловити свої сумніви та занепокоєння та почути поради від досвідчених людей. Завершальна частина – інтерактивний аспект – допоможе вам з цим.

Висновок

Зауважте, що ця стаття стосується переважно матерів, але, звичайно, роль чоловіка також дуже важлива. Вони також повинні відвідувати заняття з підготовки до пологів, якщо це можливо.

Курс з підготовки до пологів – це прекрасний спосіб для матерів дізнатися більше про пологи та материнство. Ви будете впевненішими, якщо знаєте, чого очікувати. Підтримка буде на кожному занятті. Не соромтеся ставити будь-які запитання!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.