Лікувальні переваги алое вера для організму людини

Чи знали ви, що алое вера чудово очищує організм та навіть допомагає регулювати рівень холестерину в крові? До того ж натуральний гель алое володіє потужними протизапальними властивостями, завдяки чому цей продукт здатний покращувати кровообіг.
Лікувальні переваги алое вера для організму людини

Останнє оновлення: 30 листопада, 2018

Алое вера, безсумнівно, є однією з найпопулярніших та найбільш використовуваних рослин в усьому світі. Вона не тільки вирізняється високою поживною цінністю, але й має численні лікувальні та косметичні переваги.

Якщо ви досі ніколи не використовували цю дивовижну рослину, уважно прочитайте цю статтю. У ній ми зібрали основні корисні переваги алое вера для організму людини.

Про які неймовірні переваги алое вера потрібно пам’ятати?

Оскільки алое вера містить велику кількість незамінних антиоксидантів, вітамінів та мінералів, її почали вперше використовувати з лікувальною метою ще багато століть тому. Зазвичай алое використовують як натуральну добавку для профілактики та лікування різноманітних захворювань.

Нині у продажу можна знайти чимало засобів на основі алое вера, адже фармацевти та косметологи дуже часто використовують цю рослину як основну складову своєї продукції.

Втім, більшість людей люблять застосовувати алое вера виключно у чистому вигляді. І це не дивно, адже лише натуральні засоби дають можливість використати всі неймовірні переваги алое вера для організму без небажаних побічних ефектів.

Для того, щоб переконати вас обов’язково завести цю корисну рослину, мі зібрали основні переваги алое вера у цій статті. Неодмінно переконайтеся в ефективності засобів на основі алое на власному досвіді!

1. Алое вера допомагає боротися із закрепами

переваги алое вера для боротьби із закрепами

Алое вера є одним з найдавніших та найефективніших натуральних засобів для боротьби із закрепами та іншими розладами травлення.

Завдяки високому вмісту води та клітковини алое діє як безпечний проносний засіб м’якої дії. Саме тому натуральні засоби стимулюють рух кишківника та прискорюють процес виведення з організму токсинів та шкідливих відходів.

2. До складу алое вера входить багато поживних речовин

Якщо ви будете регулярно додавати гель алое вера до соків та смузі, то зможете поповнити запаси таких незамінних речовин в організмі:

  • Вітаміни (А, С, Е та вітаміни групи В)
  • Мінерали (натрій, марганець, калій, кальцій, залізо, магній та цинк).

3. Алое допомагає контролювати рівень холестерину в організмі

переваги алое вера для регуляції рівня холестерину

Антиоксидантні сполуки та вода, що входять до складу алое вера, здатні зменшувати рівень холестерину у хворих на гіперхолестеринемію. Безсумнівно, ця властивість алое вера є однією з найголовніших її переваг для здоров’я людини.

До того ж, вітаміни та мінерали, які містяться у гелі алое, стимулюють очищення артерій та володіють потужним протизапальним ефектом, завдяки чому покращується кровообіг.

4. За допомогою алое вера можна скинути зайву вагу

За умови регулярного вживання алое вера у чистому вигляді або складі смузі можна швидко скинути вагу природним та безпечним способом.

  • Алое вера містить багато клітковини, антиоксидантів та води. Саме тому натуральні засоби на основі цієї рослини стимулюють процес виведення з організму шкідливих відходів, а також прискорюють обмін речовин.
  • До того ж, продукти, які містять алое вера у своєму складі, забезпечують довготривале відчуття ситості та знижують ризик перевищення рекомендованої добової норми калорій.

5. Алое вера піклується про гігієну ротової порожнини

переваги алое вера для ротової порожнини

До складу алое вера входять протимікробні та протизапальні сполуки, які допомагають захищати зуби та ясна від впливу шкідливих мікроорганізмів.

За умови зовнішнього та внутрішнього застосування засобів на основі алое вера можна прискорити процес боротьби з бактеріями. До того ж, компоненти алое вера запобігають розвитку інфекцій та усувають неприємний запах з рота. Погодьтеся, ці переваги алое вера для здоров’я справді є неймовірними!

6. Засоби на основі алое допомагають очищувати організм від токсинів

Поживні речовини, що входять до складу гелю алое вера, стимулюють очисні функції органів видільної системи, зокрема печінки та нирок.

За умови регулярного вживання засобів на основі алое можна покращити роботу цих важливих органів. У результаті ви зможете не тільки очистити кров від токсинів, але й зменшити ризик пошкодження клітин.

7. Алое вера є ефективним засобом для профілактики діабету

засоби на основі алое для профілактики діабету
Згідно з результатами нещодавніх досліджень, кристали, що входять до складу гелю алое вера, володіють гіперглікемічними властивостями, суттєво зменшують ризик розвитку діабету другого типу та різких перепадів рівня цукру у крові.

Не забувайте, що до складу алое вера входять клітковина та речовина під назвою глюкогамман (тип полісахаридів). Ці сполуки допомагають перетворювати цукор в енергію, тим самим запобігаючи його осіданню у крові.

8. Засоби на основі алое вера покращують стан шкіри

Якщо ви будете регулярно вживати алое вера та наносити засоби на основі цієї рослини на шкіру, то зможете значно покращити як зовнішній вигляд, так і стан шкіри.

Сполуки, що містяться в алое, відновлюють рівень рН, зволожують шкіру та регулюють роботу сальних залоз.

До того ж, гель алое вера не тільки прискорює відновлення тканин, але й очищує шкіру від відмерлих клітин.

Це означає, що за умови регулярного вживання натуральних засобів на основі алое можна запобігти утворенню шрамів, слідів на шкірі та зморшок.

9. Алое діє як потужний протизапальний засіб

протизапальні переваги алое вера

Коли мова йде про неймовірні переваги алое вера для організму людини, необхідно згадати про потужні протизапальні властивості цієї рослини. До складу алое входять такі корисні сполуки, як кампестерол, лупеол та бета-сітостерол. При потраплянні в організм ці речовини зменшують набряки та усувають біль, що часто супроводжує запальний процес.

Ці переваги алое вера є незамінними для хронічних розладів, пов’язаних із запаленням.

Натуральні засоби також часто рекомендують хворим на такі недуги:

А ви раніше здогадувалися про всі згадані вище переваги алое вера? Оскільки тепер ви знаєте, якою корисною є ця рослина, радимо неодмінно включити натуральні засоби на основі алое до свого раціону. Тільки таким чином ви зможете отримати максимальну користь від вживання цієї рослини.

Якщо ви не любите вживати алое вера у чистому вигляді, додавайте її під час приготування натуральних фруктових соків або смузі.  • Hamman, J. H. (2008). Composition and applications of Aloe vera leaf gel. Molecules. https://doi.org/10.3390/molecules13081599
  • Ramachandra, C. T., & Srinivasa Rao, P. (2008). Processing of Aloe vera leaf gel: A review. American Journal of Agricultural and Biological Science.
  • Radha, M. H., & Laxmipriya, N. P. (2015). Evaluation of biological properties and clinical effectiveness of Aloe vera: A systematic review. Journal of Traditional and Complementary Medicine. https://doi.org/10.1016/j.jtcme.2014.10.006

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.