Маловідомі симптоми синдрому полікістозу яєчників

Маловідомі симптоми синдрому полікістозу яєчників
Маловідомі симптоми синдрому полікістозу яєчників

Останнє оновлення: 30 листопада, 2018

З незрозумілих досі причин кожна жінка рано чи пізно стикається з проблемою гормональних змін в організмі, які можуть спричинити полікістоз яєчників.

У медицині цей гінекологічний розлад також відомий під назвою синдрому Штейна-Левенталя.

Ця хвороба зазвичай трапляється у 5-10% жінок репродуктивного віку. Полікістоз яєчників характеризується складним перебігом та чисельними симптомами, які негативно впливають на різні аспекти життя жінки.

Одним із найсерйозніших та найнеприємніших ускладнень цього синдрому є неможливість завагітніти.

Під час синдрому полікістозу яєчників жінки здебільшого змушені приймати оральні контрацептиви та займатись схудненням, щоб урегулювати гормональні порушення в організмі.

Сьогодні ми детальніше розглянемо цю складну проблему та обговоримо маловідомі другорядні симптоми, що свідчать про наявність синдрому полікістозу яєчників.

Які симптоми спричиняє полікістоз яєчників?

Зверніть увагу, що такі захворювання, як діабет, ожиріння та порушення менструального циклу, не є головною причиною розвитку синдрому полікістозу яєчників.

 • По-перше, під час полікістозу яєчників усі вищезгадані розлади турбують жінку водночас.
 • За синдрому Штейна-Левенталя виникає нав’язливе відчуття, що з організмом “щось не так”. Саме тому жінки, хворі на полікістоз, здебільшого скаржаться на неприємні відчуття погіршення роботи організму.
 • Не варто розглядати та лікувати кожен зі згаданих вище симптомів окремо, адже повинен бути комплексний підхід до вирішення проблеми. Наявність кількох вищезгаданих ознак водночас повинна насторожувати, адже вони можуть свідчити про розвиток синдрому полікістозу яєчників.

Пам’ятайте, що після появи перших ознак полікістозу необхідно одразу звернутись до гінеколога та пройти повне обстеження організму.

Інсулінорезистентність

інсулінорезистентність

Інсулінорезистентність, або гіперінсулінемія – це розлад метаболічного характеру, за якого організм не здатний належно засвоювати інсулін.

 • Коли людина страждає на гормональні розлади, то змінюється й структура інсуліну та погіршується процес його вироблення у підшлунковій залозі.
 • З часом в організмі відбувається надлишкове продукування глюкози, що може призвести до розвитку діабету 2-го типу.

Надмірний ріст волосся у небажаних місцях

Гірсутизм, або надмірний ріст волосся, є однією з найпоширеніших вторинних ознак синдрому полікістозу яєчників.

За синдрому Штейна-Левенталя ви можете помітити стрімкий ріст волосся на таких ділянках тіла:

 • Обличчя (лінія росту волосся на бороді та вусах у чоловіків, скроні, підборіддя, і т.і.).
 • Шия
 • Спина
 • Груди
 • Нижня частина тіла

Зазвичай при полікістозі яєчників у жінок з’являється волосся у тих місцях, де воно зазвичай росте у чоловіків. Причиною цього є надлишок в організмі андрогену (чоловічого статевого гормону) у жінок.

Не забувайте, що надмірний ріст волосся у небажаних місцях можуть спричинити чимало факторів. Якщо ви помітили цей неприємний симптом, негайно зверніться до лікаря, адже саме кваліфікований спеціаліст допоможе визначити причини появи волосся у небажаних місцях та запобігти цьому у майбутньому.

Облисіння або аномальна втрата волосся

полікістоз яєчників може мати такий симптом, як алопеція

Андрогенна алопеція є одним з основних симптомів полікістозу яєчників.

Причиною облисіння у жінок зазвичай є гормональний розлад, проте за умови правильного лікування можна не лише швидко зупинити втрату волосся, але й повернути йому привабливий зовнішній вигляд.

Депресія, нервовий розлад та стрес

Однією з головних проблем при встановленні діагнозу “депресія” є відсутність чіткої однозначної причини цього нервового розладу.

 • Не забувайте, що найчастіше емоційні проблеми виникають через гормональні розлади, які легко усунути за допомогою правильно підібраних медикаментів.
 • Появу гормональних розладів в організмі, які є провісниками синдрому полікістозу яєчників, часто провокують порушення роботи інших внутрішніх органів.
 • Гіперінсулінемія стає причиною вироблення в організмі надлишку кортизолу (гормону стресу).

Стрес – це неймовірне відчуття хвилювання, яке часто охоплює людину зненацька та змушує її втрачати контроль над собою та власними діями. Постійний стрес з часом може призвести до розвитку затяжної депресії.

Щойно ви помітите, що вам дедалі важче опанувати себе у стресових ситуаціях, зверніться за порадою до кваліфікованого спеціаліста. Попросіть лікаря призначити вам розгорнутий аналіз крові, щоб вилучити наявність гормональних змін в організмі.

Підвищений рівень холестерину та кров’яного тиску

Найпоширеніші ускладнення полікістозу яєчників – це серйозні проблеми зі здоров’ям, які найчастіше виникають у представниць слабкої статі досить молодого віку.

 • Дівчата, віком від 20 років, можуть страждати на проблеми із зайвою вагою, діабет, гіпертонію та високий рівень холестерину в організмі.
 • Збільшується ризик мати серцевий напад або інсульт у дуже ранньому віці.
 • Метаболічні зміни в організмі, спричинені гормональними розладами, можуть призвести до підвищення рівня холестерину. При цьому рівень “хорошого” холестерину зменшується, а “поганого” росте вгору.
 • Часто полікістоз яєчників спричиняє підвищення рівня тригліцеридів у крові. Через це артерії можуть втратити еластичність, що з часом призводить до розвитку атеросклерозу.
фізичні вправи

Зверніть увагу, що найголовнішими симптомами полікістозу яєчників є порушений менструальний цикл, погіршення репродуктивної функції та поява зайвих кілограмів.

Після перших ознак захворювання радимо негайно звернутись до спеціаліста, який встановить точний діагноз та підбере правильне лікування.

Не забувайте, що покращити якість життя та самопочуття можна за допомогою правильного харчування, фізичного навантаження, регулярних медоглядів та уникнення стресових ситуацій.

 
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.