Материнство після 35 років: 6 переваг

"Бабусі", "старородки" - ось як зазвичай називають жінок, які вирішили народити в зрілому віці. Але чи знали ви, що материнство після 35 років має багато переваг? Читайте далі, щоб дізнатися, яких саме.
Материнство після 35 років: 6 переваг

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Материнство після 35 років – це непросто. З часом у суспільстві розвинулися стереотипи й упередження щодо жінок, які народжують у зрілому віці. Люди часто кажуть, що це ненормально, що такі матері мають менше часу та сил на дитину.

Ще кілька років тому вважали, що народжувати після 30 років небезпечно. Люди думали так через негативні асоціації між віком матері та здоров’ям її дитини після народження. Утім тепер стало очевидно, це що зовсім не виправдано.

Материнство після 35 років як тренд, що набуває популярності

Останнім часом материнство в зрілому віці стало явищем, яке набуває дедалі більшої популярності в країнах, що розвиваються. Такий тренд виник через ефективніші методи контрацепції, гендерну рівність і збільшення кількості жінок, які отримують освіту.

Материнство після 35 також стає поширеним через економічні аспекти. Наприклад, тепер жінки займають більшу частку на ринку праці й активніше реалізують себе в бізнесі.

Згідно з даними 2016 року, опублікованими Національним інститутом статистики Іспанії (INE), порівняно з попередніми роками середній вік вагітності трохи підвищився й становить 32,5 роки.

То чи хотіли б ви народити після 35?

Що про це говорять нещодавні дослідження?

дослідження про материнство після 35

За результатами деяких досліджень, найбезпечніший вік для народження дитини 20-35 років. Утім трохи більше ніж рік тому в журналі the International Journal of Epidemiology були опубліковані дані щодо жінок, які народжували після 35, і їхніх дітей.

Результати цих досліджень просто вражають: діти, яких народили у віці від 35 до 39 років, мали дуже хороші показники вербальних когнітивних здібностей. Насправді, вони набрали більше балів, ніж малеча молодших матерів.

Утім, чому ці результати відрізняються від даних попередніх століть? Відмінності залежать від кількох факторів:

  • діти, які брали участь у тестуванні, були наймолодшими в сім’ї. Цей чинник означає, що вони отримували мало уваги та піклування;
  • економічна ситуація. Багатодітні сім’ї зазвичай мають нижчий дохід й обмежені можливості. Через брак коштів вони не можуть дозволити собі правильно харчуватися та не мають доступу до якісної медицини. Як наслідок, нестача ресурсів негативно впливає на розвиток дитини.

Тож, якщо вам скоро 35 і ви плануєте народжувати в зрілому віці, радимо читати далі, щоб дізнатися про переваги пізнього материнства. Так ви почуватиметеся впевненіше та будете краще проінформовані, щоб прийняти правильне рішення.

Які переваги має материнство після 35?

1. Більш зрілий підхід до материнства

Це не означає, що в молодому віці жінка не може бути зрілою матір’ю.

Утім у 35 ви краще усвідомлюєте можливі ризики вагітності, стежите за собою та ретельніше дотримуєтеся рекомендацій лікарів. Доросла жінка добре знає свій організм, готова до майбутніх життєвих змін і може їх розпланувати.

2. Краща фінансова ситуація

материнство після 35

Переважно в 35 років люди мають кращу освіту та професійний досвід, що, у свою чергу, гарантує стабільніший дохід. Як наслідок, батьки можуть приділити своїм дітям більше часу й уваги.

3. Більше досвіду

Коли йдеться про материнство, досвіду завжди буде замало. Проте такі якості, як розуміння, співчуття та терплячість (а ще багато інших) допомагають матерям справлятися з проблемами, не втрачаючи позитивного ставлення.

Крім того, різний досвід, який жінка отримала за життя, допоможе бути хорошим прикладом для дітей.

Іноді бути матір’ю – це довіряти своїм інстинктам. Пропонуємо вам прочитати про це в статті: Матері, бережіть свій материнський інстинкт

4. Емоційна стабільність

емоційна стабільність і материнство після 35

З віком ми починаємо краще розуміти себе, що буває складно в молодості. Ми вчимося приймати рішення, визнавати власні помилки, опиратися труднощам і будувати стабільніші стосунки.

Ця основа збагачує процес виховання дитини й допомагає матері стати для неї справжнім другом і наставником. Насправді, діти, які ростуть з емоційно стабільними батьками, також вчаться краще керувати своїми емоціями. Вони мають здоровішу психіку, відчувають себе захищенішими та мають чудовий приклад перед очима.

5. Вища тривалість життя

За результатами низки досліджень, жінки, які народили після 33, мають вищу тривалість життя ніж ті, хто народив останню дитину в 29 років. 

Інакше кажучи, попри суспільні стереотипи, насправді в них є більше часу, щоб насолодитися спілкуванням зі своїми дітьми.

6. Здоровіший спосіб життя

здоров'я та материнство після 35

Після 30 років переважно люди краще розуміють потреби свого тіла та стежать за власним здоров’ям. Вони регулярно ходять на огляд до лікаря, правильно харчуються та займаються спортом.

Якщо ви ведете здоровий спосіб життя, вам не доведеться кардинально змінювати свої звички перед тим, як завагітніти. Організм буде готовий виносити здорову дитину.

Висновки

Підсумовуючи все сказане, хочемо зазначити, що якість життя матері та дитини має безпосередній вплив на розвиток малечі.

Без сумніву, материнство після 35 має безліч переваг. Утім також не варто забувати, що вагітність у зрілому віці також передбачає певні ризики. Тому неодмінно поговоріть про це з лікарем, щоб бути в курсі свого стану здоров’я та можливих небезпек. У кожному разі вагітність – це зважене рішення, тому воно потребує відповідного підходу.

То що ви про це думаєте?  • Bewley, S., Davies, M., & Braude, P. (2005). Which career first? BMJ, 331(7517), 588–589. Available at: https://doi.org/10.1136/bmj.331.7517.588. Accessed 27/04/2020.
  • Instituto Nacional de Estadística (2017). Movimiento Natural de la Población (Nacimientos, Defunciones y Matrimonios). Indicadores Demográficos Básicos. Año 2016. Datos provisionales. Available at: http://www.ine.es/prensa/mnp_2016_p.pdf. Accessed 27/04/2020.
  • Goisis, A., Schneider, D. C., & Myrskylä, M. (2017). The reversing association between advanced maternal age and child cognitive ability: evidence from three UK birth cohorts. International Journal of Epidemiology, 46(3), 850–859. Available at: https://doi.org/10.1093/ije/dyw354. Accessed 27/04/2020.
  • Mills, M., Rindfuss, R. R., McDonald, P., & te Velde, E. (2011). Why do people postpone parenthood? Reasons and social policy incentives. Human Reproduction Update, 17(6), 848–860. Available at: https://doi.org/10.1093/humupd/dmr026. Accessed 27/04/2020.
  • Sun, F., Sebastiani, P., Schupf, N., Bae, H., Andersen, S. L., McIntosh, A., Abel, H., Elo, I. T., & Perls, T. T. (2015). Extended maternal age at birth of last child and women’s longevity in the Long Life Family Study. Menopause, 22(1), 26–31. Available at: https://doi.org/10.1097/gme.0000000000000276. Accessed 27/04/2020.
  • Williams, L. M., Brown, K. J., Palmer, D., Liddell, B. J., Kemp, A. H., Olivieri, G., … Gordon, E. (2006). The Mellow Years?: Neural Basis of Improving Emotional Stability over Age. Journal of Neuroscience, 26(24), 6422–6430. Available at: https://doi.org/10.1523/jneurosci.0022-06.2006. Accessed 27/04/2020.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.