8 порад для батька: як виховати сильну жінку

12 Січня, 2019
Стосунки між батьком та донькою мають значний вплив на те, якою виросте дівчинка, та як розвиватимуться її стосунки з іншими людьми у дорослому віці.

Емоційний зв’язок між батьком та донькою є неймовірно сильним. Характер стосунків між цими двома людьми є основою того, якою саме виросте татова донечка. Розберімось, як виховати сильну жінку.

З моменту народження дівчинки зароджується неймовірно сильний зв’язок між нею та її батьком. Любов батька до своєї маленької дівчинки важко описати словами або передати емоціями.

Як і матір, батько відіграє важливу роль у вихованні дітей.

Спосіб вираження емоцій у чоловіків та жінок суттєво відрізняється, та це не заважає батькові підтримувати настільки сильний зв’язок з донькою, що він матиме вагомий вплив на формування її характеру та особистісних рис у майбутньому.

Ось чому кожному батькові необхідно знати, як отримати максимальну користь від часу, проведеного поруч зі своїми дітьми. Особливу увагу вихованню доньки потрібно приділяти у тому віці, коли вона найбільше потребує батькової опіки, любові та підтримки.

Приділяючи багато часу дитині, батько не лише створює незабутні спогади, але й впливає на формування самооцінки та незалежності доньки у майбутньому.

У цій статті ми зібрали 8 ключових порад, яких варто дотримуватися кожному батькові, щоб виховати сильну жінку. 

1. Завжди приділяйте доньці багато уваги

стосунки між батьком та донькою

Чимало чоловіків цього не усвідомлює, але насправді кожна маленька дівчинка бачить у своєму татові супергероя, який завжди зможе захистити її та підтримати у скруті.

Якщо батько намагатиметься приділити своїй донечці якомога більше уваги та проводити з нею кожну вільну хвилину, вона відчуватиме, що її люблять та вміють вислухати, коли це потрібно.

З роками сила зв’язку між татом та донечкою лише зросте, і це посилить довіру між ними та полегшить спілкування у майбутньому.

2. Частіше беріть свою донечку за руку

Така проста на перший погляд порада справді дієва, адже тілесний контакт сприяє зміцненню стосунків та зближенню батька з дітьми.

Тримаючись за сильну татову долоню, маленька дівчинка почувається захищеною. Якщо батько підтримує та веде за руку доньку у дитинстві, він зможе не лише виховати сильну жінку, але й продемонструє, що їй завжди є на кого розраховувати.

Таким чином навіть вміючи вирішувати проблеми самостійно, вже доросла татова донька знатиме, що вдома на неї чекає підтримка та порада.

3. Підвищуйте самооцінку своєї дитини

любов допоможе виховати сильну жінку

У кожного гарного батька є у запасі чимало інструментів для того, щоб підняти самооцінку своєї доньки, не акцентуючи при цьому виключно на її фізичних якостях.

Не варто думати, що у ранньому віці дитині ще зашвидко закладати певні істини. Навпаки, кажіть своїй маленькій донечці про те, яка вона сильна, якими чудовими навичками вже володіє, та як вдало вміє перетворювати свої слабкості на переваги.

Такі довірливі стосунки з батьком допоможуть дівчинці любити та поважати себе попри критику з боку оточення.

Щоб виховати сильну жінку, потрібно хвалити доньку за всі досягнення, допомагати їй виправляти помилки (при цьому не критикуючи надмірно та не пригнічуючи її), а також постійно говорити їй про те, яка вона вродлива.

4. Допоможіть своїй доньці пізнати життя

Досвід є невіддільною частиною людського життя, адже він нас збагачує та розвиває.

Якщо ви дозволите своїй дитині пізнати життя з різних аспектів та навчите її отримувати задоволення від нього, це допоможе їй перебороти страхи та навчитися дихати на повні груди.

Піти удвох на прогулянку, переглянути разом фільм або вирушити у невеличку пригоду – це лише кілька прикладів, як можна зміцнити зв’язок з донькою та допомогти їй пізнати життя у різних його аспектах.

5. Привийте дитині любов до корисних хобі

корисні хобі допоможуть виховати сильну жінку

Мистецтво, музика та спорт є незамінними при вихованні різнобічної талановитої дитини. Такі хобі не лише розвинуть вміння доньки, але й допоможуть вам провести час за корисним та цікавим заняттям.

Будь-яке хобі передбачає щоденне навчання, зусилля та дотримання режиму. Саме тому спільні заняття спортом або рукоділлям – це чудовий спосіб не лише опанувати нове вміння, але й весело провести час разом зі своєю донькою.

6. Допомагайте донечці виправляти помилки

Звісно, бачити, як ваша дитина помиляється, дуже боляче та важко. Втім, якщо ви хочете виховати сильну жінку, то повинні не лише захищати донечку від хибного вибору, але й вчити її виправляти помилки ще з раннього віку.

Батько, який вчить доньку брати відповідальність за свої вчинки, зможе привити жінці усі необхідні якості, яка самостійно приймає рішення, не боячись час від часу помилятися.

Читайте: 3 стратегії виховання підлітків.

7. Візьміть доньку з собою на роботу

відповідальна донька виросте сильною жінкою

За можливості покажіть донечці своє робоче місце та дозвольте її поспостерігати, як ви працюєте. Це може стати чудовим досвідом для вас обох.

Коли донька побачить вас за роботою, вона неодмінно почне поважати вас ще більше. До того ж, ваша праця може надихнути й її на нові звершення.

Дитина побачить, як багато ви працюєте, щоб забезпечити її всім необхідним. Повірте, після такого робочого дня донечка неодмінно вами пишатиметься ще більше.

8. Щоб виховати сильну жінку, встановіть довірливі стосунки з донькою

Відверте спілкування та довіра є основою стосунків між батьком та донькою.

Не варто залякувати дитину та наказувати, що їй робити. Якщо ви хочете, щоб донька вам довіряла, намагайтеся завжди використовувати відвертий діалог. Таким чином ви зможете дати дитині важливі настанови, не втративши при цьому її довіри.

Донечка, яка вважає тата своїм близьким другом, докладатиме всіх можливих зусиль, щоб не розчарувати його, та приймає рішення виважено.

Читайте: Сучасне виховання дітей – гамівна сорочка.

Звісно, ці поради допоможуть вам виховати сильну жінку, яка не боятиметься життєвих труднощів, проте не забувайте, що основою спілкування з дітьми є любов та власний приклад.

Не марнуйте часу, адже ваша маленька дівчинка виросте значно швидше, ніж ви можете уявити!

  • Harris, K. M., & Morgan, S. P. (1991). Fathers, sons, and daughters: Differential paternal involvement in parenting. Journal of Marriage and the Family, 531-544.
  • Cowan, P. A., Cowan, C. P., & Kerig, P. K. (1993). Mothers, fathers, sons, and daughters: Gender differences in family formation and parenting style.
  • McKinney, C., & Renk, K. (2008). Differential parenting between mothers and fathers: Implications for late adolescents. Journal of Family issues29(6), 806-827.
  • O’Donnell, L., Stueve, A., Duran, R., Myint-U, A., Agronick, G., San Doval, A., & Wilson-Simmons, R. (2008). Parenting practices, parents’ underestimation of daughters’ risks, and alcohol and sexual behaviors of urban girls. Journal of Adolescent Health42(5), 496-502.
  • McBride, B. A., Schoppe, S. J., & Rane, T. R. (2002). Child characteristics, parenting stress, and parental involvement: Fathers versus mothers. Journal of Marriage and Family64(4), 998-1011.
  • Chang, L., Schwartz, D., Dodge, K. A., & McBride-Chang, C. (2003). Harsh parenting in relation to child emotion regulation and aggression. Journal of family psychology17(4), 598.