Маточне молочко: переваги та властивості

Окрім боротьби з високим рівнем холестерину та зміцнення імунної системи, маточне молочко також покращує психічне здоров’я. Воно чудово підходить від депресії, тривоги та інших емоційних розладів.
Маточне молочко: переваги та властивості

Останнє оновлення: 08 квітня, 2021

Маточне молочко має дивовижні властивості, завдяки яким воно є справжнім дивом природи. Це натуральна добавка, яка має найважливіші компоненти, щоб забезпечити збалансованість вашого організму. Це сполука, яка багата на поживні речовини, має чималий терапевтичний ефект і корисна як для дітей, так і для дорослих.

У цій статті ми розповімо вам про усі його переваги та властивості.

Що таке маточне молочко?

Маточне молочко – це 100% натуральна речовина, яку роблять бджоли. Це їжа для личинок протягом перших кількох днів їх життя, а також для цілого життя королеви бджіл. Ця їжа допомагає їм не тільки вижити, але й краще розмножуватися.

що таке маточне молочко
Маточне молочко має надзвичайну здатність стимулювати ріст. Бджола-робітниця, яка їсть його лише три дні, може прожити 1-1,5 місяця, тоді як королеви живуть до 5 років після частішого споживання. Тому очевидно, що цей продукт містить багато поживних речовин.

Маточне молочко – жовтувата густа речовина зі слабокислим смаком. Крім того, воно містить багато води. Воно багате на білки та незамінні амінокислоти. Воно також містить мінерали та вітаміни A, C, D, E і, перш за все, вітаміни групи B (BA, B2, B5, B6, B8 та фолієву кислоту).

Можна багато сказати про стимулюючу дію маточного молочка на нервову систему. Воно покращує концентрацію та рівень енергії. Малорухливий спосіб життя, перевантаження на роботі та вдома, стрес та безсоння можуть спричинити проблеми зі здоров’ям. У цих випадках маточне молочко – прекрасний союзник, коли вам потрібно більше енергії.

Ми рекомендуємо його дітям, людям похилого віку, спортсменам та будь-кому іншому, хто потребує більше харчування.

Ми також рекомендуємо його тим, хто страждає від стресу і чия робота якого вимагає великих фізичних і розумових зусиль. Наприклад, воно корисно для людей, які працюють під високим тиском, студентів та мам, які залишаються вдома з дітьми. Крім того, що воно допомагає запобігати різним харчовим дефіцитам, воно також має дієтичні, лікувальні та харчові переваги.

Переваги та властивості маточного молочка

переваги маточного молочка

1. Маточне молочко стимулює нервову систему

Маточне молочко допомагає живити нейрони та нейромедіатори для того, щоб ваш мозок працював належним чином. Це збільшує доступ кисню до мозку, тому покращує концентрацію.

Окрім того, воно також покращує настрій. Це дуже корисно людям з депресією, втомою або слабкістю. Це чудовий засіб для покращення психічного здоров’я.

2. Воно зміцнює імунну систему

Серед багатьох переваг маточного молочка – противірусні, антибактеріальні та протигрибкові властивості, тому воно покращує вашу імунну систему. Також воно стане в пригоді, коли у вас грип або застуда.

Споживання невеликої кількості маточного молочка захистить вас від інфекцій та грибків. Крім того, він має лікувальні властивості, які допоможуть загоїти рани.

3. Воно стимулює ріст

Цей продукт також допомагає рости не тільки бджолам, але й людям. Ми рекомендуємо споживати його під час фаз росту, як у дитячому, так і в підлітковому віці.

Ця натуральна сполука підвищує апетит, тому воно допомагає дітям і підліткам їсти більше та рости.

4. Маточне молочко допомагає знизити рівень холестерину

маточне молочко знижує рівень холестерина
Однією з найважливіших переваг і властивостей маточного молочка є те, що воно допомагає знизити рівень жиру в крові, адже воно стимулює кровообіг.

Серед цих жирів – поганий холестерин (ЛПНЩ). Коли його рівні знижуються, то й знижується ризик виникнення серцево-судинних захворювань. Так само воно допомагає покращити випадки гикавки та підвищеного артеріального тиску.

5. Воно дає енергію

Маточне молочко збільшує енергію. Отже, воно дуже корисне людям з втомою та анемією, оскільки сприяє підвищенню апетиту. Належне харчування є життєво важливим для лікування анемії та виснаження.

Збільшуючи доступ кисню до мозку, ваш організм також отримує енергію і краще здатний докладати фізичні та розумові зусилля. Невеликої кількості цього чудо-продукту буде достатньо для відновлення енергії на 100%.

6. Воно допомагає і чоловікам, і жінкам

маточне молочко корисне для всіх
Маточне молочко – це прекрасний засіб для лікування гормональних порушень у жінок під час менструації та менопаузи. За допомогою маточного молочка, меду, пилку та інших побічних продуктів бджіл жіночі яєчники можуть нормально функціонувати під час менопаузи.

У чоловіків воно допомагає природно лікувати безпліддя та імпотенцію, адже споживання цієї сполуки збільшує рівень тестостерону.

Висновок

Маточне молочко має незліченні переваги для вашого здоров’я. Незалежно від мети використання воно обов’язково зробить вас здоровішими. Без сумніву, це чудове природне лікування.

Однак деякі фахівці пропонують споживати його помірно й етапами тривалістю до 6 місяців.  • Barnutiu, L. I., Marghitas, L. Al, Dezmirean, D. S., Mihai, C. M., Bobis, O., Bărnuţiu, L. I., … Bobiş, O. (2011). Chemical Composition and Antimicrobial Activity of Royal Jelly – Review. Animal Science and Biotechnologies.
  • Mishima, S., Suzuki, K. M., Isohama, Y., Kuratsu, N., Araki, Y., Inoue, M., & Miyata, T. (2005). Royal jelly has estrogenic effects in vitro and in vivo. Journal of Ethnopharmacology. https://doi.org/10.1016/j.jep.2005.04.012
  • Morita, H., Ikeda, T., Kajita, K., Fujioka, K., Mori, I., Okada, H., … Ishizuka, T. (2012). Effect of royal jelly ingestion for six months on healthy volunteers. Nutrition Journal. https://doi.org/10.1186/1475-2891-11-77

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.