Метелики в животі: можливі причини такого відчуття

Метелики в животі: можливі причини такого відчуття
Метелики в животі: можливі причини такого відчуття

Останнє оновлення: 18 грудня, 2018

У кожного виникало відчуття “метеликів” в животі. І зараз йдеться не про метафору закоханості, а про реальні причини такого відхилення від норми. Це відчуття пов’язують із нервами. Іноді кажуть, що воно виникає через дію другого мозку (органів травлення).

Однак якщо метелики в животі не минають протягом тривалого часу, ситуація зовсім інша. Якщо відчуття постійне й супроводжується болем, усе значно серйозніше.

Причиною може бути стрес або проблеми з травленням. Крім того, є певні страви, які викликають таку реакцію.

У цій статті ми розглянемо деякі можливі причини. Якщо дискомфортні відчуття не минають або у вас виникли певні сумніви, проконсультуйтеся з лікарем. Фахівець зможе поставити вам найточніший діагноз і призначити лікування.

У мене відчуття “метеликів” в животі. Чому?

Для початку хочемо зазначити, що в животі можуть виникати різноманітні відчуття. Зазвичай ми розуміємо, чому відчуваємо біль або хвилювання.

Коли їмо ту чи іншу їжу, то можемо передбачити, як будемо почуватися. Також тривале відчуття стресу негативно впливає на організм. Нервовість і хвилювання можуть завдавати серйозного удару по травній системі.

Як наслідок, зникає апетит, з’являється важкість або діарея.

Якщо біль дуже сильний, можна впевнено сказати, що у вас певні проблеми зі здоров’ям. Далі ми розповімо про ймовірні причини.

Гастрит

відчуття метеликів у животі - один з основних симптомів гастриту

Відчуття “метеликів” у животі – це один з основних симптомів гастриту. У такому випадку дискомфорт різкий і не минає протягом усього дня.

Відчуття настільки сильне, що ми почуваємося втомленими. Воно також спричиняє різні проблеми. В окремих випадках людина навіть не може стояти.

 • Таке відчуття виникає через подразнення слизової оболонки шлунка. Це мембрана, яка захищає весь шлунок. У багатьох людей рано чи пізно з нею виникають проблеми.
 • Існують інші чинники, які також можуть подразнювати слизову. До них належать алкоголь, жирна їжа та медикаменти.
 • У людини з гастритом виникають й інші симптоми, зокрема лихоманка, тремтіння, блювота, запаморочення, озноб і, у крайніх випадках, кров у калі або блювотинні.

Важливо отримати необхідне лікування, яке підійде саме у вашому випадку, адже в кожного свої потреби.

Потрібно пам’ятати, що в дітей також можуть проявлятися такі симптоми. Якщо ваша малеча скаржиться на відчуття метеликів у животі або біль, потрібно звернутися по консультацію до лікаря.

Пептична виразка

Як ми говорили раніше, існує багато типів болю. Ось один із них, який легко розпізнати.

пептична виразка

 • Якщо ви відчуваєте “метеликів” у животі через одну-три години після прийому їжі, у більшості випадків причиною є пептична виразка

Вона розвивається, коли через шлункові соки частина слизової шлунка знищилася. 

 • Таке відчуття метеликів чи біль виникає після прийомів їжі або вночі. Це може заважати людині нормально виспатися.
 • Найчастіше причиною виразок є бактерія Хелікобактер пілорі. Утім також вони можуть розвиватися через деякі протизапальні, як-от ібупрофен.
 • Не варто забувати, що стрес і гостра їжа сприяють розвитку гастриту.

Як можна зменшити відчуття “метеликів” у животі?

Як ми вже говорили, перш за все потрібно звернутися по консультацію до лікаря. Лише він найкраще зможе поставити вам діагноз і прописати лікування.

Існують також деякі домашні засоби, які можна використовувати для лікування цього неприємного відчуття. Вони добре допоможуть, якщо у вас гастрит чи виразка.

алое вера

Ось кілька простих способів лікування.

 • Пийте теплу воду зі столовою ложкою меду. Вона в жодному разі не повинна бути гарячою чи холодною.
 • Пийте сирий натуральний морквяний сік.
 • Пийте імбирний чай. Він має хороші лікувальні властивості. Імбирний чай знімає біль і покращує самопочуття.
 • Кокосова вода теж добре допомагає при таких захворюваннях.
 • Сік картоплі вже віками використовують для лікування виразок. Щоб його зробити, натріть картоплю на середній тертці. Після цього стисніть терту картоплю, щоб відділити від неї сік.
 • Алое також чудово допомагає для лікування. Можна пити чай з алое кілька разів на день.
 • Папая та груша – це ще одні продукти, корисні при цих розладах травлення. Вони покращують самопочуття, якщо у вас проблеми зі шлунком.

Не забувайте стежити за своїм раціоном харчування. Потрібно зібрати волю в кулак і відмовитися від жирної їжі, яка лише погіршує стан шлунка. У кожному випадку варто знати, чому виникає відчуття “метеликів” у животі.

Пам’ятайте, що здоров’я завжди має бути пріоритетом у житті людини.

It might interest you...
Чотири природні засоби для зменшення болю в животі
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
Чотири природні засоби для зменшення болю в животі

Інтенсивний біль може попереджати не лише про розлад травлення, але й про більшу проблему. Спробуйте ці засоби для зменшення болю в животі.