Метод Кассінг: як годувати малюка з пляшечки без ризику для лактації

Метод Кассінг ідеально підходить для матерів, які з якихось причин змушені залишати свого малюка з нянькою чи бабусею. Дізнайтеся більше про переваги цього методу.
Метод Кассінг: як годувати малюка з пляшечки без ризику для лактації

Останнє оновлення: 18 лютого, 2019

Метод Кассінг – це метод вигодовування немовляти без шкоди для лактації матері. Цей метод дає шанс малюку, який не хоче або не може ссати груди.

Деякі матері не мають можливості годувати малюків груддю та змушені вигодовувати своє чадо з пляшечки .  Таке часто трапляється,  коли дитина народжується передчасно або ж потребує харчової добавки. Є жінки, які працюють, тому зціджують грудне молоко, щоб потім налити його у пляшечку та дати малюку. З іншого боку, деякі жінки мають проблеми, які потребують припинення вигодовування малюка грудним молоком.

Годування з пляшечки може спантеличити малюка та змусити його відмовитися від грудей. Проте пляшечку малюкам легше ссати, вони докладають менше зусиль Це тому, що соска на пляшці сильно відрізняється від соска. Отвір соски значно більший, молоко витікає легко. Саме тому малюку не потрібно докладати зусиль для отримання їжі.

Проблема виникає, коли мати хоче повернутися до вигодовування груддю, а дитина не хоче ссати груди. Саме тому спеціаліст зі США, Ді Кассінг, винайшла систему, яка дозволяє використовувати пляшку, що імітує грудне вигодовування .

Метод Кассінг

Метод Кассінг має на меті відтворити процес природного грудного вигодовування, зокрема в плані затрачених зусиль з боку малюка. У такий спосіб значно знижуються негативні наслідки годування малюка з пляшечки, що дозволяє матері поєднувати годування з пляшечки та грудне вигодовування.

Метод Кассінг

Коли ви даєте дитині пляшечку, вона повинна наполовину сидіти .  Нема потреби імітувати позицію грудного вигодовування. Необхідно використовувати соску анатомічної будови, що повністю відрізняється від соска. Отвір є значно більшим,  що допомагає дитині краще ссати.

Потрібно вибрати правильну пляшечку для немовляти. Також важливо відтворити   природний стимул грудного вигодовування. Необхідно заохотити дитячі рефлекси, торкаючись їхніх щічок, ротика, так ніби вони самі знаходять соску.

Коли ротик дитини широко відкритий, дозвольте їй посмоктати декілька разів, тримаючи тільце прямо. У такий спосіб дитя буде докладати зусиль для висмоктування, молоко не буде просто затікати йому до ротика.

Ви повинні контролювати тривалість годування та кількість молока, як е спожила дитин ка. До того ж варто продовжувати торкатися щічок малюка, час від часу відводячи пляшечку.

Правильна форма пляшечки

Щоб застосувати метод Кассінг на практиці, потрібно подумати про розміри т а форму соски. Вона повинна бути круглою, нагадувати форму соска, довгастої форми, щоб її кінчик міг торкатися точки між твердим та м’яким піднебінням, як у випадку з грудним вигодовуванням. Основа повинна бути вузькою, м’якою і довжиною близько двох сантиметрів.

Правильна форма пляшечки

Потік молока із соски має бути слабкий. У такий спосіб дитинка докладатиме зусиль для його висмоктування, як і у випадку вигодовування груддю.

Варто купувати  прямі соски, а не вигнуті .  З прямих сосок важче висмоктувати молоко, тому немовля докладатиме зусиль.

Поза для годування

Мета цього методу полягає в тому, щоб не перегодовувати дитину і в одночас контролювати, як швидко вон а харчу ється. У процесі годування дитина має наполовину сидіти.

Не рекомендовано, щоб дитина лежала на спині, оскільки молоко легко виливатиметься їй до ротика, дитинці не потрібно буде навіть старатися висмоктувати його, щоб нагодуватися. До того ж у цьому положенні, є ризик захлинутися чи отримати інфекцію вуха, оскільки молоко може потрапити до євстахієвої труби у середньому вусі.

Поза для годування

Найголовніше, щоб пляшка була у горизонтальному положенні, не нахиленою. Таким чином, дитині доведеться смоктати її, щоб наїстися.

Перед тим, як почати, варто викликати рефлекс малюка шукати груди. Не давайте немовляті пляшечку одразу ж. Торкніться його губ, щічок, щоб він почав шукати джерело їжі.

Висновок

Метог Кассінг корисний, якщо дитина народилася передчасно, потребує додаткового харчування, перебуває на змішаному харчуванні чи просто це рекомендація педіатра.  Такий спосіб ідеально підходить, якщо мати має травму соска, що робить процес вигодовування болісним.

Грудне молоко – це   ідеальна їжа для немовляти .  Воно містить необхідні корисні речовини та вітаміни, які необхідні для росту та розвитку дитини.

Цей метод вигодовування має на меті відтворити природний процес грудного вигодовування .  Цього можна досягти, імітуючи процес та даючи ту кількість їжі, яка потрібна малюку. Саме цей спосіб дозволяє повернутися до грудного вигодовування  без проблем.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.