Чи треба будити немовля для годування?

Іноді доводиться будити немовля для годування. Робити це чи ні залежить від таких чинників, як вік, вага та загальний стан здоров'я.
Чи треба будити немовля для годування?

Останнє оновлення: 27 вересня, 2018

Багато батьків замислюються, чи треба будити немовля для годування чи ні. Якщо ви щойно стали мамою або батьком, ви, напевно, вже багато разів ставили це питання. Не турбуйтеся, оскільки такі речі, як сон та харчування, завжди турбують батьків.

Сьогодні на це питання є суперечливі погляди. З одного боку, деякі стверджують, що дітей потрібно годувати кожні 2-4 години, навіть якщо доведеться розбудити немовля, щоб це зробити.

Проте в цій статті ми обговоримо, чи дійсно треба будити немовля для годування.

Скільки сну потребують маленькі діти?

Перш за все, вам потрібно більше дізнатися про здорові звички у немовлят. Це допоможе визначити, чи треба розбудити дитину для годування і чи це впливає на її розвиток.

чи треба будити немовля для годування
Немовлята сплять близько 16 годин на день. Вони зазвичай прокидаються через кожні 2 або 3 години, хоча не завжди.

Фактично, багато немовлят сплять понад 3 годин за раз. Це нормально, оскільки всі діти різні.

Дитячий сон: перші місяці

Протягом перших двох місяців сон залежить від голоду дитини. Після годування дитина переходить у легкий сон і їй не варто прокидатися.

Легкий сон зазвичай триває від 30 до 40 хвилин. Насправді, ви будете знати, що ваша дитина перебуває у легкому сні, оскільки вона може здаватися неспокійною, але це цілком нормально. Після цієї фази дитина переходить у глибокий сон.

Важливо знати, що діти починають спати вночі довше у віці від 4 до 6 місяців. До цього часу цикли сну та неспання залежать від добових ритмів і світла або темряви.

Коротко кажучи, немовлята повільно стабілізують свої звички, а їхні батьки зможуть краще відпочивати.

Розклад годування

Як згадувалося раніше, немовлят потрібно годувати приблизно кожні 3 години. Після цього, немовлята прокидаються, плачуть, їх годують і вони знову засинають. Також майте на увазі, що плач не завжди пов’язаний з голодом.

Хоча 3-годинний період є стандартом, це лише статистика. Деяких немовлят потрібно годувати частіше, а деяких потрібно будити, тому що вони сплять занадто багато.

Коли треба будити немовля для годування?

коли треба будити немовля для годування
Якщо дитина добре спить і має відповідну вагу для свого віку, то вам не потрібно її будити. Однак є ситуації, які вимагають цього, і це залежить від віку, ваги та загального здоров’я дитини.

Деякі новонароджені втрачають вагу перші кілька днів після народження. Це тому, що їм потрібно кілька днів, щоб освоїти годування з грудей або пляшечки. Крім того, їхній шлунок може приймати лише невелику кількість їжі під час годування.

Як бачите, новонародженим дуже важливо їсти часто. Тому вам, можливо, доведеться будити дитину кілька разів на день (особливо якщо ваша дитина народилася передчасно).

З іншого боку, батьки не повинні керуватися винятково годинником або плачем дитини. Плач – це лише ознака того, що дитина голодна. Якщо ви помітили, що ваша дитина неспокійна, рухає губами і робить рухи, схожі на смоктання, швидше за все, ви повинні її нагодувати.

Інші чинники, які варто враховувати

Щойно дитина досягла оптимальної ваги та набирає вагу, доцільно зачекати, поки ваша дитина прокинеться самостійно, щоб її нагодувати.

Вам не потрібно турбуватися не про те, скільки ваша дитина їсть або як часто, а про важливіші чинники розвитку, такі як:

  • повільне і стабільне збільшення ваги
  • ваша дитина здається ситою між годуванням
  • ваша дитина забруднює шість і більше підгузків на день
  • ваша дитина ходить в туалет три або більше разів на день

Ви повинні звернутися до лікаря, якщо не помітите жодного з вищезазначених, щоб фахівець оглянув вашу дитину. Крім того, ваш лікар може надати необхідну інформацію та відповісти на ваші запитання, щоб ви могли уникнути будь-яких ризиків.

навіщо будити немовля для годування

Висновки

Підсумовуючи, скажемо, що якщо ваша дитина не народилася передчасно, не важить занадто мало або нездорова, ви не повинні її будити для годування. Якщо ваш малюк здоровий і багато спить, не хвилюйся: хай дитина спить, якщо вона цього потребує.

Треба давати немовляті спати, тому що це допоможе йому розвиватися фізично і виробити хороші звички для сну. Крім того, ви можете використати цей час, щоб відпочити або зайнятися своїми справами.  • Andreas NJ., Kampmann B., Le Doare KM., Human breast milk: a review on its composition and bioactivity. Early Hum Dev, 2015. 91 (11): 629-35.
  • Arboledas G. Lactancia materna y sueño ¿Se potencian o dificultan?. Canarias pediátrica. 2015; 39(2): 66-70. 
  • Xie Z., Chen F., Li WA., Geng X., Li C., et al., A review of sleep disorders and melatonin. Neurol Res, 2017. 39 (6): 559-565.
  • Galiano M, Moreno-Villares J. Nuevas tendencias en la introducción de la alimentación complementaria en lactantes. Anales de Pediatría Continuada. 2011;9(1):41-47.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.