Міфи про діабет, які вам потрібно забути

30 Грудня, 2018
Цукровий діабет це важке захворювання, що може спричини низку жахливих наслідків, якщо хворий не буде піклуватися про стан свого здоров'я.

Коли людині ставлять діагноз “цукровий діабет”, то найважче для неї – це змиритися із жертвами, на які вона змушена йти.

Більше ніякого хліба чи продуктів, які містять зерно. Крім того, ці люди повинні пожертвувати речима, про які складено тисячі міфів про діабет, які ви напевно чули.

Саме тоді вони розчаровуються, тому що повинні стежити за тим, що саме вони кладуть до рота.

Ще не минуло п’яти хвилин, як вони дізналися, що хворі на це захворювання, але вони вже думають про те, як важко це має бути – жити з хворобою, яка вимагає так багато піклувань про своє фізичне здоров’я.

Проте люди без діабету також проходять через своє життя, стежачи за кількістю солодких продуктів, які вони збираються їсти, щоб у них не виникли ускладнення.

Хоча діабет є хронічним медичним захворюванням, яке вражає до 8,5 відсотків дорослого населення світу, досі існують міфи щодо цієї хвороби, які вам потрібно забути. Ви знайдете їх далі у статті.

Тип 1 і тип 2 цукрового діабету подібні

діабет та його типи

Цей міф про діабет змушує багатьох людей плутати лікування обох цих типів хвороби, що може привести до серйозних медичних проблем. Наприклад, уявіть, що ви маєте діагноз “цукровий діабет 2 типу“, але ваша сім’я купила вам ліки, щоб контролювати хворобу 1-го типу.

Ваша сім’я, звичайно, мала добрі наміри, але замість того, щоб допомогти вам поліпшити стан, вони погіршили його.

Важливо знати, яким є кожен із типів діабету, щоб уникнути проблем, пов’язаних із цим першим міфом і також мати більш чітке уявлення про відмінності між цими двома типами.

 • Коли людина має діагноз “цукровий діабет 1 типу”, це означає, що їхній організм не виробляє інсулін.

Інсулін – це гормон, який виробляє підшлункова залоза і який кожен потребує. Крім того, інсулін забезпечує клітини нашого організму енергією у вигляді глюкози.

Діабет типу 1 є аутоімунним захворюванням, яке змушує організм помилково атакувати клітини, які виробляють інсулін.

 • З іншого боку, діабет типу 2 виникає, коли організм виробляє інсулін, але не використовує його ефективно. Якщо людина має цей тип діабету, це означає, що її організм страждає від стійкості до інсуліну.

Якщо ви страждаєте на цей тип захворювання, то цілком можливо, що вам потрібна невелика додаткова дозу інсуліну для кращого самопочуття.

Люди, які страждають на діабет, повинні використовувати інсулін

З усіх міфів про діабет в цій статті, цей пов’язаний з міфом, про який йшлося раніше у статті. Багато людей думають, що всі люди, які страждають від діабету, мають вводити собі інсулін.

Істина полягає в тому, що це необхідно тільки у випадку з пацієнтами, які страждають на захворювання 1-го типу. Проте тільки 30% з тих, у кого є цукровий діабет 2-го типу, використовують інсулін.

Це відбувається через те, що діабет типу 2 можна контролювати за допомогою оральних ліків, які працюють на зменшення кількості цукру в крові, а також сприяють підвищенню інсуліну в організмі.

Обидва типи хвороби можна контролювати, якщо виконувати щоденні вправи та дотримуватись здорової дієти, яка допомагає уникнути високого рівня цукру в крові та навіть утримувати збалансованим наш кров’яний тиск.

У випадку цукрового діабету 2 типу, ви можете зменшити споживання ліків, якщо ви в доброму здоров’ї. Проте, як ми зазначали вище, хворі даобетики 1 типу будуть змушені завжди використовувати інсулін, а також дотримуватись рекомендацій, про які вже йшлося.

Якщо у вас діабет, ви не можете їсти вуглеводи

Продукти багаті на вуглеводи

Звичайно, ви можете їсти вуглеводи! Проте якщо у вас діабет, то ви, очевидно, повинні споживати їх небагато, але це не означає, що ви повинні повністю прибрати їх зі своєї дієти.

Аби спростувати третій міф про діабет, ви повинні відвідати дієтолога для того, щоб він визначив кількість вуглеводів, яку ви можете споживати.

Тяжіння – це не погано, але ви повинні піклуватися про своє здоров’я, щоб час від часу дозволяти собі поласувати. Однак якщо перекуси перетворюються на щоденну звичку – це загрожує вашому здоров’ю, ба навіть вашому власному життю.

Ви повинні прибрати ці вуглеводи зі свого раціону, оскільки вони є синтетичними та мають низьку поживну цінність:

 • Хліб
 • Цукор
 • Підсолоджувачі
 • Газовані напої
 • Цукерки

Існують вуглеводи, багаті на клітковину, містяться вони в сочевиці, бобах, гарбузі та картоплі. Вони уповільнюють травлення та допомагають підтримувати відносно стабільний рівень цукру в крові.

Вживання в їжу великої кількості цукру викликає діабет

Це найпоширеніший міф про діабет. Насправді, багато досліджень довели, що споживання занадто великої кількості цукру не спричиняє це захворювання.

Навпаки, діабет є відповіддю на складні відношення між вуглеводами та цукром.

Ви можете також страждати на це захворювання, якщо хтось у вашій родині вже мав цю хворобу, через свою вагу або через те, як наш організм пристосовується до раніше згаданих факторів.

Крім того, ви повинні пам’ятати, що не весь цукор однаковий. Наприклад, фруктоза, що міститься в плодах, менше шкодить вашому здоров’ю, ніж цукор, які ви знайдете в цукерках.

Діабет не є серйозним захворюванням

цукровий діабет та його наслідки

Ця хвороба є досить серйозною. Той факт, що діабет не може вбити вас, не означає, що він не викликає ускладнень. Якщо ви не будете вживати відповідних заходів, щоб контролювати цю проблему, ви ризикуєте отримати:

 • Розвиток серцевих захворювань
 • Розвиток крововиливу в мозок
 • Ампутацію кінцівки
 • Осліплення
 • Розвиток хвороби нирок

Сумно бачити людей, які страждають на діабет і перестали доглядати себе, тому що вони вважають, що їхня хвороба не може вбити їх. Попри те, що це є правдою, вони повинні пам’ятати, що ускладнення, які це захворювання спричиняє, можуть бути дуже серйозними.