Виявлення хвороб за сигналами рота

Якщо ви відчуваєте, як ваші зуби слабшають, це може бути результатом пародонтиту. Якщо немає ніякої інфекції, втрата зуба може бути ознакою остеопорозу.
Виявлення хвороб за сигналами рота

Останнє оновлення: 12 лютого, 2019

Чи чули ви коли небудь про способи виявлення хвороб за допомогою рота? Якщо ні, то знайте, що рот – це ворота вашого тіла для поживних речовин з їжі, води та всього іншого, які потрібні для оптимальної роботи вашого організму.

Але він також відіграє важливу роль у вашому здоров’ї як засіб, за допомогою якого мікроорганізми, які можуть зрештою призвести до хвороби, потрапляють всередину.

Ймовірно, ви щодня намагаєтеся підтримувати гігієну порожнини рота, щоб усунути численні віруси та бактерії, які можуть спричинити проблеми з зубами або неприємний запах з рота.

Крім того, необхідно також звернути увагу на деякі попереджувальні сигнали, які ваш рот може відправляти, щоб вказати на інші проблеми зі здоров’ям. Ви знаєте про них?

Виявлення хвороб за болем зубів або щелепи

біль у щелепі
Якщо ви відчуваєте біль у нижній частині щелепи, і він починає супроводжуватися втомою або болем у грудях, що випромінює в напрямку до рук, це може бути ознакою серцевого нападу.

Однак, якщо біль виникає у верхній частині рота, це може вказувати на синусит. Він трапляється, коли природні порожнини, які оточують носові проходи, стають запаленими та викликають біль, який зазвичай поширюється на щелепу, зуби та голову.

Найчастіше цей різновид болю спричинений напругою м’язів через стискання зубів вночі.

Виявлення хвороб по виразках у роті

Стоматит, герпес, лейкоплакія і грибкові інфекції є найпоширенішими типами виразок, які можуть будь-коли виникнути в роті.

Кожна з них має різні причини, тому важливо звернути увагу на них, адже вони можуть попередити вас про приховану хворобу, інфекцію, лихоманку або подразнення в роті.

Виявлення хвороб за неприємним запахом з рота

неприємний запах з рота
Майже у 90% випадків неприємний запах з рота пов’язаний з певним типом бактерій на задній частині язика або хворобою ясен.

Решта 10% має вас занепокоїти, особливо коли неприємний запах з рота виникає раптово. Це може попередити вас про діабет 2 типу, печінкову недостатність або проблеми з нирками та кишківником.

Виявлення хвороб за змінами зовнішнього вигляду ясен

Якщо ви помітили біле забарвлення ясен, це явна ознака анемії. Коли кількість червоних кров’яних клітин зменшується, ясна виглядають блідими. Ви також можете помітити червоний, опухлий і блискучий язик.

Якщо ж, з іншого боку, ясна здаються червоними та запаленими, це, ймовірно, ознака гінгівіту або бактеріальної інфекції.

Виявлення хвороб за втратою зубів

виявлення хвороб у стоматолога
Якщо ви раптом починаєте відчувати, що зуби розхиталися, а ясна стали яскраво-червоного кольору, важливо звернутися до лікаря, щоб вилікувати періодонтит.

У цьому випадку гінгівіт розвинувся до такої міри, що впливає на тканини, яка тримають зуби на місцях.

Якщо у вас немає явних ознак інфекції, але зуби випадають, це може бути ранньою ознакою остеопорозу.

Жінкам, у яких вже минула менопауза, слід звернути особливо пильну увагу на ці сигнали, оскільки на цьому етапі щільність кісткової тканини зменшується, і це може призвести до того, що хвороба розвиватиметься ще швидшими темпами.

Виявлення хвороб за кровоточивістю ясен

Це звичайне явище, якщо у вас були якісь травми або інфекції на цій ділянці. Але якщо кровотеча повторюється і є сильною, це може бути попереджувальною ознакою лейкемії.

Якщо її супроводжують ще й носові кровотечі, це може також вказувати на пошкодження печінки. Ваша печінка виробляє речовини, які сприяють згортанню крові, тож якщо вона не працює належним чином, це може викликати кровоточивість ясен і носа.

У будь-якому випадку необхідно негайно звернутися до лікаря. Якщо ігнорувати ці ознаки, вони можуть перерости в серйозні проблеми.

Ви також можете помітити збільшення кровотечі, коли приймаєте аспірин або проходите крізь менопаузу. Це не має бути причиною для занепокоєння. Просто уважно спостерігайте за симптомами та полощіть рот водою з невеликою кількістю харчової соди для дезінфекції.  • Soria-Hernández, M. A., Molina-F, N., & Rodríguez-P, R. (2008). Hábitos de higiene bucal y su influencia sobre la frecuencia de caries dental. Acta Pediatrica Mexicana. https://doi.org/10.1007/s11081-008-9050-6.

  • Nota informativa N°318. (2012). OMS | Salud bucodental. https://doi.org/10.1016/S1567-4231(09)70193-5.

  • Pardo López, B., Villafranca, F. de C., Fernández Mondragón, M. P., García Suárez, Á., & Cobo Plana, M. (2005). Higiene Bucodental. In Manual del técnico superior en higiene bucodental.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.