Міфи та факти про зелені смузі

Ви колись пробували зелені смузі? Чи знаєте ви про їхні переваги? Ця стаття присвячена розкриттю міфів про зелені смузі та детальному висвітленню фактів.
Міфи та факти про зелені смузі

Останнє оновлення: 10 грудня, 2019

Зелені смузі стали частиною раціону мільйонів людей у ​​всьому світі. Однак чи справді ви знаєте про їхні переваги?

Ці коктейлі останнім часом стали дуже популярними завдяки відомим людям та інтернет-блогерам, які викликали інтенсивний інтерес до них. Рецепти цих коктейлів поєднують фрукти, овочі, насіння та інші корисні інгредієнти. Вони стали ідеальними для дієт, спрямованих на забезпечення здорового способу життя.

Попри це, виникло багато хибних уявлень щодо переваг, які вони надають, тим більше, що багато їх переваг перебільшені.

Отже, наскільки правдивим є все, що кажуть про ці коктейлі? Для чого вони насправді корисні? У цій статті розглянуті ці питання, а також поширені помилки щодо цих напоїв.

Міфи про зелені смузі

міфи про зелені смузі
Після зростання їх популярності виникло багато хибних уявлень про користь зелених коктейлів.

Міф №1: Зелені смузі знижують вагу

Додавання здорових коктейлів до раціону може здатися ідеальним способом позбутися від жиру, який, як правило, накопичується в різних частинах тіла. Однак це далеко не так.

Щоденне споживання зелених коктейлів не має значного впливу на масу тіла.

Чому?

 • Ці напої поєднують 2-3 різні фрукти, а це означає, що ви фактично збільшуєте споживання цукру та калорій.
 • У поєднанні ці овочі та фрукти втрачають багато вмісту клітковини, що знижує їх переваги для травлення. Жування допомагає вгамувати голод і зменшити тривожність, тому краще їсти цілі фрукти та овочі, ніж робити з них напої.
 • Ви не можете приписувати властивості для схуднення жодному продукту або напою. Втрата ваги – це процес, який включає декілька різних чинників, а не лише прийом їжі.

Міф №2: Краще пити зелені смузі, ніж споживати цілі фрукти чи овочі

Зелені смузі корисні – це правда. Однак неправда те, що їхні властивості перевершують властивості цільних фруктів та овочів.

Хоча варто додати їх до раціону, щоб споживати більше поживних речовин, річ у тім, що їхні інгредієнти можуть втратити частину своїх поживних речовин у процесі приготування.

Чому?

 • Фрукти та овочі під час обробки можуть втрачати вітаміни, клітковину та антиоксиданти.
 • Залишившись цілими та у доброму стані, вони зберігають усі свої поживні речовини

Міф №3: Зелені смузі очищають організм

Однією з причин, чому здорові коктейлі стали настільки популярними, є їхня передбачувана здатність «очищати» організм.

Поєднання фруктів та овочів з високим вмістом хлорофілу, здається, було б ідеальним для виведення токсинів, які затримуються в організмі.

Однак зазвичай ці напої насправді цього не можуть зробити.

Хоча поживні речовини в цих напоях є корисними для нашого здоров’я, такі органи, як нирки та печінка, фактично очищають організм від токсинів.

Чому?

 • Ці напої можуть забезпечити додаткову дозу поживних речовин, які допомагають підтримувати роботу цих органів.
 • Однак якщо людина не веде здоровий спосіб життя, нічого не допоможе “очистити” організм.

Факти про зелені смузі

факти про зелені смузі
Попри всі міфи, зелені смузі справді приносять багато користі.

Факт №1: Зелені смузі допомагають зволожувати організм

Одна правда про зелені коктейлі – це те, що вони добре підтримують зволоження організму. Однак це не означає, що варто покладатися лише на них.

Для зволоження немає нічого кращого, ніж чиста вода. У ній нуль калорій і вона життєво важлива для більшості функцій організму.

Важливо:

 • Одного смузі недостатньо, щоб залишатися зволоженими, тому протягом дня потрібно випивати кілька (6-8) склянок води.
 • Деякі фрукти та овочі більше зволожують, ніж інші. Тому важливо знати, як найкраще їх поєднувати, щоб ваш напій був більш зволожувальним.

Факт №2: Від вживання здорових коктейлів можуть бути позитивні ефекти

Хоча помилково вважати, що зелені коктейлі мають “суперкористь” для вашого здоров’я та ваги, вони можуть надати кілька позитивних ефектів.

 • Вони не шкідливі.
 • Їхня калорійність помірна.
 • Вони містять вітаміни, мінерали та природні цукри, які допомагають надати організму більше енергії.

Важливі фінальні зауваги

 • Здорові коктейлі завжди варто вважати доповненням до вашої дієти. Вони не повинні замінювати основні прийоми їжі, і ви не повинні пити їх в надлишку.
 • Ці коктейлі майже завжди нешкідливі. Однак рекомендуємо проконсультуватися з лікарем, якщо ви страждаєте від будь-якої хвороби або приймаєте якісь ліки.

Чи були у вас помилкові уявлення про здорові коктейлі? Яка ваша думка про міфи та правду про зелені смузі? • Carcamo Vargas, G. I., & Mena Bastías, C. P. (2006). ALIMENTACION SALUDABLE. (Spanish). Horizontes Educacionales.
 • Carlos Alejandro, H. R., Guadalupe, R. L., Rosa, M. E., & Martín Alfredo, H. S. (2012). Sobrepeso medido por IMC o percibido y comportamientos de control del peso en adolescentes universitarios de Ciudad Guzmán, Jalisco, México. Archivos Latinoamericanos de Nutricion.
 • Sociedad Española De Nutrición Comunitaria. (2016). Piramide alimentaria.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.