Мудрість - це вміння відкидати неважливе

Іноді буває особливо важко не звертати увагу на біль, який хтось із близьких завдав нам. Однак для власного ж добра, потрібно навчитися відпускати його.
Мудрість - це вміння відкидати неважливе

Останнє оновлення: 08 грудня, 2018

Вінстон Черчилль колись казав, що ви ніколи не дійдете до місця призначення, якщо будете жбурляти каміння в кожну собаку, що гавкає. Іноді не зважати на речі, які ви не в змозі змінити, це розумний спосіб рухатися далі та відкидати все те, що не варте уваги.

А тепер… звідки нам знати, що “варте уваги", а що ні? Відповідь на це запитання кожен повинен дати собі сам, адже всі випадки унікальні й особисті.

Для одних варто відкинути критику та негативних людей. Іншим доводиться боротися за те, щоб відпустити власні страхи та перестати обмежувати сподівання.

Сьогодні ми хочемо запропонувати вам обговорити деякі важливі теми, пов"язані з особистісним ростом. Зокрема, коли варто протистояти тому, що не дає нам рухатися вперед, і відпускати його.

Мистецтво відкидати неважливі речі з розумом

Вміння ігнорувати з розумом – це мистецтво, справжній прояв мудрості та зрілості. Однак завжди потрібно пам"ятати про найважливіші речі:

  • людей, які люблять нас, і підтримують наше зростання;
  • не варто відкидати власних особливостей – наші таланти, які роблять нас ближчими до досягнення мрій і цілей;
  • ніколи не можна ігнорувати потреби тих, хто знаходиться під нашою відповідальністю.

Читайте також: “Не дозволяйте любові змінити те, хто ви є"

Погляньмо на кілька стратегій, які допоможуть нам запровадити у своє життя деякі дії, які є характерними для мистецтва ігнорування.

Метелик

Найбільше ми помиляємося тоді, коли відкладаємо щастя на потім

У цікавій статті, опублікованій в журналі Psychology Today (“Психологія Сьогодні"), йдеться про те, що найчастіше люди опускають можливості лише тому, що вважають, ніби слушний час ще не настав.

Неодмінно подивіться цю статтю: “Низька самооцінка: коли ви стаєте собі ворогом

А що саме змушує нас думати, що зараз “не найкращий час"?

  • Коментарі та критика інших. Приклад: ви нещасливі у своєму шлюбі, але батьки далі повторюють, що треба “зачекати ще трошки".
  • Ми й надалі боїмоя розчарувати когось і навіть починаємо думати, що все зміниться і щастя прийде наступного ранку, лише якщо почекаємо того самого часу.

Ніколи не можна відкладати щастя на потім. Якщо розум і серце кажуть, що щось не так, прийшов час почати ігнорувати все, що переконує вас у протилежному.

Для цього треба бути сміливими.

Ми мусимо ігнорувати критику та образливі коментарі

На перший погляд, здається, що так просто не зважати на критику та образливі коментарі. Насправді, це вимагає багато зусиль, адже має безпосередній вплив на самооцінку.

  • Негативні коментарі, які вражають найбільше, зазвичай належать тим, хто дуже для нас важливий.
  • “Як я можу не звертати увагу на те, що говорить моя сім"я, чоловік або найкраща подруга?" Тобто люди, які люблять вас, поважають та оберігають ваше щастя.
  • Утім той, кому ви насправді небайдужі, ніколи не буде ставити перепони на вашому шляху до особистого росту, руйнувати самооцінку або принижувати витонченим сарказмом чи мовою, сповненою презирством.

У таких ситуаціях, не звертати увагу на негативну поведінку інших людей – це наймудріше рішення, яке ви можете прийняти.

відкидати проблеми

Знайдіть у собі сміливість, щоб визначити власні ж обмеження

Іноді найгірший ворог живе в нашій голові.

У кожного є певні обмеження та переконання, які ми проносимо із собою крізь життя з дитинства й успадковуємо від інших людей. Вони викликають у нас думки, на кшталт: “Я не знаю як" або “Я не можу".

  • Іноді через низьку самооцінку нам може не вистачити сміливості, необхідної, щоб почати ігнорувати інших людей, ситуації та речі, які завдають шкоди, а не приносять щастя.
  • Невпевненість у собі – це ще одна причина, чому ми постаємо перед такими дилемами. Наприклад, ви можете ніколи не наважитися відмовитися від запрошення на подію, куди насправді не хочете йти, лише тому що не здатні проігнорувати страх “виглядати погано".

Це лише кілька простеньких прикладів, але коли вони накопичуються, то можуть стати основною темою життя і зробити людину залежною від того, що інші скажуть про її власні бажання.

А це зовсім неправильно.

Для того, щоб навчитися відкидати неважливі речі, потрібно володіти мистецтвом особистої сміливості. Це переконання, що для того, щоб бути щасливими, ми повинні зробити рішучий крок і просто сказати “НІ".

Це може вас зацікавити ...
7 переваг, щоб бути самотніми та щасливими
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
7 переваг, щоб бути самотніми та щасливими

Сьогодні є багато людей, які не здатні бути щасливими, не маючи партнера. Це засмучує багатьох, проте, можна бути самотніми та щасливими...