Критика: щасливі люди не пліткують про інших

Замість того, щоб критика була вашим постійним супутником, краще присвятити цей час самовдосконаленню та поліпшенню оточення.
Критика: щасливі люди не пліткують про інших

Останнє оновлення: 12 жовтня, 2022

“Людина, яка присвячує свій час поліпшенню себе, не встигає критикувати інших” (Марія Тереза з Калькутти). Критика не допомагає стати нам біль щасливими людьми, вона лише руйнує наші відносини з іншими. 

У житті ніщо так не втомлює, ніж слухати, як хтось постійно критикує інших. Це не лише обмежує життя до колодязя негативної поведінки, але й змушує вас почуватися погано.

Слова та дії надокучливих людей будуть вас вимотувати, у результаті чого розум буде спустошений.

Щоразу, коли ви опиняєтеся в таких ситуаціях, у вас є два варіанти: віддалитися або намагатися допомогти їм. І, як говорить відома цитата, наведена на початку цієї статті, немає нікого більш емоційно і життєво слабкого, ніж люди, які присвячують свій час, щоб критикувати інших.

У цьому сенсі мирне життя безцінне, тому завжди необхідно захищати свій фізичний і психологічний простір. Необхідно звільнитися від неконструктивної критики. Слова завдають болю тільки тоді, коли їх промовляють люди, які важливі для нас, залежно від того, що вони говорять і як вони це роблять.

емоційний біль

Те, що інші люди думають про вас, – це їхня реальність, а не ваша

“Те, що інші люди говорять про вас, – це їхня реальність, а не ваша. Вони знають ваше ім’я, але не вашу історію. Вони не жили у вашій шкірі, на вашому місці. Усі вони знають про вас лише те, що ви їм розповіли, або те, що вони самі побачили, але вони не знають про ваших ангелів або демонів”.

Деякі люди навмисно або без наміру критикують, висловлюють свою думку в будь-якій ситуації, навіть коли їх не просять. Мета цих замаскованих критичних зауважень полягає в тому, щоб заподіяти шкоду, зневажити когось або щось і насолоджуватися турботами когось іншого.

Такі люди зазвичай мають таку низьку самооцінку та не можуть прийняти себе або інших. Це пояснює, чому вони так легко судять і маркують людей, що тільки відбиває те, як вони насправді почуваються. Це показує, як вони проектують свою емоційну боротьбу на інших.

Навіть якщо ми думаємо, що можемо читати думки інших людей, це не так. Досить важко зрозуміти, що ви самі думаєте, не кажучи вже про життя, відчуття, досвід або страждання інших людей.

Тож не варто звертати увагу на те, що інші люди говорять про вас. Їхні слова живуть ілюзорною реальністю, яку вони створили в своїх головах, бажаючи знати все.

“Найбільш нещасні люди в цьому світі – це люди, які занадто турбувалися про те, що думають інші”.

серце на дереві

Критика: як вести себе в цей момент

“Я використовувала кожен камінь, який кинули в мене, щоб створити власну силу” (Ельвіра Састре).

Якщо ви постійно думаєте про те, як інші люди критикують вас, ви завдаєте шкоди власному добробуту й емоційному балансу. Ось чому краще присвятити час вдосконаленню себе й свого оточення.

Ваше завдання – не судити інших і не вислуховувати критику, а скоріше турбуватися про виправлення своїх помилок для досягнення вищого рівня емоційного комфорту. Якщо ви працюватимете над собою, ви будете у виграші, отримавши щирість, повагу, смиренність, благородство і честь.

Ви не можете бути ідеальними, але важливо сконцентруватися на постійному самовдосконаленні. Це дає можливість прожити життя без підпорядкування, без шантажу й емоційної залежності від інших.

шок

Залікуйте пошкоджені частинки

“Не звертайте увагу на те, що роблять або припинили робити інші. Зверніть увагу на те, що робите або припинили робити ви самі” (Будда).

Для того, щоб залікувати душевні рани, які викликала чиясь критика, необхідно спочатку зрозуміти, що кожен з нас є унікальним і винятковим. Маючи це на увазі, позбудьтеся страху думати й піклуватися про себе.

Інші люди, а не ви, судять і критикують. Неконструктивна критика несе в собі емоційну порожнечу зсередини людини, яка її виробляє. Тому якщо ця людина не дозволяє собі рости емоційно, вам краще дозволити кожному робити свою справу.

Але як подолати емоційний збиток, заподіяний критикою? Подумайте про це:

  • Піддаючись тому, що інші люди думають або говорять про вас, ви зрештою втрачаєте себе. Бажання догодити іншим буде коштувати вам особистості, що взагалі шкідливо.
  • Ви хороша мати? Ви успішні? Розумні? Добре справляєтеся на роботі? Подобаєтеся іншим? Слід зрозуміти, скільки енергії ви втрачаєте, коли турбуєтесь про те, що інші думають про вас.
  • Хоча вам можете часто здаватися, що всі на вас дивляться, правда в тому, що те, що ви робите або припинили робити, як правило, не так уже й важливо для них взагалі. Інші люди думають про вас набагато менше, ніж ви.
  • Не має значення, що ви робите або як ви це робите, хтось завжди буде перекручувати. Намагайтеся жити й діяти так, як ви вважаєте за потрібне. Будьте природні і знайте, що єдиний шлях бути собою – це робити так, як ви хочете.

“Не чекайте, поки інші зрозуміють ваш шлях, особливо якщо їм ніколи не доводилося ним йти”.  • Rodríguez, J. A. P., Linares, V. R., González, A. E. M., & Guadalupe, L. A. O. (2009). Emociones negativas y su impacto en la salud mental y física. Suma psicológica, 16(2), 85-112. https://www.redalyc.org/pdf/1342/134213131007.pdf
  • Pereira, M. L. N. (2007). Autoestima: un factor relevante en la vida de la persona y tema esencial del proceso educativo. Revista Electrónica” Actualidades Investigativas en Educación”, 7(3), 0. https://www.redalyc.org/pdf/447/44770311.pdf
  • de la Villa-Moral, M., Sirvent, C., Ovejero, A., & Cuetos, G. (2018). Dependencia emocional en las relaciones de pareja como Síndrome de Artemisa: modelo explicativo. Terapia psicológica, 36(3), 156-166. https://scielo.conicyt.cl/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S0718-48082018000300156

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.