Найкращі поради для підвищення самооцінки

Уміння зберігати позитивний настрій за будь-яких обставин є дуже важливим фактором для підвищення самооцінки. Не варто також забувати, що ідеальних людей не існує, а помилки забезпечують цінний життєвий досвід та вчать брати відповідальність за власні вчинки.
Найкращі поради для підвищення самооцінки

Останнє оновлення: 24 червня, 2019

Для збереження гарних стосунків з родичами, коханою людиною та колегами дуже важливо регулярно піклуватися про підвищення самооцінки. Якщо ви любите та поважаєте себе, то навчитеся цінувати та поважати інших людей довкола.

Утім, якщо ви не відчуваєте любові та поваги до самих себе, то і з боку оточення навряд чи отримаєте бажане ставлення, адже ви самі не вірите в те, що заслуговуєте на повагу від інших. Якщо ви досі не знаєте, як виправити ситуацію, радимо прочитати наші ефективні поради для підвищення самооцінки.

У цій статті ми зібрали найбільш дієві та корисні рекомендації, які допоможуть вам почуватися більш впевненими у собі. Якщо ви вже знаєте, що потрібно робити для підвищення самооцінки, ці поради допоможуть налаштувати вас на правильний лад, а також значно посилять вашу любов до себе та підвищать вашу впевненість у собі.

22 корисні рекомендації для підвищення самооцінки

1. Зберігайте позитив та переконуйте себе, що заслуговуєте на щастя

Не забувайте регулярно використовувати позитивні фрази для налаштування себе на позитивний лад та пам’ятайте про речі, завдяки яким ви відчуваєте власну значущість та любов з боку інших людей. Кожна людина має неймовірну цінність, яку не можна виміряти грошима. Ви повинні пам’ятати, що ви варті значно більше, аніж вам здається. Не забувайте постійно повторювати собі цю просту істину, і одного дня ви неодмінно почнете в це вірити.

2. Ніколи не порівнюйте себе з іншими

для підвищення самооцінки не порівнюйте себе з іншими

У жодному разі ніколи не порівнюйте себе з іншими людьми, адже через це ви можете почуватися гіршими за них. Ви маєте власну цінність, адже ви є унікальними. Не забувайте, що кожна людина йде власним шляхом відповідно до своїх бажань та потреб, а також досягає успіхів з різною швидкістю. Не варто оцінювати себе виключно як друга чи партнера успішної відомої людини, так само як не варто вважати, що вашу цінність визначає виключно ваш зовнішній вигляд.

3. Не варто ані поводитися зарозуміло, ані принижуватися перед іншими

Високу самооцінку насправді дуже легко сплутати із самовпевненістю. Люди, які думають, що вони є кращими за інших, перетворюються на справжнє джерело негативної енергії для оточення. Ба більше, у них можуть навіть виникнути серйозні проблеми під час намагання побудувати щирі та довготривалі стосунки з іншими людьми.

Насправді жодна людина не є більш цінною чи незамінною за інших. Коли люди поводяться зверхньо чи зневажливо, вони викликають сильне відчуття дискомфорту та розчарування у своїх близьких.

4. Ставте перед собою цілі та йдіть за своїми мріями

ставити перед собою мрії

Звісно, немає нічого поганого в тому, щоб мати грандіозні мрії, утім при цьому ми також рекомендуємо ставити перед собою цілі, які ви зможете легко досягнути. Тільки таким чином вам вдасться покращити самооцінку та розвинути впевненість у собі.

До того ж, якщо людина переконана в тому, що може досягнути мети, вона неодмінно отримає бажане.

5. Вивчіть свої недоліки та переваги

Якщо ви хочете докласти всіх зусиль для підвищення самооцінки, перш за все необхідно детально вивчити всі свої сильні та слабкі сторони. Не соромтеся просити про допомогу, якщо справді її потребуєте. Не варто думати, що це є проявом слабкості, адже насправді лише сильні духом люди вміють визнавати власну недосконалість.

Усвідомлення того факту, що людина не здатна завжди поратися без сторонньої допомоги, і часом їй може знадобитися чиясь поміч для досягнення мети, – це і є внутрішня сила. Саме тому навіть якщо ви сумніваєтеся в тому, що зможете досягнути поставленої цілі, радимо однаково спробувати, адже все у ваших руках.

Якщо ви доклали всіх можливих зусиль, проте досі не помітили позитивного результату, краще попросіть про допомогу. Визнання та прийняття того факту, що у вас немає всіх необхідних навичок для певного завдання є ознакою зрілості, скромності та поваги до себе.

6. Оптимізм та ще більше оптимізму!

Ні для кого не таємниця, що оптимізм допомагає бачити речі значно кращими, ніж вони є насправді. Саме тому оптимістичним людям значно частіше вдається досягнути успіху. Вони досягають поставлених цілей, долаючи перешкоди одна за одною, адже ніколи не припиняють вірити у власні здібності.

7. Ніяких заздрощів

Не дозволяйте заздрощам та ненависті контролювати ваше життя. Ці два негативні відчуття можуть завдати руйнівного впливу як вам, так і людям з вашого оточення. Кожен має право на власний спосіб існування, прийняття рішень та почуття, саме тому в жодному разі не можна заздрити чиїмось успіхам та досягненням.

До того ж кожна людина є унікальною, тож у кожного з нас є власні недоліки та переваги.

8. Навчіться приймати компліменти

Дуже важливо вміти гарно та ввічливо приймати компліменти від інших людей. Якщо ви навчитеся цінувати приємні слова, які отримуєте з боку оточення, то зможете почати вірити в себе та зробите все можливе для підвищення самооцінки. Не забувайте: якщо вам говорять компліменти, це означає, що ви їх заслужили.

9. Займайтеся спортом, щоб стимулювати виділення ендорфінів

Не забувайте регулярно займатися спортом. Тільки за умови постійного фізичного навантаження людина має здатність зберегти гарні форми та чистий розум. До того ж під час тренування відбувається виділення ендорфінів, які покращують настрій. Якщо ви хочете гарно почуватися та виглядати, не забувайте регулярно займатися спортом.

10. Медитуйте

медитація для підвищення самооцінки

Спробуйте виділяти щонайменше 30 хвилин кожного дня для того, щоб проаналізувати події за день та помедитувати. Насправді медитація є незамінним інструментом для розв’язання проблемних ситуацій. До того ж за допомогою медитації вам вдасться отримати задоволення від життя, про яке ви давно мріяли.

11. Не забувайте про важливість якісного сну

Якщо ви хочете покращити якість життя та зберігати активність упродовж всього дня, рекомендуємо не забувати про важливість щоночі отримувати необхідну кількість сну.

12. Зберігайте баланс між роботою та особистим життям

Проводьте достатню кількість часу і за роботою, і за виконанням домашніх обов’язків. Дуже важливо не лише зберігати продуктивність, але і виконувати свою роботу таким чином, щоб мати змогу отримувати задоволення від життя та не забувати про веселощі.

13. Не демонструйте оточенню своє незадоволення та не тримайте образи

Не дозволяйте негативним емоціям взяти над вами гору. У жодному разі не тримайте образу на інших людей, і ніколи не демонструйте їм свого незадоволення. Намагайтеся виражати свої емоції природним шляхом і намагайтеся розв’язати всі проблеми одразу, не шукаючи винних.

14. Будьте добрими до інших людей

Намагайтеся зберігати гарні стосунки з усіма, хто вас оточує. Гарно ставтеся до інших та будьте завжди готові простягнути руку допомоги. Не забувайте, що до інших людей потрібно ставитися таким самим чином, як ви хочете, щоб вони ставилися до вас.

15. Не забувайте правильно харчуватися

правильне харчування та підвищення самооцінки

Завжди дотримуйтеся принципів правильного харчування. Збалансований раціон є незамінним для належного функціонування організму та високої розумової продуктивності.

16. Забудьте про токсичних людей

Намагайтеся остерігатися людей, які намагаються вас принизити та знецінити. Такі люди не лише не принесуть жодних позитивних емоцій у ваше життя, але і негативно вплинуть на його якість.

17. Більше часу проводьте на вулиці

Щойно у вас випаде можливість, радимо піти на прогулянку в парк або інше місце, де ви зможете насолодитися свіжим повітрям та красою природи.

18. Отримуйте задоволення від власних досягнень

Якщо вам вдалося досягнути поставленої мети, не забудьте це визнати та оцінити свої успіхи як належить. Дуже важливо отримувати щире задоволення від власних досягнень та щиро вірити в те, що ви заслуговуєте на те, що вам вдалося отримати. Ніколи не можна применшувати свої зусилля, талант та інтелектуальні здібності.

19. Вчіться на власних помилках

Дуже важливо вміти визнавати та приймати свої помилки, а також вчитися на них та робити важливі висновки. Не зважайте на людей, які принижують вас за те, що ви припустилися помилки. Навчіться виправляти власні помилки, і в жодному разі не намагайтеся приховати їх від оточення. Пам’ятайте, що кожен хибний вчинок – це можливість отримати цінний життєвий досвід та навчитися чомусь новому.

20. Будьте собою

Навчіться любити себе за те, що ви є унікальною та неповторною людиною. В жодному разі не намагайтеся приховати щирі почуття або сфабрикувати свої справжні особисті риси. Лише залишаючись собою та відмовляючись вдавати з себе когось іншого, ви справді робите все можливе для підвищення самооцінки.

21. Живіть сьогоднішнім днем

Намагайтеся абстрагуватися від минулого та жити нинішнім днем, адже минуле ще не настало! У жодному разі не варто хвилюватися через те, що досі не сталося. Тим паче, ви не знаєте, чи справді щось погане трапиться з вами найближчим часом.

22. Навчіться брати відповідальність за власні вчинки

Не варто звинувачувати інших людей за ваші помилки. Перш за все потрібно прийняти власні помилки та зробити все для того, щоб не повторити їх у майбутньому. Робота над власними помилками є значно здоровішим рішенням, аніж намагання знайти винного у власних хибних вчинках.

Ми сподіваємося, що вам сподобалися ці поради для підвищення самооцінки, і вам захочеться переконатися в їхній ефективності на власному досвіді.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.