Найкращі поради, щоб мати гнучкі м'язи

Щоб бути більш гнучким, потрібно більше розтягуватися. Поступово ви помітите, що ваші м'язи стають більш гнучкими, та розтяжка - кращою.
Найкращі поради, щоб мати гнучкі м'язи

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Я не можу зав’язати шнурки! Я не можу дістати до найвищої полиці! Я не можу повернути голову, коли хтось кличе мене! Це деякі з найпоширеніших скарг людей, які мають проблеми і хочуть мати гнучкі м’язи.

Щоб мати більш гнучкі м’язи, вам доведеться позбутися сидячого способу життя (наскільки це можливо), а також виконувати певні вправи та рухи, які допоможуть трохи розтягнутися.

Дізнайтеся про це більше далі.

Чому гнучкість важлива?

Деякі люди не розігріваються перед початком свого заняття спортом. Крім того, багато людей навіть не проходять два квартали, коли йдуть в магазин.

Проте експерти вважають, що мати гнучкі м’язи дуже важливо.

Ось чому:

 • Це допомагає бути у хорошій фізичній формі.
 • Це захищає м’язи, сухожилля та суглоби від потенційних травм.
 • Це дає вам більш широкий діапазон руху, який впливає на вашу поставу і те, як ви пересуваєтеся з місця на місце.
 • Це дає можливість стати сильнішими.
 • Це діє здатними робити потужні рухи, або, іншими словами, рухи з сумішшю сили та швидкості.
 • Це дозволяє рухатись більш плавно.
 • Це впливає на м’язову ефективність і допомагає м’язам працювати більш вільно.
 • Це запобігає болю та іншим проблемам від певних рухів та дій.

Що трапляється, якщо у вас не гнучкі м’язи?

 • Ви частіше отримуєте травми та біль.
 • Ви більш незграбні.
 • У вас гірша здатність реагувати.
 • Ви спалюєте менше калорій, оскільки рух м’язів зменшується.
 • Ви отримуєте більше м’язових спазмів і судом.

Поради, щоб мати гнучкі м’язи

мати гнучкі м'язи

Якщо ви виконуєте будь-яку фізичну активність, важливо включити розтягування до і після тренувань. Тренери кажуть, що для нормальної, помірної активності, рекомендується розтягуватися за шість хвилин до і через дев’ять хвилин після тренування.

Немає потреби надмірно розтягувати свої м’язи. Коли ви відчуваєте біль, потрібно зупинитися. Гнучкість з’явиться потрохи.

Тримайте позицію протягом 10 секунд, а потім обережно поверніться до початкової позиції.

Для людей похилого віку або тих, хто не займається спортом, ось кілька рекомендацій:

Розтягуватися вранці

Щойно ви встанете, зробіть рухи руками та ногами, включаючи м’язи та сухожилля, щоб прокинутися. Це не тільки надасть вам гнучкість; це також дасть вам енергію.

Зробіть їх повільно, тому що ваше тіло довго не рухалось і цілу ніч було в одному положенні.

Зосередити увагу на проблемних місцях

Якщо у вас справді негнучкі руки або ноги, то розтягуйте ці конкретні області. Звичайно, розтягувати все тіло було б чудово. Проте зосередьтеся на своїх проблемних місцях, які у вас болять або зовсім негнучкі.

Розтягуйтесь кілька разів на день

Залежно від роботи або інших видів діяльності, які ви робите, ви повинні розтягуватись більше одного разу протягом дня. Робіть це не тільки вранці. Наприклад, якщо ви сидите перед комп’ютером весь день на роботі, встаньте з робочого столу і розтягніть руки, ноги і спину.

Кроки, щоб стати більш гнучким

Завжди розігрівати м’язи

розігрівати м'язи

Не починайте фізичну діяльність, не розігрівшись спочатку. Навіть якщо ви йдете гуляти з собакою або хочете трохи попрацювати в саду. Однак не забувайте, що розтягування не вважається фізичним навантаженням.

Розтягуватися щодня

Як ми вже говорили раніше, важливо продовжувати покращувати свою гнучкість. Є різні способи розтягування м’язів.

Правильно харчуватися

правильно харчуватися

Продукти, які вам потрібні, – фрукти, овочі, цільне зерно, кальцій і білок. Крім того, не забудьте пити воду, щоб тримати своє тіло зволоженим. Тримайтеся якомога далі від швидкого харчування та вибирайте здорові альтернативи.

Попросити про допомогу

Якщо ви займаєтеся в тренажерному залі, попросіть тренера пояснити вам вправи на розтягування, щоб робити їх до та після тренувань.

Якщо ви піднімаєте вагу, ви повинні знати, що це фактично скорочує ваші м’язи. Тому ви також повинні розтягувати як перед, так і після вашого тренування.

Вправи на розтягування для кожної частини тіла

Для плечей

вправи для плечей

Розтягування м’язів грудної клітини: простягніть праву руку вздовж тулуба, рукою вказуючи на інше плече. Лівою рукою візьміть правий лікоть і легенько натискайте.

Повторіть з іншої рукою.

Підніміть руку над головою і зігніть за шиєю. Ваш лікоть повинен торкнутися вуха, а рука торкнутися лопатки. Іншою рукою обережно натискайте на лікоть вниз. Повторіть з іншою рукою.

Для ніг

Сидячи на підлозі, витягніть ноги вперед. Потім зігніть одну так, щоб підошва стопи однієї ноги торкалася коліна вашої іншої ноги. Нахиліть тулуб вперед, намагаючись доторкнутися до пальців.

Повторіть з іншою ногою.

Починаючи у тій же початковій позиції, витягніть дві ноги. Потім розкрийте їх і нахиліть тулуб спочатку до правої, а потім до лівої ноги.

Для спини

вправи для спини

Ляжте обличчям вгору на килимок. З руками на підлозі підніміть голову, повністю витягнувши руки. Ваша спина також буде вигнута. Тримайтеся так кілька секунд і поверніться до початкової позиції.

Стоячи, підніміть одну руку над головою і нахиліться в інший бік, щоб розтягувалася талія. Повторіть з іншою стороною.

У тій самій початковій позиції, опустіть голову та спину і спробуйте торкнутися пальців. • Ascensió Ibañez RiestraJavier Torrebadella Flix. Mil 4 ejercicios de flexibilidad. Editorial Paidotribo, 2002.
 • Valter Longo. La dieta de la longevidad: Comer bien para vivir sano hasta los 110 años. Penguin Random House Grupo Editorial España, 2017.
 • William E. Prentice. Técnicas de rehabilitación en medicina deportiva. Editorial Paidotribo, 2001

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.