Найкращі поради, щоб швидко підняти настрій

Є кілька порад, які допоможуть вам швидко підняти настрій. Застосування їх на практиці допоможе вам більше, ніж ви зараз думаєте. Треба лише спробувати!
Найкращі поради, щоб швидко підняти настрій

Останнє оновлення: 18 січня, 2019

Є низка порад, які допоможуть вам підняти настрій, коли ви відчуваєте себе повністю пригніченими. Для цього потрібно докласти зусиль і, перш за все, вжити заходів. Однак це те, що людям іноді дуже важко зробити.

Це нормально мати і хороші, і погані дні.

Тим не менш, ви не повинні переживати через те, що вам погано. Це природно, і без цього життя просто неможливо уявити.

Найкраще, що ви можете зробити – це навчитися керувати своїм настроєм, коли вам сумно.

Вживайте заходів, щоб підняти настрій

як підняти настрій

Одна з перших порад, яка допоможе вам підняти настрій, – це вживати заходів. Так, звісно ви можете завалитися на ліжко та декілька годин відпочивати, навіть не заходячи у ванну. Якщо це те, що вам потрібно, вперед. Але це не може тривати цілий день або два.

Ви повинні рухатися далі і, перш за все, продовжувати робити те, що вам подобається.

Вам подобається ходити в спортзал? Добре, навіть якщо вам зараз не дуже цього хочеться, покладіть кросівки і йдіть. Не думайте надто багато, інакше ви залишитеся вдома.

Багато людей, як правило, припиняють займатися діяльністю, яка їм подобається, коли у них поганий настрій. Це велика помилка. Якщо ви робите те, що ви любите, ваш настрій знову швидко підніметься.

Оточуйте себе позитивними людьми

позитивні люди

Ще одна порада, яка допоможе вам підняти настрій – оточити себе позитивними людьми. Кажуть, що люди, які займаються фізичними вправами, дуже позитивні, тому, якщо вам подобається ходити в спортзал, йдіть! Таким чином, ви будете оточені тими людьми, які вам потрібні.

Навіть якщо ви думаєте, що ви будете відчувати себе погано, тому що вам доведеться бачити інших людей щасливими, а вам зараз погано, це не так. Позитив заразливий, і ви помітите результат дуже швидко.

Що робити, якщо у вашому житті є негативні люди?

Залишайтеся якомога далі від них. Не витрачайте ні хвилини свого часу на них. Негативні люди лише змусять вас почувати себе гірше.

Ведіть особистий щоденник

особистий щоденник

Ще одна річ, яка допоможе підняти вам настрій, це письмо. Воно має багато позитивних переваг. Одна з них полягає в тому, що воно допомагає вам звільнити приховані емоції. Якщо ви відчуваєте сум і печаль, просто пишіть.

Якщо ви не бажаєте описувати свої емоції або почуття, ви можете зробити невеликий нарис:

  • Стимул: Поясніть, що змусило вас почуватися таким чином (наприклад, хтось кричав на вас).
  • Почуття: Опишіть, як цей стимул змусив вас відчути себе (наприклад, погано, сумно).
  • Емоція: Намагайтеся описати емоції, які ви відчуваєте (наприклад, страх).
  • Відповідь: Опишіть свій спосіб реагування на це (наприклад, ізолювання себе від інших).
  • Поради: Напишіть, що ви могли б зробити, щоб почувати себе краще, наприклад, ходити на прогулянку або бігати.

Вірте чи ні, написання таких нарисів надасть вам краще уявлення про себе, ваш настрій і як ви можете його підняти. Як тільки ви це зробите, ви можете зрозуміти, що у вас немає сильних причин відчувати себе погано і що все має вирішення.

Висловлюйте свої емоції

висловлюйте свої емоції

Якщо ви будете висловлювати свої емоції, це допоможе підняти вам настрій. Якщо ви хочете плакати, плачте. Якщо ви хочете кричати, кричіть. Не стримуйтеся, тому що це зашкодить вам ще більше.

Висловлюйте свої почуття, навіть якщо вам не хочеться. Ви відчуєте себе звільненими.

Ви також можете поговорити з тим, кому ви довіряєте, і висловлювати те, що ви відчуваєте. Таким чином, ви відчуєте, що хтось піклується про вас. Це дуже важливо і, безумовно, допоможе вам.

А як ви дієте, коли почуваєте себе погано? Чи застосовуєте ви які-небудь з цих порад?

Для вас важливо спробувати застосувати ці та інші поради, які допоможуть вам підняти настрій. Якщо ви не будете нічого робити, ви будете почувати себе тільки гірше.  • Tice, D. M., Baumeister, R. F., Shmueli, D., & Muraven, M. (2007). Restoring the self: Positive affect helps improve self-regulation following ego depletion. Journal of Experimental Social Psychology. https://doi.org/10.1016/j.jesp.2006.05.007
  • Toneatto, T., & Nguyen, L. (2007). Does mindfulness meditation improve anxiety and mood symptoms? A review of the controlled research. Canadian Journal of Psychiatry. https://doi.org/10.1177/070674370705200409
  • Post-White, J., Kinney, M. E., Savik, K., Gau, J. B., Wilcox, C., & Lerner, I. (2003). Therapeutic Massage and Healing Touch Improve Symptoms in Cancer. Integrative Cancer Therapies. https://doi.org/10.1177/1534735403259064

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.