Найпоширеніші причини головного болю

Коли ми відчуваємо головний біль, варто негайно звернути на це увагу, щоб уникнути його перетворення на мігрень, що вплине на якість життя. Дізнайтеся про поширені причини головного болю.
Найпоширеніші причини головного болю

Останнє оновлення: 05 лютого, 2019

Сьогодні головний біль часто трапляються так часто і так інтенсивно, що викликає стурбованість і тривогу. Є різноманітні причини головного болю.

У більшості випадків головний біль може бути пов’язаний із:

Він також пов’язані з побічними симптомами такого стану, такими як шийні контрактури.

Залежно від конкретної ділянки голови, де він виникає, він може бути легким, гострим та інтенсивним. Деякі пацієнти описують його просто як тиск у певній зоні голови, що викликає майже нестерпний дискомфорт.

Проте часто головний біль не є ознакою захворювань, через які варто турбуватися або які варто терміново лікувати.

Можливі причини головного болю

1. Напруження від мігрені

чоловік тримається за скроні
Цей стан є однією з найчастіших причин головного болю та однією з найбільш повторюваних причин неврологічних консультацій.

Вона починається з пульсування у скронях або навколо очей, що створює напругу в шиї та обличчі. Водночас це викликає надзвичайну чутливість шкіри голови.

Мігрень зазвичай виникає наприкінці робочого дня, коли накопичені втома та стрес. Її основними причинами є поганий сон, безсоння, гормональні зміни, стресові ситуації та навіть можливі спалахи депресії.

2. Потилична мігрень

Це умова, яка супроводжується виникненням відчуття щипання в основі черепа.

Пацієнт скаржитися на біль у верхній частині шиї, а в деяких випадках біль переходить у щелепу.

3. Цільова мігренозна невралгія

чоловік у лікаря
Це тип головного болю, при якому біль виявляється з одного боку голови та триває, поки не впливає на інший бік.

І це трапляється після раптового випуску гістаміну чи серотоніну в організмі, викликаного надмірним споживанням алкоголю, надмірним вживанням ліків або фізичним перевантаженням.

4. Судинний головний біль

Треба уважно слідкувати за болем, пов’язаним із судинним головним болем, щоб уникнути та майбутніх ускладнень.

У більшості випадків немає підстав турбуватися. Однак важливо знати про інші сигнали, які можуть бути пов’язані з церебрально-судинними розладами:

  • Ви відчуваєте, що біль збільшується, що змушує вас нахилятися, кашляти або лягати.
  • У вас складно рухатися або розмовляти.
  • Біль триває понад три дні.
  • Ви відчуваєте судоми або непритомнієте.
  • Лихоманка, нудота або блювота.

Поговоріть зі спеціалістом, якщо ви так почуваєтеся, особливо якщо ви вже страждаєте на судинні розлади. Пам’ятайте, що профілактика дуже важлива.

5. Біль у шиї

Біль у шиї
Інша причина головного болю, яка, як правило, залишається непоміченою під час клінічних обстежень, – біль у шиї. Цей стан викликаний легкими травмами або поганою поставою.

Він характеризується м’язовим погіршенням шиї і ослабленням стійкості хребців. Водночас це спричиняє спазми в області шиї, які викликають пульсацію у певних ділянках голови.

Внесення змін до вашої повсякденної роботи

Зміна звичок може допомогти вам полегшити головний біль. Наприклад, здорова дієта, яка включає фрукти та овочі, а також дотримання розкладу їжі, допоможуть вам зменшити спалахи головного болю.

Ще одним чинником, який варто враховувати, є правильне зволоження організму. Пийте два літри води на день, щоб зберегти тіло здоровим. Також уникайте продуктів, які містять кофеїн та алкоголь.

Регулярно робіть фізичні вправи. Це допоможе вам зменшити стрес та напругу, через які ми відчуваємо головний біль.

Уникайте безсонних ночей. Відпочиваючи належним чином і приділяючи сну кількість годин, яких потребує ваше тіло, ви зможете оптимізувати щоденну роботу. Це також сприяє зникненню дискомфорту, пов’язаного з головним болем.

Якщо у вас виникають повторюваний головний біль або біль навколо очей, щелепи чи нижньої частини черепа, поговоріть зі спеціалістом. Лише лікар може розпізнати причини головного болю і наявність будь-яких серйозних умов.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.