Небезпечні рослини, які ви не повинні мати вдома

Іноді небезпека може сховатися за красою. Це правда, коли йдеться про небезпечні рослини, які ви не повинні мати вдома. Дізнайтеся про них тут!
Небезпечні рослини, які ви не повинні мати вдома

Останнє оновлення: 16 лютого, 2021

Рослини створюють у нашій оселі особливу атмосферу. Вони створюють природне середовище, очищають повітря і допомагають оживити будь-який простір. Однак деякі небезпечні рослини можуть бути токсичними, особливо для дітей і домашніх тварин.

Як правило, етикетки на рослинах рекомендують їх вирощувати. Однак вони не завжди попереджають про шкоду, яку вони можуть завдати. Люди, які їх купують, навіть не підозрюють, що вони небезпечні.

Можливо також, що під час прогулянки по сільській місцевості ви бачите прекрасну рослину, яку, можливо, захочете забрати додому, навіть не знаючи, чи вона небезпечна чи ні. Однак іноді краса – це пастка, яка може викликати багато проблем.

Небезпечні рослини, які ви не повинні мати вдома

1. Гортензії

небезпечні рослини для дому
Гортензії – дуже популярні рослини для прикрашання будинку. Хоча їхні яскраво-сині квіти дуже привабливі, вони є найнебезпечнішою частиною.

Жування квітів гортензії може викликати затримку дихання, низький кров’яний тиск і високий ризик запаморочення і непритомності. Листя і стебло також викликають ці симптоми, але в меншому масштабі.

Ці симптоми обумовлені гідразином – сполукою класу ціанідів, що міститься в цій рослині.

2. Лілії

Лілії – дуже популярні квіти в багатьох квіткових композиціях та декоративних квіткових горщиках. Однак власники кішок повинні їх уникати.

Є багато різних типів лілій, які мають негативний вплив на кішок. Деякі роздратують шлунково-кишкові тракти кішок і викликають діарею і блювоту. Інші види лілій впливають на нирки і можуть навіть спричинити смерть.

Хоча дослідження ще не виявили, яка речовина в ліліях викликає отруєння у кішок, було встановлено, що дві пелюстки можуть бути смертельними.

3. Шавлія віщунів

які є небезпечні рослини
Найбільший ризик шавлії полягає в тому, що це потенційний галюциноген.

Шавлія віщунів може здивувати багатьох людей, оскільки її часто плутають зі звичайною шавлією, яка є їстівною і має багато користі для здоров’я.

Шавлія віщунів містить галюциногенну сполуку, подібну до ЛСД. Хоча корінні народи Амазонки використовують її для ритуальних цілей, її використання може завдати незворотної шкоди. Це тому, що вона створює змінені стани свідомості і викликає галюцинації, які іноді стають повторюваними та постійними.

З цієї причини, коли ви бачите, що на етикетці йдеться про «шавлію», переконайтеся, що вона не є шавлія віщунів.

4. Бругмансія древовидна – одна з найнебезпечніших рослин

Це густа квіткова декоративна рослина. Вона має дуже привабливі квіти, що висять, наче спідниця. Вона ще більш приваблива, тому що має солодкий і приємний смак.

Однак бругмансія також є психоактивною рослиною. Її квіти викликають психотичні напади і параліч. Вони можуть бути смертельними.

Це пояснюється тим, що в ній є алкалоїди тропану – речовини, що гальмують нервову систему. Вони також наявні в синтетичних наркотиках.

5. Тринітарія

Ця рослина небезпечна через кардіотонічні ефекти. Вона дуже популярна, оскільки вона піднімається на стіни. Вона також має яскраві квіти.

Її квітки, стебло і насіння містять ціаногени і олеандрин – токсичні речовини, які впливають на серце. Якщо ви проковтнете цю рослину навмисно або випадково, за кілька годин ви відчуєте аритмію та тахікардію, а також запаморочення, блювоту та діарею.

6. Олеандр

Олеандр, також відомий як “неріум”, має невеликі, ніжні квіти, які роблять його улюбленою рослиною для дому та саду. Однак це небезпечна рослина для людей і тварин.

Олеандр містить глікозиди, які прискорюють серцевий ритм і викликають пітливість, нудоту, блювоту, діарею і проблеми з диханням.

Також небезпечно, якщо вона контактує зі шкірою, оскільки її стебло має молочну речовину, яка може викликати подразнення. Тому при посадці, пересадці або обрізанні цієї рослини треба вдягати рукавички.

7. Тещин язик

небезпечні кімнатні рослини
Це одна з найбільш популярних рослин, завдяки тому, наскільки легко її вирощувати, однак вона може викликати подразнення шкіри.

Ця рослина дуже популярна, оскільки її легко вирощувати в приміщенні і на відкритому повітрі. Однак у цієї рослини є аспарагін – подразник, який може викликати шкірні проблеми у деяких людей. Якщо ви її проковтнете, це може викликати біль у горлі та серці.

Загальні рекомендації щодо небезпечних рослин

Ці небезпечні рослини декоративні, їх легко знайти, тому завжди доцільно обирати їх обережно і тримати в місцях, недоступних для домашніх тварин і дітей.

Ви також повинні вжити інших запобіжних заходів:

  • Збирайте листя і пелюстки, які падають з рослини.
  • Наклейте етикетки на рослини, які попереджають про їх небезпеку.
  • Мийте руки після дотику до рослин.
  • Якщо у вас є домашні тварини, переконайтеся, що їхні миски для води завжди повні, щоб вони не пили воду, що накопичується під горщиками.

Нарешті, пам’ятайте: коли ви плануєте придбати нову рослину, заздалегідь знайдіть інформацію, щоб дізнатися, чи є вона небезпечною.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.