Неймовірні корисні властивості насіння папаї

Чи знали ви, що насіння папаї є одним з найкращих натуральних засобів для підтримання роботи печінки, нирок та кишківника? До того ж до складу цього корисного продукту у великій кількості входять незамінні для організму ферменти та антиоксиданти.
Неймовірні корисні властивості насіння папаї

Останнє оновлення: 18 жовтня, 2018

Папая – це ароматний тропічний фрукт, який популярний в усьому світі завдяки своєму вишуканому солодкому смаку та високому вмісту поживних речовин. Зазвичай їх вживають виключно у спілому вигляді, оскільки папая погано смакує зеленою.

Вживати потрібно тільки м’якуш цього фрукта. Його можна їсти як у чистому вигляді, так і у складі корисних десертів або фруктових смузі.

Утім, нині чимало людей використовують не тільки м’якуш, але й насіння папаї, адже цей продукт є натуральним та доступним способом покращити загальний фізичний стан людини та запобігти розвитку багатьох захворювань внутрішніх органів.

Раніше насіння папаї ніхто не використовував, тож його просто викидали одразу після очищення фрукта. Втім, нині значно більше людей знають про неймовірну кількість поживних речовин у насінні папаї, які є просто незамінними для гарного фізичного самопочуття та правильної роботи всіх органів та систем.

У цій статті ми розповімо вам про способи використання та корисні властивості насіння папаї. Переконайтеся в ефективності цього продукту на власному досвіді!

Неймовірні переваги насіння папаї

1. Воно покращує роботу кишківника та інших органів травлення

вплив насіння папаї на роботу кишківника

Завдяки високому вмісту травних ферментів та потужним протипаразитарним властивостям насіння папаї є просто незамінним для підтримання відмінної роботи органів шлунково-кишкового тракту, зокрема кишківника.

 • До складу насіння папаї входить алкалоїд під назвою “карпаїн”. Ця речовина стимулює процес виведення з організму паразитів, які стрімко розмножуються у кишківнику, а також запобігає розвитку інфекцій.
 • До того ж, насіння папаї є незамінним для бактеріальної флори, адже воно допомагає підтримувати стабільний рівень рН.

Як правильно використовувати насіння папаї для підтримання роботи кишківника?

 • Потовчіть декілька сушених насінин папаї та додайте їх у склянку з кип’ятком.
 • Зачекайте кілька хвилин та підсолодіть засіб натуральним медом.
 • Для отримання позитивного результату необхідно вживати готовий засіб 2-3 рази на день.

2. Воно допомагає очистити печінку від токсинів

Завдяки високому вмісту поживних речовин насіння папаї часто використовують у нетрадиційній східній медицині для детоксикації печінки.

Травні ферменти та незамінні антиоксиданти, що входять до складу цього насіння, сприяють розщепленню токсинів, які накопичуються у тканинах внутрішніх органів.

До того ж, насіння цього екзотичного фрукта є чудовим доповненням до традиційних препаратів для лікування цирозу печінки та каменів у печінці.

Як правильно використовувати насіння папаї для очищення печінки від токсинів?

 • Для отримання бажаного результату необхідно вживати по 5 насінин у свіжому або сушеному вигляді двічі на день впродовж одного місяця поспіль.
 • Якщо вам не подобається насіння у свіжому вигляді, радимо додавати його до смузі або натуральних фруктових соків.

3. Насіння папаї покращує роботу нирок

насіння папаї для покращення роботи нирок

Люди з високим ризиком розвитку порушень у роботі нирок можуть покращити самопочуття за допомогою регулярного вживання насіння папаї.

Вірте чи ні, але маленькі насінини цього корисного тропічного фрукта володіють потужними властивостями та містять велику кількість антиоксидантів, завдяки чому вони чудово підходять для очищення сечової системи та нирок. Зверніть увагу, що саме за допомогою насіння папаї можна захистити організм від інфекційних процесів та порушень у роботі нирок.

Як правильно використовувати насіння папаї для покращення роботи нирок?

 • Споживайте по 6-7 насінин папаї тричі на день.
 • Для отримання позитивного ефекту не забувайте окрім вживання насіння папаї щодня випивати по 6-8 склянок чистої питної води.

4. Насіння папаї допомагає боротися із запальними процесами в організмі

Вірте чи ні, але насіння папаї містить величезну кількість натуральних ферментів, які допомагають боротися із запальним процесом у тканинах внутрішніх органів.

Папаїн та хімопапаїн, що входять до складу насіння папаї, впливають на хвороботворних агентів, які викликають запальний процес, та допомагають зменшити неприємні симптоми таких серйозних захворювань:

 • Ревматоїдний артрит
 • Подагра
 • Астма
 • Остеоартрит.

5. Насіння папаї допомагає скинути зайві кілограми

насіння папаї для схуднення

Вірте чи ні, але папая та її насіння є чудовими помічниками у боротьбі із зайвими кілограмами.

Завдяки очищувальним та травним властивостям насіння цього смачного тропічного фрукта прискорюють процес розщеплення жирів, що накопичуються в організмі людини. До того ж, цей корисний продукт також стимулює обмін речовин, завдяки чому калорії спалюються значно швидше.

Ба більше, за допомогою папаї та натуральних засобів на її основі можна запобігти накопиченню цукру у крові. Завдяки цьому знижується ризик розвитку ожиріння та набору зайвих кілограмів.

Як правильно використовувати насіння папаї для схуднення?

 • Подрібніть кілька насінин папаї до порошкоподібної консистенції та залийте їх склянкою теплої води.
 • Для отримання позитивного результату необхідно випивати готовий засіб щодня на порожній шлунок.

6. Папая для профілактики кишкових інфекцій

Завдяки потужним природним антибіотичним та протизапальним сполукам папая та її насіння є чудовими продуктами для безпечної боротьби з різноманітними кишковими інфекціями.

Вірте чи ні, але папая ефективно бореться з такими шкідливими мікроорганізмами, як сальмонела та стафілокок.

До того ж, натуральні засоби на основі цього екзотичного фрукта зменшують ознаки запального процесу, а також прискорюють процес виведення з організму газів та зайвої рідини.

Як правильно використовувати насіння папаї для профілактики кишкових інфекцій?

 • Візьміть 5 насінин папаї, ретельно їх висушіть та потовчіть у ступці.
 • Приготуйте звичайний ромашковий чай та додайте до нього мелене насіння.
 • Зачекайте, доки напій охолоне до комфортної температури та випийте чай.
 • Необхідно вживати по 2-3 склянки чаю з насінням папаї щодня, допоки неприємні симптоми інфекційного процесу не вдасться вгамувати.

Як бачите, папая та її насіння неодмінно мають бути у раціоні кожного, хто ретельно піклується про своє здоров’я. Натуральні засоби на основі цього екзотичного фрукта не лише покращать ваше загальне самопочуття, але й допоможуть усунути неприємні симптоми багатьох захворювань.

Переконайтеся в ефективності цього неймовірного продукту на власному досвіді! • Amazu, L. U., Azikiwe, C. C. A., Njoku, C. J., Osuala, F. N., Nwosu, P. J. C., Ajugwo, A. O., & Enye, J. C. (2010). Antiinflammatory activity of the methanolic extract of the seeds of Carica papaya in experimental animals. Asian Pacific Journal of Tropical Medicine3(11), 884-886.
 • Pandey, S., Cabot, P. J., Shaw, P. N., & Hewavitharana, A. K. (2016). Anti-inflammatory and immunomodulatory properties of Carica papaya. Journal of immunotoxicology13(4), 590-602.
 • Nakamura, Y., Yoshimoto, M., Murata, Y., Shimoishi, Y., Asai, Y., Park, E. Y., … & Nakamura, Y. (2007). Papaya seed represents a rich source of biologically active isothiocyanate. Journal of Agricultural and Food Chemistry55(11), 4407-4413.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.