Неймовірні переваги чаю з чебрецю для здоров'я

Чи знаєте ви, які існують переваги чаю з чебрецю, і як можна насолоджуватися ними? Продовжуйте читати, щоб дізнатись більше.
Неймовірні переваги чаю з чебрецю для здоров'я

Останнє оновлення: 04 лютого, 2019

Ви коли-небудь замислювалися про переваги чаю з чебрецю?

Навіть якщо ні, перша річ, яку ви повинні знати, це те, що це ароматична трава, яка зазвичай використовується для приготування їжі, у парфумах, а також нею можна насолоджуватися, додаючи у гарячий чай.

У цій статті ми розглянемо цей чудовий чай та всі його переваги.

Переваги чаю з чебрецю

Відтепер ви більше не будете використовувати цю спецію тільки, щоб додати аромат і смачний запах їжі, але також ви захочете спробувати її в гарячому напої.

Дізнайтеся про переваги чаю з чебрецю та, як насолоджуватися чаєм з чебрецю завдяки його дивовижним характеристикам:

1. Дезінфекційний засіб

переваги чаю з чебрецю: дезінфекційний засіб

Якщо у вас виразка рота, ви можете пити гарячий або холодний чай з чебрецю, щоб зменшити запалення та дезінфікувати місце.

Крім того, оскільки завдяки чебрецю, це сильний антисептик, ви можете використовувати цей чай, щоб лікувати рани, очні інфекції та порізи шкіри.

Читайте також: 6 вітамінів, які усувають запалення

2. Допомагає полегшити проблеми з диханням

Коли у вас простуда з кашлем або інша хвороба, яка вражає дихальну систему (насамперед типові зимові захворювання, викликані бактеріями чи вірусом), ви можете довіритися силі чаю з чебрецю.

Він може лікувати різноманітні захворювання, від бронхіту до астми. Це пов’язано з бронхорозширювальними властивостями чаю з чебрецю.

3. Запобігає передчасному старінню

запобігає передчасному старінню

Завдяки кількості антиоксидантів, що містить чай з чебрецю, і великому вмісту флавоноїдів, ви можете підтримувати здорову функцію клітин і запобігати передчасному старінню клітин та органів.

Це, без сумніву, еліксир для молоді!

4. Запобігає нетравленню шлунка

Після свята, вечірки або іншої події, де ми їмо у надлишку, ви можете запобігти почуттю важкості і спати набагато краще завдяки чаю з чебрецю.

Водночас цей напій служить для усунення мокротиння у кишковому тракті. Він також може зменшити здуття живота і метеоризм.

Тому не соромтеся робити чай з чебрецю, коли ви знаєте, що ваш шлунок буде отримувати більше їжі, ніж зазвичай.

5. Зменшує симптоми ПМС

зменшує симптоми ПМС

Типові симптоми днів, що передують менструації, можна зменшити чаєм з чебрецю. Під час вашого періоду, він також може полегшити судоми і допомогти боротися з вагінальними інфекціями, якщо застосовувати зовні.

6. Знижує артеріальний тиск

Ця спеція походить з помірних регіонів Європи, Азії та Північної Африки, де її використовували з давньогрецьких часів як лікарську рослину.

Якщо ви будете вживати чай один раз на день, це може регулювати артеріальний тиск, а також поліпшити стан здоров’я артерій і вен. Також це може бути відмінна заміна солі у вашому раціоні, а також якщо у вас є проблеми з тиском або накопиченням рідин.

7. Посилює імунну систему

посилює імунну систему

Якщо ви часто і легко захворюєте, можливо, це пов’язано з тим, що ваша імунна система не є здоровою. Чебрець багатий на вітаміни А і С, які діють як частина вашої імунної системи.

8. Потужне розмивання порожнини рота

Якщо ви страждаєте на галітоз, ви можете пити чай з чебрецю, щоб позбутися цієї проблеми. Все більше засобів гігієни містять чебрець в якості одного з інгредієнтів через його властивості, що усувають запах.

9. Покращує настрій

Стрес, тривога, депресія, дратівливість?

Не хвилюйтеся, чай з чебрецю може допомогти вам. Насправді, чебрець містить речовину з терапевтичними та розслаблювальними властивостями, що називається карвакрол.

Коли ви її споживаєте, почуття щастя і комфорту забезпечують баланс мозкових активностей. Це також підвищує рівень енергії та полегшує тривогу. Ось ще більше причин, щоб використовувати цю траву після тривалого, виснажливого дня.

Шляхи для пиття чаю з чебрецю

пиття чаю з чебрецю

Переваги чаю з чебрецю залежать від того, як ви хочете його використовувати. Іншими словами, потрібна різна підготовка, якщо ви хочете використовувати його внутрішньо або зовні.

У будь-якому випадку “питний” варіант може містити інші інгредієнти для посилення ефектів і пити треба, коли підвищена температура.

Якщо ви хочете використовувати чай, щоб вилікувати рани або боротися з інфекціями, то вам знадобиться менше інгредієнтів.

Інгредієнти

 • 1 столова ложка листя чебрецю (10 г)
 • 1 склянка води (250 г)

Приготування

 • Нагрійте воду, а коли вона закипить, додайте чебрець.
 • Готуйте 15 хвилин та знімайте з вогню.
 • Залиште стояти, поки воно не досягне питної температури.
 • Відфільтруйте листя та перелийте в пляшку для розпилення.
 • Нанесіть його на інфіковану ділянку для очищення та дезінфекції.

Дізнайтесь більше: Корисні властивості та переваги чебрецю

Якщо ви хочете насолодитися перевагами чаю з чебрецю, якщо у вас кашель або недуг, можна додати ще кілька інгредієнтів:

Інгредієнти

 • 1 столова ложка листя чебрецю (10 г)
 • склянка води
 • 1 столова ложка меду (30 мл)
 • 1/2 лимону

Приготування

 • Спочатку нагрійте воду.
 • Потім, коли вода починає кипіти, додайте чебрець і варіть 15 хвилин.
 • Після цього зніміть із вогню і залиште стояти протягом 10 хвилин.
 • Відфільтруйте листя та додайте 1 столову ложку меду.
 • Вичавіть лимон і додайте сік.
 • Пийте його таким гарячим, як тільки можливо.

Такі люди повинні уникати цього чаю:

 • Люди, які страждають від виразки шлунку.
 • Люди, які страждають від серцевих проблем.
 • Вагітні жінки.

Не пийте понад одну чашку на день – надлишок тимолу (одного з основних компонентів чебрецю) може мати неприємні побічні ефекти. Але тепер ви можете сміливо використовувати переваги чаю з чебрецю!

Це може вас зацікавити ...
8 натуральних засобів від надмірної нервозності
Mejor con SaludLeerlo en Mejor con Salud
8 натуральних засобів від надмірної нервозності

Існують ефективні натуральні засоби від надмірної нервозності, які здатні усунути ознаки хвилювання та покращити емоційний стан людини. • Liu Q, Meng X, Li Y, Zhao CN, Tang GY, Li HB. Antibacterial and Antifungal Activities of Spices. Int J Mol Sci. 2017;18(6):1283. Published 2017 Jun 16. doi:10.3390/ijms18061283
 • Boskabady MH, Jalali S, Yahyazadeh N, Boskabady M. Carvacrol attenuates serum levels of total protein, phospholipase A2 and histamine in asthmatic guinea pig. Avicenna J Phytomed. 2016;6(6):636–642.
 • Sun Z, Park SY, Hwang E, et al. Thymus vulgaris alleviates UVB irradiation induced skin damage via inhibition of MAPK/AP-1 and activation of Nrf2-ARE antioxidant system. J Cell Mol Med. 2017;21(2):336–348. doi:10.1111/jcmm.12968
 • Heghes SC, Vostinaru O, Rus LM, Mogosan C, Iuga CA, Filip L. Antispasmodic Effect of Essential Oils and Their Constituents: A Review. Molecules. 2019;24(9):1675. Published 2019 Apr 29. doi:10.3390/molecules24091675
 • Melo, F. H. C., Moura, B. A., de Sousa, D. P., de Vasconcelos, S. M. M., Macedo, D. S., Fonteles, M. M. de F., … de Sousa, F. C. F. (2011). Antidepressant-like effect of carvacrol (5-Isopropyl-2-methylphenol) in mice: Involvement of dopaminergic system. Fundamental and Clinical Pharmacology25(3), 362–367. https://doi.org/10.1111/j.1472-8206.2010.00850.x