Неймовірні переваги чаю з чебрецю для здоров'я

Чи знаєте ви, які існують переваги чаю з чебрецю, і як можна насолоджуватися ними? Продовжуйте читати, щоб дізнатись більше.
Неймовірні переваги чаю з чебрецю для здоров'я

Останнє оновлення: 04 лютого, 2019

Ви коли-небудь замислювалися про переваги чаю з чебрецю?

Навіть якщо ні, перша річ, яку ви повинні знати, це те, що це ароматична трава, яка зазвичай використовується для приготування їжі, у парфумах, а також нею можна насолоджуватися, додаючи у гарячий чай.

У цій статті ми розглянемо цей чудовий чай та всі його переваги.

Переваги чаю з чебрецю

Відтепер ви більше не будете використовувати цю спецію тільки, щоб додати аромат і смачний запах їжі, але також ви захочете спробувати її в гарячому напої.

Дізнайтеся про переваги чаю з чебрецю та, як насолоджуватися чаєм з чебрецю завдяки його дивовижним характеристикам:

1. Дезінфекційний засіб

переваги чаю з чебрецю: дезінфекційний засіб

Якщо у вас виразка рота, ви можете пити гарячий або холодний чай з чебрецю, щоб зменшити запалення та дезінфікувати місце.

Крім того, оскільки завдяки чебрецю, це сильний антисептик, ви можете використовувати цей чай, щоб лікувати рани, очні інфекції та порізи шкіри.

2. Допомагає полегшити проблеми з диханням

Коли у вас простуда з кашлем або інша хвороба, яка вражає дихальну систему (насамперед типові зимові захворювання, викликані бактеріями чи вірусом), ви можете довіритися силі чаю з чебрецю.

Він може лікувати різноманітні захворювання, від бронхіту до астми. Це пов’язано з бронхорозширювальними властивостями чаю з чебрецю.

3. Запобігає передчасному старінню

запобігає передчасному старінню

Завдяки кількості антиоксидантів, що містить чай з чебрецю, і великому вмісту флавоноїдів, ви можете підтримувати здорову функцію клітин і запобігати передчасному старінню клітин та органів.

Це, без сумніву, еліксир для молоді!

4. Запобігає нетравленню шлунка

Після свята, вечірки або іншої події, де ми їмо у надлишку, ви можете запобігти почуттю важкості і спати набагато краще завдяки чаю з чебрецю.

Водночас цей напій служить для усунення мокротиння у кишковому тракті. Він також може зменшити здуття живота і метеоризм.

Тому не соромтеся робити чай з чебрецю, коли ви знаєте, що ваш шлунок буде отримувати більше їжі, ніж зазвичай.

5. Зменшує симптоми ПМС

зменшує симптоми ПМС

Типові симптоми днів, що передують менструації, можна зменшити чаєм з чебрецю. Під час вашого періоду, він також може полегшити судоми і допомогти боротися з вагінальними інфекціями, якщо застосовувати зовні.

6. Знижує артеріальний тиск

Ця спеція походить з помірних регіонів Європи, Азії та Північної Африки, де її використовували з давньогрецьких часів як лікарську рослину.

Якщо ви будете вживати чай один раз на день, це може регулювати артеріальний тиск, а також поліпшити стан здоров’я артерій і вен. Також це може бути відмінна заміна солі у вашому раціоні, а також якщо у вас є проблеми з тиском або накопиченням рідин.

7. Посилює імунну систему

посилює імунну систему

Якщо ви часто і легко захворюєте, можливо, це пов’язано з тим, що ваша імунна система не є здоровою. Чебрець багатий на вітаміни А і С, які діють як частина вашої імунної системи.

8. Потужне розмивання порожнини рота

Якщо ви страждаєте на галітоз, ви можете пити чай з чебрецю, щоб позбутися цієї проблеми. Все більше засобів гігієни містять чебрець в якості одного з інгредієнтів через його властивості, що усувають запах.

9. Покращує настрій

Стрес, тривога, депресія, дратівливість?

Не хвилюйтеся, чай з чебрецю може допомогти вам. Насправді, чебрець містить речовину з терапевтичними та розслаблювальними властивостями, що називається карвакрол.

Коли ви її споживаєте, почуття щастя і комфорту забезпечують баланс мозкових активностей. Це також підвищує рівень енергії та полегшує тривогу. Ось ще більше причин, щоб використовувати цю траву після тривалого, виснажливого дня.

Шляхи для пиття чаю з чебрецю

пиття чаю з чебрецю

Переваги чаю з чебрецю залежать від того, як ви хочете його використовувати. Іншими словами, потрібна різна підготовка, якщо ви хочете використовувати його внутрішньо або зовні.

У будь-якому випадку “питний” варіант може містити інші інгредієнти для посилення ефектів і пити треба, коли підвищена температура.

Якщо ви хочете використовувати чай, щоб вилікувати рани або боротися з інфекціями, то вам знадобиться менше інгредієнтів.

Інгредієнти

 • 1 столова ложка листя чебрецю (10 г)
 • 1 склянка води (250 г)

Приготування

 • Нагрійте воду, а коли вона закипить, додайте чебрець.
 • Готуйте 15 хвилин та знімайте з вогню.
 • Залиште стояти, поки воно не досягне питної температури.
 • Відфільтруйте листя та перелийте в пляшку для розпилення.
 • Нанесіть його на інфіковану ділянку для очищення та дезінфекції.

Якщо ви хочете насолодитися перевагами чаю з чебрецю, якщо у вас кашель або недуг, можна додати ще кілька інгредієнтів:

Інгредієнти

 • 1 столова ложка листя чебрецю (10 г)
 • склянка води
 • 1 столова ложка меду (30 мл)
 • 1/2 лимону

Приготування

 • Спочатку нагрійте воду.
 • Потім, коли вода починає кипіти, додайте чебрець і варіть 15 хвилин.
 • Після цього зніміть із вогню і залиште стояти протягом 10 хвилин.
 • Відфільтруйте листя та додайте 1 столову ложку меду.
 • Вичавіть лимон і додайте сік.
 • Пийте його таким гарячим, як тільки можливо.

Такі люди повинні уникати цього чаю:

 • Люди, які страждають від виразки шлунку.
 • Люди, які страждають від серцевих проблем.
 • Вагітні жінки.

Не пийте понад одну чашку на день – надлишок тимолу (одного з основних компонентів чебрецю) може мати неприємні побічні ефекти. Але тепер ви можете сміливо використовувати переваги чаю з чебрецю! • Liu Q, Meng X, Li Y, Zhao CN, Tang GY, Li HB. Antibacterial and Antifungal Activities of Spices. Int J Mol Sci. 2017;18(6):1283. Published 2017 Jun 16. doi:10.3390/ijms18061283
 • Boskabady MH, Jalali S, Yahyazadeh N, Boskabady M. Carvacrol attenuates serum levels of total protein, phospholipase A2 and histamine in asthmatic guinea pig. Avicenna J Phytomed. 2016;6(6):636–642.
 • Sun Z, Park SY, Hwang E, et al. Thymus vulgaris alleviates UVB irradiation induced skin damage via inhibition of MAPK/AP-1 and activation of Nrf2-ARE antioxidant system. J Cell Mol Med. 2017;21(2):336–348. doi:10.1111/jcmm.12968
 • Heghes SC, Vostinaru O, Rus LM, Mogosan C, Iuga CA, Filip L. Antispasmodic Effect of Essential Oils and Their Constituents: A Review. Molecules. 2019;24(9):1675. Published 2019 Apr 29. doi:10.3390/molecules24091675
 • Melo, F. H. C., Moura, B. A., de Sousa, D. P., de Vasconcelos, S. M. M., Macedo, D. S., Fonteles, M. M. de F., … de Sousa, F. C. F. (2011). Antidepressant-like effect of carvacrol (5-Isopropyl-2-methylphenol) in mice: Involvement of dopaminergic system. Fundamental and Clinical Pharmacology25(3), 362–367. https://doi.org/10.1111/j.1472-8206.2010.00850.x

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.