Нікотинова жувальна гумка: особливості та способи використання

Якщо ви жуєте спеціальну нікотинову гумку, не забувайте її повільно пережовувати 5-10 разів. В цій статті ми розповімо, що таке нікотинова жувальна гумка та як правильно її використовувати, щоб кинути палити.
Нікотинова жувальна гумка: особливості та способи використання

Останнє оновлення: 23 жовтня, 2020

Нікотинова жувальна гумка є засобом замінної терапії. Цей продукт винайшли спеціально для того, щоб допомогти курцям кинути палити швидко та безболісно.

Зверніть увагу, що такі гумки мають різну концентрацію нікотину – від 2 до 4 мг. Залежно від інтенсивності жування, нікотин повільно виділяється впродовж перших 30 хвилин.

Спеціалісти рекомендують жувати спеціальну нікотинову думку людям із сильною тягою до цигарок, які намагаються позбутися цієї шкідливої звички. Нікотин, який входить до складу таких жувальних гумок, проникає у слизову оболонку набагато повільніше, ніж нікотин, що міститься у звичайних цигарках. Отже, навіть за умови регулярного жування нікотинової гумки кількість нікотину у крові ніколи не буде настільки високою, як при палінні.

Водночас варто взяти до уваги один важливий факт: навіть попри те, що з допомогою такої гумки можна кинути палити, під час її жування ви не будете почуватися так, як під час паління.

Нікотинова жувальна гумка як замінна терапія для тих, хто хоче кинути палити

замінна терапія з нікотиновою гумкою

Не забувайте, що нікотин є головною речовиною, що міститься в тютюні. Саме нікотин і провокує розвиток залежності від тютюнових виробів. Безумовно, кинути палити непросто, і при відмові від цигарок у курця можуть виникати неприємні симптоми.

Замінна терапія для людей, які хочуть відмовитися від нікотину, передбачає жування спеціальної гумки, а також використання інгаляторів, спреїв та нікотинових пастилок. Однією з головних переваг всіх цих засобів для заміни цигарок є те, що вони не містять жодних шкідливих інгредієнтів.

До того замінна терапія для курців допоможе зменшити неприємні симптоми, які виникають при різкій відмові від цигарок. Це допомагає людині зосередитися на психологічних аспектах відмови від цієї звички.

Вірте чи ні, але згідно з результатами деяких досліджень, жування нікотинової гумки та використання інших методів замінної терапії може збільшити шанси успішної відмови від паління майже вдвічі.

Як працює нікотинова жувальна гумка?

Для того, щоб використовувати нікотинову гумку з терапевтичною метою, необхідно ретельно та повільно її пережовувати 5-10 разів. Робити це потрібно до того моменту, поки ви не відчуєте гіркий та неприємний присмак, який характерний для нікотину. Багато людей, які пробували жувати нікотинову гумку, описують ці відчуття як незначне поколювання в роті. Після цього потрібно припинити жувати гумку та розташувати її між яснами та внутрішньою стороною щоки. Таким чином нікотин буде повільно всмоктуватися у слизову оболонку ротової порожнини. Щойно гумка втратить смак, пожуйте її знову та перемістіть до іншої щоки.

Дія гумки триває впродовж 30 хвилин, тож вам може знадобитися досить багато нікотинових гумок на той час, доки ви не зможете повністю відмовитися від цигарок. Зауважте, що спеціалісти не рекомендують починати наступну гумку впродовж щонайменше однієї години після завершення жування попередньої. Цієї рекомендації потрібно дотримуватися для того, щоб максимально знизити ризик розвитку неприємних побічних ефектів. Так, це лише жувальна гумка, проте навіть вона може спровокувати відчуття слабкості через компоненти, що входять до її складу.

Також лікарі не рекомендують перевищувати рекомендовану норму гумок, які можна жувати впродовж одного дня. Зауважте, що норма складає 24 гумки по 2 мг або 15 гумок по 4 мг. Якщо ви будете жувати більше нікотинових гумок, ризик передозування суттєво зросте.

Спеціалісти стверджують, що за день максимально можна жувати гумку максимум тричі, бажано не більше 3-8 гумок за день. Не забувайте, що в одній сигареті міститься приблизно 1 мг нікотину, тож із засобами замінної терапії потрібно бути дуже обережними.

Детальні рекомендації

рекомендації щодо вживання нікотинових гумок
  • Не варто надто сильно та швидко жувати нікотинову гумку або ковтати слину після пережовування. Це може призвести до появи дискомфортних відчуттів у ротовій порожнині та горлі, а також спровокувати біль у шлунку та інші неприємні побічні ефекти.
  • Не забувайте, що при ковтанні нікотин працювати не буде, оскільки він не буде всмоктуватися у слизову оболонку, а його дія припиниться безпосередньо після потрапляння у шлунок.
  • Не варто їсти або пити каву, газовані солодкі напої чи соки впродовж 15 хвилин до та після жування нікотинової гумки. Ці продукти можуть сповільнити процес засвоєння нікотину. На щастя, воду пити можна.

Що потрібно знати про нікотинову жувальну гумку?

Окрім рекомендацій, згаданих вище, ми рекомендуємо взяти до уваги ще кілька важливих фактів щодо регулярного жування нікотинової гумки.

Перш за все, ми радимо завжди мати напоготові такі гумки у ситуаціях, які провокують бажання потягнутися за цигаркою. Щойно вам захочеться закурити, пожуйте гумку. 

Допоки ви не відмовитеся від цигарок повністю, краще завжди та всюди носити з собою нікотинові жувальні гумки. Якщо вам доведеться зіткнутися зі стресовою ситуацією, коли вам захочеться закурити, рятівний засіб завжди буде під рукою. Не забувайте, що навіть взявши цигарку до рук, ви суттєво збільшуєте шанс знову повернутися до цієї шкідливої звички.

Неодмінно зверніться до лікаря, якщо нікотинова жувальна гумка викликає у вас такі неприємні симптоми:

  • Подразнення ясен та ротової порожнини
  • Біль у щелепі та горлі
  • Підвищене слиновиділення.

Висновки

нікотинова жувальна гумка: переваги

Як бачите, кинути палити можливо. Відмовившись від цієї шкідливої звички, ви принесете користь своєму організму, своїм близьким та навіть усій планеті в цілому. Все, що вам потрібно зробити – це поставити перед собою чітку мету та користуватися методами замінної терапії, зокрема не забувати про нікотинову жувальну гумку.

Не забувайте, що спеціальні засоби допоможуть вам не відступати від своєї мети, а також залишатися дисциплінованими та перевірити на практиці свою силу волі.  • Martín, F., & Corral, L. P. (2013). Tratamiento farmacológico del tabaquismo. Trastornos Adictivos. https://doi.org/10.1016/s1575-0973(04)70151-8
  • JR, H., JL, P., PW, C., Callahan, R., & Kenny, M. (2004). El mal uso y la dependencia de over-the-counter chicle de nicotina en una muestra de voluntarios. Nicotine & Tobacco Research : Official Journal of the Society for Research on Nicotine and Tobacco. https://doi.org/10.1080/14622200310001656894
  • Oncken, C., Dornelas, E., Greene, J., Sankey, H., Glasmann, A., Feinn, R., & HR, K. (2008). El chicle de nicotina para los fumadores embarazadas: un ensayo controlado aleatorizado. Obstetrics and Gynecology. https://doi.org/10.1097/AOG.0b013e318187e1ec

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.