Обійми та поцілунки - найкращі ліки для дітей

Обійми можуть вселити впевненість і висловити любов до ваших дітей. Вони є важливою частиною того, щоб бути переконаними: завтра діти будуть емоційно сильними та здоровими.
Обійми та поцілунки - найкращі ліки для дітей

Останнє оновлення: 26 травня, 2019

Небагато чого є так само втішним й емоційно позитивним, як обійми та поцілунки.

Ваші найкращі спогади, моменти найбільшого напруження, часто бувають у ті кілька секунд, під час обіймів з тими, кого любите.

Сила обіймів і поцілунків для дітей виходить далеко за межі фізичного плану. Це жести любові, які допомагають їм рости, розвивати почуття власної гідності, а також надають безпеку для взаємодії з рештою світу.

Обійми корисні для здоров’я, а також цей тип медицини є настільки недорогим, що його варто практикувати щоденно, особливо з вашими малюками.

Обійми та поцілунки: ліки для вашого мозку

Згідно зі статтею, опублікованою в журналі Scientific American, одним із найбільш тривожних наслідків дитячих будинків є відсутність дотику та інших емоційних жестів.

Хоча дітей можуть бути добре годувати та надавати їм належну опіку. Їм не вистачає взаємодії для правильного розвитку головного мозку, для цих маленьких “іскор”, які допоможуть їм рости надійно.

Раннє дитинство – важливий час

Мозок новонародженого перебуває в стадії, яка жадає переживань, стимулів і емоцій, за допомогою яких будуватимуться нові нейронні зв’язки, збільшиться створення міцніших структур всередині головного мозку.

 • Під час сильного стресу, страху чи невпевненості деякі частини мозку матимуть менший розмір, наприклад, гіпокамп (частина, пов’язана з пам’яттю та емоціями).
 • Було встановлено, що у дітей, які ростуть в умовах імунодефіциту, яким не вистачає любові та фізичного контакту, може розвинутися посттравматичний стрес, гіперактивність, низька самооцінка і навіть агресивна поведінка.
 • Згідно з даними дослідження, опублікованого в журналі Development and Psychopathology. Було встановлено, що в багатьох румунських дитячих будинках протягом 1980-х років, діти страждали від високого рівня емоційного стресу.

Ми рекомендуємо прочитати: Як покращити пам’ять природним шляхом

Їхній стрес виник у результаті серйозного емоційного позбавлення, яке відбувалося в цих дитячих будинках. Це викликало високий рівень кортизолу в крові, особливо в головному мозку.

 • Ефект був потенційно негативним, якщо новонароджені провели свої перші вісім місяців життя в цьому стані. Якщо ж минуло лише два-три місяці, перш ніж вони були прийняті до турботливої сім’ї, ефект може бути зворотним.
 • Дослідження показало, що дитина, яка страждала від високого рівня емоційного стресу протягом перших восьми місяців життя в цілому розвинула набагато нижчий IQ і показала підвищену тривожну поведінку.
новонароджена дитина

Обійми та поцілунки – спілкування, що зрозуміле всіма мовами

Немає нічого настільки інстинктивного, потужного та зцілювального, як обійми коханої людини. У випадку немовлят і дітей, навіть більш важливо проводити такі дії. Ось кілька причин цього:

 • Позитивні жести любові, такі як торкання, поцілунки, обійми, допомагають знизити рівень стресу та стимулювати нейронні зв’язки у дітей.
 • Пам’ятайте, що обійми також створюють зв’язок.
 • Для того, щоб установити зв’язок зі своїми дітьми, обіймайте їх з того часу, коли вони ще малі. Цілком можливо, що коли вони ростуть, вони почнуть відкидати цю практику, але дуже важливо, щоб ви обіймали їх для подовження прихильності.
 • Експерти рекомендують, щоб поки вашим дітям не виповниться не чотири або п’ять років, ви мали за звичку будити їх поцілунком і обіймами. Немає нічого кращого, ніж починати та закінчувати день цим жестом любові.
 • Коли вони стають старшими, обійми можуть бути дуже терапевтичним, якщо ваші діти сердяться, бояться або турбуються. Попри те, що ніколи немає потреби конкретної причини, щоб запропонувати обійми, є певні ситуації, коли вона принесе їм вищий рівень безпеки.
обійми батька та дитини

Хоча це правда, що інколи ви будете втомлюватися, тому що важка праця виховання може завдавати стресу. Особливо якщо у вас є інша робота, про яку треба турбуватися та різні справи, які необхідно вирішувати у міру їх надходження… важливо, щоб ви не забували про “емоційну турботу” про своїх дітей.

Дитині не просто потрібні їжа, одяг та освіта.

Їм потрібні позитивні слова, ваша допомога у боротьбі з їхніми страхами та переживаннями.

Вони потребують, щоб ви були керівниками емоційного світу через розуміння їхніх істерик і тривог.

Ми рекомендуємо вам також прочитати: Простота. Ось секрет виховання дітей

Крім того, діти дуже добре знають, коли обійми або ласка є щирими, а коли ви робите це поспіхом. Дайте їм час, на який вони заслуговують.

Жоден жест любові не є настільки важливим, як між батьками та дитиною. Що означає, що ви повинні стати обдарованими до створення цих чарівних моментів, які будуть жити вічно в їхніх думках.

Тож скажіть нам… чи ви обіймали своїх дітей сьогодні? Не чекайте слушної нагоди… навіть якщо вони вже підлітки! • Milmaniene, J. (2002). Los roles en la familia. In Clínica del texto.
 • The Nationwide Children’s Hospital in Ohio.(2017). The Dual Nature of Early-Life Experience on Somatosensory Processing in the Human Infant Brain. https://www.cell.com/current-biology/fulltext/S0960-9822%2817%2930204-X
 • Murphy MLM, Janicki-Deverts D, Cohen S (2018) Receiving a hug is associated with the attenuation of negative mood that occurs on days with interpersonal conflict. PLoS ONE 13(10): e0203522. https://doi.org/10.1371/journal.pone.0203522
 • Dev Psychopathol. Summer 2001;13(3):611-28. Salivary Cortisol Levels in Children Adopted From Romanian Orphanages. doi: 10.1017/s095457940100311x.
 • PLoS One. 2018; 13(10): e0203522. Published online 2018 Oct 3. Receiving a hug is associated with the attenuation of negative mood that occurs on days with interpersonal conflict. doi: 10.1371/journal.pone.0203522
 • Psychol Sci. Author manuscript; available in PMC 2016 Feb 1.
  Published in final edited form as: Psychol Sci. 2015 Feb; 26(2): 135–147. Published online 2014 Dec 19. Does hugging provide stress-buffering social support? A study of susceptibility to upper respiratory infection and illness. doi: 10.1177/0956797614559284

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.