Образи та знущання у стосунках підлітків

Щоб запобігти знущанням серед підлітків, дорослі повинні пропагувати здорові стосунки, щоб бути прикладом для молодших. Дізнайтесь більше у цій статті.
Образи та знущання у стосунках підлітків

Останнє оновлення: 18 травня, 2019

Погане поводження та знущання часом трапляється у стосунках серед молоді. Справді, ця проблема не тільки стосується дорослих. 

Образи та знущення серед молоді – це початок серії токсичних та важких стосунків.

Потрібно усвідомлювати, що зневага у стосунках трапляється серед людей різного віку, статі чи культури. Помилково робити класифікацію за групами.

Тому варто звернути увагу на реальність та не заплющувати очі на проблему, щоб викорінити її якомога раніше.

Варто зазначити, що підлітковий вік – важкий етап серед молоді, оскільки формується їхня особистість.

Негативний досвід знущання у дитинстві

Те, що трапляється з нами у дитинстві, позначається на нашому дорослому житті.

Тому якщо батьки часто сваряться або в сім’ї трапляється фізичне насилля, діти, які були свідками цих подій, повторюватимуть подібний тип поведінки.

Іноді це не те, що люди насправді хочуть. Однак це вже завчений зразок поведінки. Можливо, біль, що був усередині, виривається назовні й проявляється у негативній поведінці.

Читайте: 3 стратегії виховання підлітків

Погане поводження з дітьми, сексуальне насилля, нестача тепла рідних – це все негативний досвід. Він може спровокувати появу насилля та знущання у стосунках серед підлітків.

Повторення поведінки тих, які нас оточуюють

знущання щодо підлітків

Є ще один фактор, який, ймовірно, є найсерйознішим. Підлітки повторюють усе, за чим спостерігають навколо чи бачать в Інтернеті. І це може теж спровокувати спотворені стосунки.

Сучасні технології дають бачити те, до чого ми раніше не мали доступу. Однак вони також роблять нас вразливими, демонструючи ті моделі поведінки, які бачити і переймати не потрібно. 

Молодь має можливість читати коментарі стосовно сексуального досвіду і може подумати, що цією інформацією можна ділитись без дозволу іншої людини. Підлітки можуть переглядати відео з елементами садомазохізму.

Мусимо зауважити, що наймолодша категорія не здатна відрізнити вигадку від реальності.

Коментарі щодо приниження, покори або контролю можуть викликати розлади сприйняття реальності.

Через це вкрай важливо для батьків намагатися контролювати їхніх дітей і дізнаватися, що саме ті дивляться в Інтернеті. Проте неможливо контролювати усе на 100%.

Не пропустіть:  Повага і хороші манери ніколи не вийдуть з моди

Основи поваги

Ми намагаємося вчити дітей поважати інших і потенційно налаштовуємо їх на здорові стосунки. Проте досі залишається багато невідомого, яке варто дослідити.

Наші батьки – наш приклад. З раннього віку діти спостерігають за типом поведінки батьків. Саме тоді вони нас не копіюють, але ж з часом така поведінка переходить у норму.

Стосунки підлітків ніколи не повинні базуватися на неповазі та знущанні.

Приміром, сексуальне виховання у школах повинно не тільки охоплювати питання контролю народжуваності та різноманітних захворювань, що передаються статевим шляхом. Воно також повинно говорити про взаємоповагу в стосунках, сексуальну орієнтацію тощо.

Стосунки, пов’язані з любов’ю, дуже складні. Вони стають ще заплутанішими, коли йдеться про важку стадію взаємин у підлітковому віці.

У 2013 році згідно з даними Іспанського національного інституту статистики, у самій лише Іспанії 499 підлітків стати жертвами насильства своїх батьків.

Якщо це правда, нас не повинно дивувати, що є багато випадків насильства та смерті попри усі запобіжні заходи.

Прочитайте: 7 ранніх ознак стосунків, в яких присутнє насильство

Важливо не відвертатись від проблеми та не ігнорувати реальність.

Підлітків треба навчати ідентифікувати роль жертви у стосунках. Іноді це не стосується фізичного знущання і потрібно про це пам’ятати.

Попередження насильства серед молодих пар – це основа для поширення здорових стосунків серед дорослих.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.