Основні принципи декору в японському стилі

Якщо вам подобаються мінімалізм, порядок та природні матеріали, принципи декору в японському стилі неодмінно припадуть вам до вподоби. Ми переконані, що після прочитання цієї статті ви зрозумієте, як найкраще облаштувати своє помешкання.
Основні принципи декору в японському стилі

Останнє оновлення: 10 липня, 2019

Декорування помешкання в японському стилі є способом принести нотку японської культури у свою оселю. Не варто забувати, що основними принципами декорування в японському стилі є простота, увага до деталей та любов до природи. Зверніть увагу, що японці дуже люблять природні матеріали, адже саме вони створюють у помешканні атмосферу цілковитої гармонії та затишку.

Коли йдеться про основні принципи декору в японському стилі, найпершою спадає на думку любов японців до мінімалізму. Мабуть, ви помітили, що японці полюбляють лаконічні та прості меблі. У японському стилі майже не використовують декоративних елементів, адже представники цієї культури надають перевагу простим меблям без зайвих прикрас. Ні для кого не таємниця, що японці цінують практичність значно більше, аніж виставляння своїх благ напоказ.

Підтримання порядку є іншим важливим елементом японського стилю. Пояснити таку любов до порядку досить просто: японці звикли до важкої роботи та вміння брати відповідальність за свої вчинки. Коли йдеться про японців, уявити хаос чи неакуратність просто неможливо.

Помешкання японців завжди матиме охайний та чистий вигляд. До того ж в оселі кожного японця неодмінно присутні природні матеріали. Облаштування дому японця завжди є простим, лаконічним та побудованим на прямих лініях.

Якщо ви хочете, щоб ваше помешкання завжди було впорядкованим та гармонійним, рекомендуємо взяти на озброєння принципи декору в японському стилі. Повірте, відтінок східної культури зробить вашу оселю напрочуд комфортною та приємною на вигляд.

Принципи декору в японському стилі

головні принципи декору в японському стилі

Якщо ви візьмете на озброєння ці рекомендації, то зможете змінити вільний простір у своєму помешканні відповідно до особливостей японського стилю. Перший фактор, який неодмінно потрібно взяти до уваги – це дотримання мінімалістичного стилю з обмеженою кількістю меблів, необхідних для комфортного проживання. Таким чином вам вдасться уникнути накопичення в оселі зайвих предметів та утворення безладу.

Асиметрія об’єктів

Вірте чи ні, але в японській культурі симетрію часто асоціюють із застоєм. Тим часом асиметрію вважають демонстрацією креативності. Якщо ви хочете витримати японський стиль в декорі помешкання, радимо потурбуватися про те, щоб розташувати предмети та декоративні елементи асиметрично.

Низьке ліжко

Якщо ви відвідаєте Японію, то помітите, що в цій культурі надають перевагу низьким ліжкам. Матраци зазвичай виготовляють із соломи. Японці називають ці солом’яні ліжка “татамі”.

Наявність у кімнаті ліжка з натуральних матеріалів створює приємне відчуття затишку та тепла. Утім, не варто забувати, що на таких тонких та твердих ліжках досить важко спати.

Низькі столи та місця для сидіння

Мабуть, вам доводилося бачити, що японці зазвичай сидять на підлозі. Столи є низькими по висоті, проте досить товстими, адже їх виготовляють з натурального дерева. Замість стільців для сидіння використовують подушки спокійних пастельних відтінків. Якщо ви хочете взяти на озброєння принципи декору в японському стилі, не забувайте, що в цій країні столи є набагато нижчими, ніж звикли використовувати представники західних культур.

Натуральні матеріали

Пам’ятайте, що в японському дизайні завжди присутні предмети з натуральних матеріалів. Японці використовують різні породи дерев, живі рослини та багато води. Ви можете також розташувати у вільних куточках свого помешкання такі звичні для японського стилю деталі:

  • Помістіть в оселі такі традиційні японські рослини, як бонсай та бамбук. Вони мають напрочуд привабливий вигляд та створюють осередки зелені в помешканні.
  • За можливості обирайте квартиру або дім з великими вікнами, з яких відкривається вид на сад або парк.
  • Виділіть у помешканні місце для міні-саду, який можна прикрасити натуральним деревом та камінням.
  • Фонтани та інші джерела чистої води неодмінно мають бути в оселі, адже вони створюють відчуття гармонії та спокою.

Двері та вікна в японському стилі

двері в японському стилі

Через нестачу вільного простору в Японії велику популярність здобули розсувні двері. Цей предмет інтер’єру дозволяє максимально ефективно використати кожен вільний сантиметр, при цьому помешкання має гарний та стильний вигляд.

Зазвичай двері в японському стилі є широкими та прозорими, дуже часто для оформлення цих дверей використовують дерев’яні рами. Таким чином двері в Японії водночас виконують дві функції: і стін, і входу до приміщення.

Зверніть увагу, що японці дуже люблять великі вікна, через які можна побачити красивий краєвид. Як і двері, вікна в японських помешканнях часто є розсувними. Вигляд вікон також подібний до дверей, тобто їх часто оформлюють дерев’яними рамами.

Для розділення помешкання на окремі кімнати дуже часто використовують скляні перегородки. Вони є мобільними, прозорими та лаконічними. Саме тому за допомогою скляних ширм можна швидко створити окремі зони в оселі та максимально ефективно використати кожен сантиметр вільного простору.

Безсумнівно, прозорі перегородки стануть чудовим рішенням, якщо вам пощастило бути власником невеликого за розміром помешкання.

Японські ванни

У японській культурі купання у ванній вважають ритуалом очищення тіла та звільнення від негативних думок.

Саме тому японцям найбільше до вподоби глибокі ванни прямокутної форми. Дуже часто в них є сидіння, яке дозволяє зручно розташуватися у ванні та повністю зануритися у воду. Зверніть увагу, що зазвичай для виготовлення японської ванни використовують натуральне дерево, яке передає свій аромат воді та створює релаксаційний ефект.

Квіткові декорації в японському стилі

У японських помешканнях дуже часто можна помітити ікебани або інші невеликі квіткові композиції. Зазвичай ці предмети декору мають чіткі лінійні форми, які дозволяють підкреслити природну форму квіткових пагонів та гілок. Зверніть увагу, що для кожного японського свята використовують окремий вид ікебани.

Безумовно, японський стиль вигідно розкриває особливості східної культури. Пропонуємо вам також взяти на озброєння принципи декору в японському стилі, щоб скористатися надбанням багатьох поколінь для ефективного використання простору та віддання шани природі і натуральним матеріалам. Якщо ви вирішите використати японський стиль для декорування приміщення, то неодмінно зможете отримати впорядкований, лаконічний та стильний простір.  • LAZENBY, Gina. El Feng Shui en la decoración : un nuevo concepto en el diseño de interiores. Barcelona: Blume,
    1998. ISBN 8480762799.
  • HALE, Gill. Enciclopedia práctica del Feng Shui. Barcelona: Grijalbo Mondadori, 2000. ISBN 8425334535.
  • NOBORU, Kawazoe. La arquitectura de Japón. Tokyo : International Society for Educational Information, 1990. Serie de referencia 7.
  • TAUT, Bruno. La casa y la vida japonesas. Barcelona : Fundación Caja de Arquitectos, 2007. ISBN 9788493468873.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.