Основні відмінності між застудою та грипом

Попри те, що ці захворювання мають багато спільного, насправді є принципові відмінності між застудою та грипом, зокрема особливості перебігу вірусного захворювання, методи діагностики та медикаменти.
Основні відмінності між застудою та грипом

Останнє оновлення: 15 грудня, 2019

Якщо ви відчуваєте сильний дискомфорт у дихальних шляхах, це може свідчити про те, що ви захворіли на застуду або грип. Обидва захворювання є вірусними, тобто вони передаються від однієї людини до іншої шляхом передавання хвороботворних вірусів. Утім, чи знаєте ви про основні відмінності між застудою та грипом?

У цій статті ми детальніше розповімо про те, в чому саме полягає різниця між цими двома вірусними захворюваннями.

Причини виникнення застуди або грипу

Вірте чи ні, але застуда виникає в результаті зараження організму близько 200 вірусами. Утім, причиною виникнення грипу є лише вірус інфлюенца.

Коли йдеться про різні віруси, варто зауважити, що Всесвітня організація охорони здоров’я категоризувала найважливіші симптоми сезонного грипу. Ці віруси можуть передаватися від однієї людини до іншої доволі легко, оскільки в будь-якому середовищі та на будь-яких видах поверхонь ці віруси можуть жити до 24 годин. Зверніть увагу, що хвора людина може передати вірус іншим через кашель, слину та чхання.

Доступні зараз вакцини зазвичай призначають хворим на грип типів А та В, оскільки саме ці види захворювання є найбільш небезпечними. Лікарі рекомендують вразливим групам населення вакцинуватися принаймні один раз на рік у зимовий період. Зверніть увагу, що вразливими до грипу людьми вважають людей похилого віку, вагітних жінок, хворих, працівників галузі охорони здоров’я та дітей.

Відмінності між застудою та грипом

Безперечно, застуда провокує появу помірних дискомфортних відчуттів у носі та горлі. Тим часом грип негативно впливає на стан дихальних шляхів у цілому, водночас провокуючи постійну втому та загальну слабкість.

різниця між застудою та грипом

Якщо говорити про погодні умови, варто зауважити, що людина може захворіти на застуду в будь-яку пору року, проте, безумовно влітку ризик підхопити застудне захворювання значно менші. Водночас грип є сезонною хворобою, і зазвичай він турбує людей саме в зимовий період.

Застуда чи грип? Різні симптоми захворювань

Найбільш типовими симптомами застуди є закладення носа, нежить, часте чхання та кашель. У хворого також може боліти горло та злегка підвищитися температура (приблизно до 37,5°C), проте до лихоманки зазвичай справа не доходить.

Симптоми грипу включають закладення носа (утім, на противагу до застуди цей симптом є менш вираженим у хворих на грип), біль у горлі, кашель, втома (загальна слабкість), біль у м’язах, головний біль та лихоманка (підвищення температури до 38°C).

Як бачите, основні відмінності між застудою та грипом полягають у серйозності симптомів. Безумовно, грип є більш виснажливим для організму, ніж застуда. Утім, обидва захворювання можуть призвести до серйозних ускладнень.

Лікування застуди та грипу

відмінності між застудою та грипом: симптоми

Оскільки обидва захворювання виникають у результаті зараження організму вірусами, лікування застуди та грипу є симптоматичним, а це означає, що медикаменти можуть лише полегшити симптоми хвороби. Грип триває значно довше, ніж застуда, і на жаль, досі немає препаратів, які здатні прискорити процес одужання.

  • Як застуда, так і грип, не мають бактеріального походження, а це означає, що не варто при цих захворюваннях приймати антибіотики. Виняток становлять лише ускладнення, які можуть виникнути під час хвороби. Зверніть увагу, що призначити антибіотики може лише кваліфікований терапевт після повного обстеження організму.
  • Не варто займатися лікуванням з метою профілактики застуди чи грипу. Лише медичний персонал може підібрати ефективні методи терапії для лікування цих вірусних захворювань.
  • Серед ліків проти застуди та грипу варто виділити протизастійні засоби, препарати від кашлю, антигістамінні, відхаркувальні та муколітичні засоби, знеболювальні препарати та ліки проти застуди. Все залежить від кожного окремого випадку.

Діагностика захворювань та тривалість їхнього перебігу

Звісно, більшість людей навіть не здогадується, скільки може тривати застуда або грип.

Зазвичай для встановлення правильного діагнозу достатньо детально описати лікарю всі симптоми. Для диференціації між застудою та грипом може знадобитися здати аналіз крові та мазок із горла.

У більшості випадків застуда триває приблизно п’ять днів від моменту появи перших симптомів, котрі будуть постійно прогресувати. Водночас дискомфортні відчуття, що виникають під час грипу, стають більш серйозними та нестерпними поступово, тому процес одужання може тривати від 7 до 15 днів.

Якщо застуда або грип тривають значно довше, ніж зазвичай, рекомендуємо звернутися за допомогою до кваліфікованого спеціаліста якомога швидше, щоб уникнути ускладнень.

Можливі ускладнення під час застуди або грипу

ускладнення після застуди чи грипу

Серед можливих ускладнень після застуди чи грипу варто виділити отит, бронхіт, пневмонію та синусит.

Ці розлади мають власну клінічну картину, адже і способи їхньої діагностики, і методи лікування суттєво відрізняються. Не забувайте, що ці захворювання також можуть виникнути через зараження організму небезпечними бактеріями.

Лікування застуди та грипу в домашніх умовах

Попри те, що препарати для лікування цих захворювань можуть призначати лише кваліфіковані спеціалісти, є кілька ефективних домашніх засобів, з допомогою яких можна зменшити неприємні симптоми застуди та грипу.

На серйозних стадіях вірусних захворювань необхідно врахувати такі важливі фактори:

  • Відпочинок та відновлення організму. Оскільки організм бореться із хворобою, йому потрібен відпочинок для належного відновлення та поповнення запасів енергії.
  • Достатня кількість води. Необхідно пити багато рідини, адже вона розріджує мокротиння та усуває закладення дихальних шляхів. Дуже важливо також користуватися спеціальними приладами для зволоження приміщень, адже тривале перебування в сухому середовищі сприяє росту бактерій у дихальних шляхах.
  • Не забувайте якомога частіше мити руки, щоб зменшити ризик підхоплення застуди або грипу. Безумовно, у повсякденному житті також необхідно не забувати про дотримання принципів особистої гігієни.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.