Ознаки перевантаження печінки

Перевантаження печінки можна виявити, поки ще не занадто пізно, завдяки сигналам, які посилає ваше тіло.
Ознаки перевантаження печінки

Останнє оновлення: 28 листопада, 2018

Ми всі чуємо, як люди говорять, що багато проблем пов’язані зі здоров’ям печінки прямо або побічно. Перенавантаження печінки є частою проблемою в медицині.

Чому так? Тому що печінка часто є жертвою поганого харчування, забруднення навколишнього середовища, стресу, негативних емоцій тощо.

У цій статті ми допоможемо вам зрозуміти, чи страждаєте ви від перевантаження печінки, з огляду на низку легко пізнаваних ознак і симптомів.

Перенавантаження печінки впливає на весь організм

Печінка впливає на весь організм
Печінка є життєво важливим органом, який тісно пов’язаний з кровообігом всього тіла і відфільтровує токсичні речовини.

Якщо у вас спостерігається перенавантаження печінки – ваше тіло може відчути різні наслідки.

У цій статті ми розповімо, як перевірити роботу печінки, шукаючи ознаки на обличчі, роті, шкірі й волоссі.

Зморшки між бровами

Зморшки вже давно вважають наслідком процесу старіння. Генетика рано чи пізно викликає їхню появу.

Однак зморшки можуть показати, як ваше тіло функціонує, і можуть бути дуже корисними в запобіганні хворобам.

Йдеться про вертикальні зморшки, розташовані між бровами. Вони можуть означати, що ви страждаєте на перевантаження печінки. Чим вони глибші, тим серйозніша проблема.

Зморшки між бровами
Коричневі або зелені плями

Темно-коричневі або зелені зони на обличчі – це не тільки косметична проблема чи результат старіння або перебування на сонці.

Ці плями, особливо якщо вони знаходяться на правому боці або поблизу скронь, також вказують на те, що у вас перевантажена печінка, хоча вони також можуть бути ознакою того, що проблема з жовчним міхуром, підшлунковою залозою або селезінкою.

Якщо колір вашого обличчя жовтуватий, це може означати, що робота печінки порушена.

Жирна шкіра на лобі

Тип шкіри є ще одним фактором, який ми зазвичай приписуємо генетиці або віку. Проте суха або жирна шкіра може бути індикатором внутрішнього дисбалансу.

Коли шкіра на лобі жирна, ви можете страждати від порушення роботи печінки. У деяких випадках це пов’язано з надмірною пітливістю.

Локалізовані облисіння і сивина

облисіння і сивина

Дізнайтесь, Як пов’язані головний біль і печінка.

Навесні або восени ми нерідко втрачаємо трохи більше волосся, ніж зазвичай. Однак деякі люди страждають від незрозумілої втрати волосся протягом тривалого періоду. Для того, щоб вилікувати цю проблему, важливо визначити, з якої ділянки волосся випадає.

Якщо облисіння відбувається посередині голови або якщо ваше волосся починає сивіти, це може означати, що органи, зокрема печінка, не функціонують належним чином. Це стосується як чоловіків, так і жінок.

Передчасне посивіння може також вказувати на проблеми з жовчним міхуром.

Проблеми із зором

У традиційній китайській медицині печінка безпосередньо впливає на приплив крові до очей. Тож, якщо у вас виникли проблеми із зором, то це може бути пов’язано з перевантаженням печінки.

Коли печінка не працює належним чином, очі можуть втратити природний блиск, зіниці можуть здаватися білуватими, а білки й ділянки навколо очей можуть набути жовтуватого відтінку.

Запалення ясен і горла

У багатьох людей запалені ясна, які легко кровоточать, коли вони чистять зуби. Ця проблема також пов’язана з печінкою, а також запальними процесами в горлі.

Хоча ми можемо використовувати спеціальні зубні пасти й рідини для полоскання рота для лікування цих розладів, якщо ми не покращимо роботу печінки, ми не усунемо чутливість і запалення ясен та горла.

чутливість і запалення ясен та горла
Які у вас фекалії?

Наші фекалії також можуть бути індикатором здоров’я органів, яким ми часто не приділяємо достатньої уваги. Нижче наведені деякі ознаки того, що ваші фекалії намагаються сказати вам про перенавантаження печінки:

  • Липкі фекалії, які сильно смердять, є результатом поганого травлення і бродіння їжі.
  • Тверді, сухі фекалії характерні при закрепах, але також пов’язані з поганою роботою печінки.
  • Діарея.
  • Бліді фекалії або кольору глини.
  • Фекалії, які не тонуть, викликані жиром, який не був належним чином перетравлений.

Отже, як там ваша печінка?
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.