Червоні цятки на шкірі: чи варто хвилюватись?

Червоні цятки не завжди свідчать про проблеми зі здоров’ям, якщо вони не супроводжуються дискомфортом, свербіжем, або кровотечею. В іншому разі необхідно негайно звернутися до лікаря. 
Червоні цятки на шкірі: чи варто хвилюватись?

Останнє оновлення: 20 листопада, 2018

Впевнені, що більш ніж один раз, ви були здивовані, виявивши червоні цятки на шкірі. Вони також відомі як рубінові родимки, які часто випадково з’являються і зникають.

Звісно, у всіх викликає занепокоєння раптова поява і зникнення цих цяток.

Ми хочемо прояснити ситуацію: червоні цятки є набутими ангіомами, що мають генетичний компонент, і зазвичай їх поява пов’язана зі старінням шкіри.

Те, що вони не є раковими, або не викликані пошкодженням шкіри від надмірного перебування на сонці, не значить, що не треба спостерігати за ними та періодично перевіряти на наявність змін.

У цій статті ми поділимося інформацією щодо набутих ангіом. Впевнені, що ця інформація стане для вас корисною.

5 основних фактів про червоні цятки на шкірі

Червоні цятки на шкірі зазвичай з’являються у віці від 40 до 45 років. Проте, це не означає, що вони не можуть з’явитись у дітей та підлітків.

Також прочитайте: Все, що слід знати про родимки.

Вони, як правило, привертають нашу увагу через свій червоний колір. Їх легко помітити, у більшості випадків вони виглядають непривабливо.

Їх може бути настільки багато, що деякі люди вдаються до існуючих методів лікування, аби видалити червоні плями, генетичну схильність до яких успадкували від батьків.

Розгляньмо декілька фактів.

що таке червоні цятки на шкірі

Чим конкретно є червоні цятки на шкірі?

Червоні цятки на шкірі є дилатацією капілярів через невеликі розриви в судинній системі. Вони зазвичай з’являються на руках та грудях.

 • Експерти наголошують, що вони схожі на варикозне розширення, але радше перпендикулярні до шкіри, ніж паралельні.
 • Слід зазначити: це – доброякісні пухлини. Вони є скупченням меланоцитів, що не часто стають злоякісними, на відміну від родимок.

Червоні цятки та плями на шкірі

Варто пам’ятати, що на шкірі можуть проявитися як цятки, так і плями. Розгляньмо важливі деталі:

 • Купероз також проявляється у вигляді розширення капілярів, але часто нагадує судинну сітку. З’являється в результаті температурних змін або під час вагітності.
 • Добре те, що вони зникають з плином часу.
 • Крім того, гемангіоми є класичними родимками, які має більшість людей. Вони бувають червоного або більш фіолетового кольору.
 • Це – маленькі капілярні утворення, що з’являються винятково на тілі та обличчі дітей. Вони можуть зникнути з часом або залишитись на все життя.

Чи варто хвилюватись?

Ще раз наголосимо, що ці червоні цятки на шкірі не є раковими. Це – доброякісні пухлини, але все одно слід спостерігати за можливими змінами.

чи небезпечні червоні цятки на шкірі
 • Вони не повинні з’являтись у великій кількості на певній ділянці тіла.
 • Червоні цятки на шкірі не повинні спричиняти дискомфорт. Якщо вони викликають біль, свербіж або турбують вас якимось іншим чином, обов’язково навідайтесь до лікаря.
 • Червоні цятки на шкірі не повинні кровоточити. Якщо при доторку з’являється кров, час проконсультуватись із дерматологом.
 • Зверніть увагу на колір та форму. Якщо колір темнішає або край грубішає і стає нечітким, зверніться до спеціаліста.

Що можна зробити, щоб позбавитись їх?

Незважаючи на те, що цятки не несуть ризик для здоров’я, деяким людям здається, що вони виглядають непривабливо, особливо, коли є бажання одягти майку, або блузу з глибоким вирізом.

лікар живиться на червоні цятки на шкірі
 • Важливо зазначити: ніколи не намагайтесь позбавитись від них вдома, вдаючись до природніх методів, оскільки це дуже небезпечно.
 • Розмір червоних цяток на шкірі може бути від 6 до 7 мм. Оскільки це – капіляри, не потрібно намагатись усунути їх самостійно. Дерматолог зможе визначити найкращі та найбезпечніші методи для їх видалення.

Як правило, для видалення червоних цяток використовують лазер або електричний скальпель, запобігаючи їхньому повторному прояву. Ця техніка є найбезпечнішою. • Luba, M. C., Bangs, S. A., Mohler, A. M., & Stulberg, D. L. (2003, February 15). Common benign skin tumors. American Family Physician.
 • Arnáiz-García, M. E., Arnáiz-García, A. M., Alonso-Peña, D., García-Martín, A., González-Santos, J. M., & Arnáiz, J. (2016). Puntos de Campbell de Morgan, hemangioma capilar o angioma senil. Medicina General y de Familia5(3), 107–109. https://doi.org/10.1016/j.mgyf.2016.01.005
 • Kim JH, Park HY, Ahn SK. Cherry Angiomas on the Scalp. Case Rep Dermatol. 2009;1(1):82–86. Published 2009 Nov 11. doi:10.1159/000251395

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.