Смузі з чорниці і буряка, щоб очистити печінку

Щоб очистити печінку, потрібно відмовитися від алкоголю та тютюну. А також почати споживати натуральні продукти, які допоможуть очистити її ще швидше.
Смузі з чорниці і буряка, щоб очистити печінку

Останнє оновлення: 19 листопада, 2018

Печінка виконує дуже важливі функції в організмі, такі як фільтрація токсичних відходів у крові. Це запобігає розвитку багатьох хвороб. Ось чому важливо очистити печінку за допомогою продуктів, які є природними детоксикантами.

За оцінками, печінка впливає на більше ніж 500 функцій в організмі. Серед основних функцій – сприяння метаболічним процесам, секреція певних гормонів та детоксикація вашого тіла.

Однак як і з іншими системами в організмі, робота печінки може опинитися під загрозою. Це пов’язано з розвитком аномалій в тканинах або надмірним накопиченням токсинів.

Ці ситуації унеможливлюють роботу печінки. У результаті у вас можуть розвинутись хронічні захворювання, які вплинуть на якість вашого життя.

Через це дієти для очищення печінки стають дедалі поширенішими. Вони складаються з натуральних інгредієнтів та можуть очистити печінку, перш ніж виникнуть інші ускладнення.

У цій статті ми хочемо поділитися домашнім рецептом смузі з чорниці та буряка. Його велика кількість антиоксидантів та клітковини допоможе природно очистити печінку. Спробуйте просто зараз!

Смузі з чорниці і буряка, щоб очистити печінку

Цей натуральний смузі з чорниці та буряка поєднує в собі дві продукти, багаті на необхідні поживні речовини. Після того, як організм їх поглинає, вони допомагають очистити печінку, коли в ній є накопичення токсинів у тканинах.

Ці інгредієнти відомі завдяки своєму високому вмісту антиоксидантів. Їхній очищувальний ефект видаляє домішки, які проходять через кров.

Вони містять мінерали, такі як калій та магній. Якщо поєднати їх з натрієм, вони зменшують затримку рідини та запалення.

Вони також дають вам значні кількості клітковини. Це поживні речовини, які допомагають контролювати рівень холестерину та травлення.

Переваги чорниці

чорниця

Чорниця – сильне джерело антиоксидантних сполук, клітковини та важливих мінералів. Протягом багатьох років її використовували, щоб запобігти і боротися з декількома захворюваннями, які впливають на тіло.

Її антибактеріальні властивості та антибіотики застосовуються для лікування сечовивідних інфекцій та нейтралізації росту мікроорганізмів.

Її очищувальні сполуки підтримують роботу печінки. І водночас, вони допомагають запобігти хворобам, таким як жирові захворювання печінки та цироз печінки.

Серед живильних речовин чорниці, варто відзначити їх вміст:

 • Вітаміни (A, C, E)
 • Клітковина
 • Мінерали (калій, залізо, кальцій)
 • Дубильні речовини

Переваги буряка

буряк, щоб очистити печінку

Буряк є одним з овочів, які найчастіше використовують, щоб очистити печінку та кров.

Їх часто використовують у кулінарних цілях. Буряк є органічним джерелом необхідних поживних речовин, які забезпечують тіло багатьма перевагами, якщо додати його в свій раціон.

Буряк має високий вміст антиоксидантів та клітковини. Обидва є необхідними для оптимізації очищення органів секреції організму.

Одночасно вони забезпечують захисний ефект від вільних радикалів. Це відбувається на клітинному рівні.

Буряк забезпечує значну кількість беталіну, бетаціаніну та фолієвої кислоти. Все це необхідно для того, щоб печінка була здоровою.

Його концентрація пектину, вид клітковини, допомагає контролювати надмірний холестерин, а також перетравлювати жири.

Меншою мірою буряк забезпечує такі живильні речовини, як:

 • Вітаміни (A, B-комплекс, C)
 • Мінерали (фосфор, цинк, калій, залізо, кальцій)
 • Амінокислоти

Як зробити смузі з чорниці та буряка?

смузі з чорниці та буряка

Для того, щоб очистити печінку цим домашнім напоєм, спочатку потрібно перейти на постійну збалансовану дієту. Це означає, що ви повинні їсти багато фруктів, овочів та пити воду.

Уникайте споживання продуктів, багатих насиченими жирами та цукром. Це тому, що вони заважають процесу детоксикації.

Звичайно, ви повинні також спробувати уникнути алкогольних напоїв та сигарет. Адже токсини в них впливають на стан здоров’я печінки.

Інгредієнти

 • 3 маленьких буряків
 • 1/2 склянки чорниці
 • 1 соковитий лимон
 • 4 склянки холодної води

Інструкція

 • Добре вимити буряки і вичавити їх, щоб отримати їхній природний сік.
 • Вилити сік в блендер. Потім додати чорницю, лимонний сік і воду.
 • Змішати всі інгредієнти протягом декількох секунд, поки не отримаєте гладку рідину без шматків.
 • Пийте одну склянку на сніданок, а іншу – після обіду.
 • Пийте протягом 2 тижнів, кожні два місяці.

Ви готові спробувати цей смузі вдома? Якщо вам здається, що вам потрібно очистити печінку, зробіть цей напій і подивіться на його переваги. • Kalra A, Yetiskul E, Wehrle CJ, et al. Physiology, Liver. [Updated 2022 May 8]. In: StatPearls [Internet]. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; 2022 Jan-. Available from: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK535438/
 • Klein AV, Kiat H. Detox diets for toxin elimination and weight management: a critical review of the evidence. J Hum Nutr Diet. 2015 Dec;28(6):675-86. doi: 10.1111/jhn.12286. Epub 2014 Dec 18. PMID: 25522674.
 • Zhu J , Zhou M , Zhao X , Mu M , Cheng M . Blueberry, combined with probiotics, alleviates non-alcoholic fatty liver disease via IL-22-mediated JAK1/STAT3/BAX signaling. Food Funct. 2018 Dec 13;9(12):6298-6306. doi: 10.1039/c8fo01227j. PMID: 30411754.
 • Wang YP, Cheng ML, Zhang BF, Mu M, Wu J. Effects of blueberry on hepatic fibrosis and transcription factor Nrf2 in rats. World J Gastroenterol. 2010 Jun 7;16(21):2657-63. doi: 10.3748/wjg.v16.i21.2657. PMID: 20518088; PMCID: PMC2880779.
 • Al-Harbi LN, Alshammari GM, Al-Dossari AM, Subash-Babu P, Binobead MA, Alhussain MH, AlSedairy SA, Al-Nouri DM, Shamlan G. Beta vulgaris L. (Beetroot) Methanolic Extract Prevents Hepatic Steatosis and Liver Damage in T2DM Rats by Hypoglycemic, Insulin-Sensitizing, Antioxidant Effects, and Upregulation of PPARα. Biology (Basel). 2021 Dec 9;10(12):1306. doi: 10.3390/biology10121306. PMID: 34943221; PMCID: PMC8698622.
 • Clifford T, Howatson G, West DJ, Stevenson EJ. The potential benefits of red beetroot supplementation in health and disease. Nutrients. 2015 Apr 14;7(4):2801-22. doi: 10.3390/nu7042801. PMID: 25875121; PMCID: PMC4425174.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.