9 ознак того, що токсини отруюють печінку

Поки не пізно і поки не з’явилась серйозна хвороба, варто звернути увагу на певні ознаки того, що орган, який відповідає за очищення організму (печінка), накопичує токсини.
9 ознак того, що токсини отруюють печінку

Останнє оновлення: 06 грудня, 2018

Печінка  – це один із найважливіших органів організму, другий найбільший після шкіри, що відповідає за здійснення основних функцій охорони здоров’я.Кожного дня печінка фільтрує кров та виводить  токсини  та  клітини, які вже не потрібні організму. Вона також відповідає за синтез вуглеводів і жирів.

Вона також накопичує вітаміни  A, D, E, K, що є основними для підтримки хорошої фізичної та душевної енергії.

Хоча це орган виділення, занадто велика кількість токсинів може завадити нормальному функціонуванню, що в свою чергу позначиться на загальному стані здоров’я.

Печінка може очищати сама себе щодня, але якщо цей орган перевантажений, ці функції важко виконувати, що заважає печінці оптимально здійснювати властиві процеси.

Тому важливо вчасно розпізнати симптоми інтоксикації та скласти план детоксикації.

Нижче ми розповімо про 9 ознак того, що печінка уражена токсичними продуктами.

Розгляньмо їх!

Що вказує на те, що печінка уражена

1. Зміна кольору сечі та калу

зміни у сечі

Зміна кольору та запаху сечі й калу є показником декількох внутрішніх проблем зі здоров’ям.  

Хоча вони можуть бути спричинені станом сечової та шлунково-кишкової системи, також можуть бути ключовим симптомом для вчасного виявлення проблем із печінкою.

Зазвичай, коли в організмі людини достатньо води, сеча жовтого кольору; про жовтяницю може свідчити більш темний колір.

Печінка, отруєна токсинами, може позначитися на зміні кольору калових мас. Колір стає світлішим або темнішим.

2. Спазми і запальні процеси у шлунку

Хоча важко визначити, коли саме спазми, або запалення черевної порожнини спричинені інтоксикацією печінки, цей симптом не можна ігнорувати.

Постійні спазми можуть вказувати на те, що печінка не працює належним чином і їй важко виводити шкідливі речовини.

Також частим проявом є постійне запалення, що завжди супроводжується утворенням газів.

3. Подразнення шкіри

подразнення шкіри

Накопичені відходи у печінці завжди проявляються разом із подразненням шкіри.  Свербіж незрозумілого походження, дерматити та сухість можуть бути результатом інтоксикації печінки.

Симптоми, можливо, можуть поліпшитись, якщо користуватися зволожувальним кремом, але через те, що проблема внутрішня, вони знову з’являться.

4. Печія

Печія супроводжується хворобами, які вражають травну систему та печінку.

Хоча майже завжди це спричинено поганими звичками харчування та деякими речовинами, іноді може й свідчити про те, що токсини накопичуються в організмі.

5. Діарея

Діарею  можуть спричиняти різні фактори, включно й ті, що вражають печінку та сечовий міхур.

Коли діарея стає постійною і не має видимої причини, печінка може нагально потребувати детоксикації.

6. Відчуття втоми

втомлена жінка

Стан втоми – це тільки умова, що не завжди свідчить про втому, а іноді й про слабкість, млявість, неспроможність виконувати прості щоденні справи.

Коли печінка перевантажена токсинами, вона втрачає здатність фільтрувати кров і не може підтримувати достатній рівень кисню.

Таким чином розумова та фізична діяльність людини знижується, виникає відчуття втоми і бажання постійного відпочинку.

7. Раптова втрата апетиту

Хоча через низку причин це нормально -втрачати апетит, все ж таки варто звернути увагу на те, коли апетит відсутній завжди.

Для деяких людей навіть краще не відчувати тягу до їжі. Але через пару днів такого стану можуть виникнути проблеми дефіциту поживних речовин, а також інші небажані реакції.

8. Затримка рідини 

затримка рідини

Затримка рідини частіше трапляється у людей із захворюваннями нирок, але також може виникати через проблеми  з печінкою.

Як правило, запалення проявляється в ступнях, ногах та інших частинах тіла.  Рідина затримується, якщо при натисканні пальцем на шкіру залишається відбиток на кілька секунд.

9. Жовта шкіра

Жовтяниця, або пожовтіння шкіри, є результатом накопичення речовини, відомої як білірубін. Це пігмент в жовчі.

Жовч виробляється в печінці і виконує дуже важливу роль в процесі травлення.

Коли печінка зазнає труднощів при виведенні токсинів з крові, білірубін накопичується в крові, у результаті чого змінюється колір шкіри.

Чи є у вас які-небудь з цих симптомів? Якщо вважаєте, що страждаєте від двох, або більше симптомів, які ми згадали, подумайте про програму детоксикації та при можливості відвідайте лікаря.  • Buey, L. García, F. González Mateos, and R. Moreno-Otero. “Cirrosis hepática.” Medicine-Programa de formación médica continuada acreditado 11.11 (2012): 625-633.
  • García-Cortés, M., et al. “Hepatotoxicidad secundaria a” productos naturales”: análisis de los casos notificados al Registro Español de Hepatotoxicidad.” Revista Española de Enfermedades Digestivas 100.11 (2008): 688-695.
  • Martínez Álvarez, J. R., et al. “Recomendaciones de alimentación para la población española.” Nutrición Clínica y dietética hospitalaria 30.1 (2010): 4-14.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.