Ознаки того, що ви перебуваєте в токсичних стосунках

Ознаки того, що ви перебуваєте в токсичних стосунках
Ознаки того, що ви перебуваєте в токсичних стосунках

Останнє оновлення: 29 листопада, 2018

Іноді просто кохати недостатньо. Але є дещо більш небезпечне: кохання та стосунки можуть стати токсичним, викликаючи сум і позбавляючи крил, залишаючи лише заздрість і недовіру.

Вам може здаватися, що досить легко розпізнати, коли ви потрапляєте у токсичні стосунки. Але, на жаль, це не так, і ось чому деякі люди зрештою неодноразово в них опиняються.

Коли ви когось кохаєте, ваш когнітивний і емоційний стан дещо спотворюється, і може бути важко “пробудитися” у реальності. Розплющте очі.

У сьогоднішній статті ми хочемо підказати вам найочевидніші ознаки токсичних стосунків.

Як розпізнати, що ви потрапили в токсичні стосунки

1. Ви бачите тільки стіни там, де колись були двері

Цілком імовірно, що перш ніж ви були у стосунках, ви були дуже незалежними. Ви приймали всі рішення на роботі і вдома. У вас були друзі, ви розважалися з колегами і влаштовували щасливий розпорядок дня.

Але тепер стосунки, в яких ви знаходитеся, змінили вашу реальність:

  • Ви розумієте, що ви не можете вирішити, що ви хочете зробити, перш ніж погодите це з вашим партнером. Якщо ви говорите, що ви плануєте піти на корпоративну вечірку або по магазинах з подругою, ваш партнер часто не дозволяє вам цього робити.
  • Ваше життя з вечора до ранку контролюється. Один з симптомів токсичних стосунків – це, наприклад, коли ви перевдягаєтеся, щоб догодити своєму партнерові. Або нехтуєте речами, якими ви раніше насолоджувалися: макіяжем, використанням мобільного телефону, пізнім ляганням спати…
  • Ви також можете почати помічати, що партнер обмежує ваш особистий прогрес. Можливо, він не думає, що вам слід рухатися вгору у компанії. День у день ви бачите, як навколо вас виростають стіни, де раніше ви бачили можливості
  • Вам здається, що кожного дня невидима огорожа будується навколо вас.
токсичні стосунки обмежують

2. Ваші емоції ігнорують, піддають нападам, вони стають об’єктом маніпуляції

Більшість людей вступає у стосунки з іншою людиною з великим ентузіазмом. Кохання настільки інтенсивне, непереборне, щире й сповнене емоціями, що це нормально повністю віддаватися людині, яку ми любимо. Але пам’ятайте, що важливо збалансувати це кохання з такою ж кількістю турботи про себе.

  • Одним з наріжних каменів токсичних стосунків є емоційна маніпуляція. І вона часто проявляється найбільш витонченим і руйнівним чином.
  • Токсичні люди завжди шукають власну вигоду. Пам’ятайте, що у таких людей дуже низька самооцінка, вони слабкі особистості. Їхня невпевненість породжує недовіру і бажання контролювати свого партнера. Вони можуть боятися бути залишеними, можливості того, що інша людина може забрати вас. І це призводить до безперервного нагляду і неконтрольованих ревнощів
  • Бажання контролювати вас ставить їх у позицію абсолютної влади, де тільки один учасник стосунків має право приймати рішення. Якщо ви не робите те, що вимагає ваш партнер, вони вигадують розумні способи, щоб змусити вас відчувати себе винними. Вони виставляють себе жертвою, поклавши всю провину на вас. Ви повинні бути дуже, дуже обережними.
розбите серце

3. Ваше нещастя зростає з кожним днем…

Ви все ще можете кохати цю людину, але відбуваються дивні речі: коли вона не поруч з вами, ви почуваєтеся спокійно. Ви можете дихати і нарешті розслабитися. Подивіться уважно на інші пари, які живуть разом більш гармонійно, де кожен поважає особистий простір іншої людини і не обмежує особистий ріст.

Зверніть увагу на справжні почуття. Якщо ви відчуваєте себе незадоволеними і відчуваєте щось з того, що ми перерахували вище, ви втрачаєте себе. Ви вже не ті, ким були раніше. І вам може навіть здаватися, що ваша самооцінка зламана, що ви зломлені.

Ви повинні взяти всі ці фактори до уваги. Дуже часто емоційний розлад, який ви відчуваєте, може перетворитися на фізичні симптоми. Що це означає?

Тривога і страх можуть викликати головний біль, нудоту та багато іншого. Люди з такими симптомами можуть звертатися до лікарів, але ніколи не отримувати правильний діагноз.

Лікар може сказати вам, що у вас, наприклад, мігрень, але те, від чого ви насправді страждає, – депресія, породжена вашою нещасливою ситуацією.

депресія породжена токсичними стосунками

Як ви можете врятуватися від токсичних стосунків?

У це може бути важко повірити, але статистика показує, що токсичні стосунки іноді можуть тривати протягом багатьох років. Як це може бути? Ось деякі з причин:

  • Деякі люди бояться наслідків розриву з партнером. Вони бояться за своїх дітей або того, що їхній партнер може завдати їм болю.
  • Деякі з нас просто не можуть уявити собі життя “на самоті”. Так вони змушені, в деякому розумінні, страждати у нещасливому шлюбі, а не жити на самоті.
  • Іноді ці стосунки тривають, тому що люди все ще кохають одне одного. Але це нездорове кохання, що тільки призводить до страждань, і все ж вони не знають іншого способу. Здається дивним, але це правда.

Для того, щоб врятуватися від токсичних стосунків, ви повинні спочатку усвідомити те, що відбувається. Зрозуміти та прийняти ситуацію і зізнатися собі, що ви незадоволені. Можливо, ваші друзі та родина помітили всі ці ознаки ще до вас. Обіпріться на них, шукайте підтримку, коли вам це потрібно.

Наступний крок – поговоріть з вашим партнером. Скажіть йому, як ви себе почуваєте, поясніть ваше розчарування і нещастя.

Якщо ви виявите, що це не мотивує його допомогти поліпшити ситуацію, або якщо ви вважаєте, що немає ніякого способу її виправити… слід вибратися з неї. Ваш спокій, емоційне здоров’я і цілісність мають бути на першому місці, тож ніколи не сумнівайтеся в собі.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.