Ознаки та симптоми передчасних пологів

Передчасні пологи - це напружена ситуація, оскільки життя дитини може опинитися під загрозою. У цій статті ми розкриємо ознаки та симптоми передчасних пологів, щоб ви могли обов’язково звернутися за допомогою якнайшвидше.
Ознаки та симптоми передчасних пологів

Останнє оновлення: 26 лютого, 2020

Здатність визначити ознаки та симптоми передчасних пологів дуже важлива, адже низька вага при народженні може бути дуже небезпечною для здоров’я вашої дитини.

У цій статті ви виявите ознаки та симптоми, на які необхідно звернути увагу, адже можуть бути сигналом передчасних пологів.

Як відзначають фахівці з Клініки Майо, передчасні пологи відбуваються до 37 тижня вагітності. Однак у немовлят, народжених до 34 тижня, підвищений ризик фізичного травмування, і 75% цих народжень закінчуються смертю.

Чинники ризику передчасних пологів

які симптоми передчасних пологів
У здорових жінок передчасні пологи можуть бути через падіння, яке їх провокує. Нижче ми пояснимо деякі обставини, коли потрібно звернути увагу на будь-які ознаки чи симптоми, які можуть свідчити про передчасні пологи.
 • Сімейний анамнез. Якщо хтось у вашій родині вже переніс передчасні пологи, вам потрібно приділити цьому більше уваги, оскільки ви також у групі ризику.
 • Багатоплідна вагітність. Виношування близнюків може збільшити ризик передчасних пологів. У цих випадках за вагітною необхідно ретельно стежити.
 • Вага нижча за норму. Жінки, яким скоро народжувати, проходять контроль за вагою, адже вага нижче норми може призвести до передчасних пологів. Ось чому важливо дотримуватися вказівок лікаря.
 • Інфекції сечовивідних шляхів. Під час вагітності у вас можуть бути інфекції, які потребують більшого спостереження, оскільки вони можуть спричинити передчасні пологи.

Багато інших чинників пов’язані з більшим ризиком передчасних пологів. Наприклад, якщо вагітна курить, якщо у неї змінений об’єм навколоплідних вод або у неї в анамнезі гіпертонія.

Ознаки та симптоми передчасних пологів

Загалом, є деякі безпомилкові ознаки того, що ось-ось почнуться пологи. Тому, враховуючи появу будь-якого з симптомів, потрібно якомога швидше вирушити до відділення швидкої допомоги.

 • Витік навколоплідних вод. Якщо жінка це помічає, вона повинна негайно звернутися до лікаря. Це означає, що навколоплідний мішок порвався, що призвело до втрати навколоплідних вод.
 • Скорочення матки. Регулярні і часті скорочення, один раз на 10 хвилин, є ознакою пологів.
 • Судоми в утробі матері. Якщо скорочення все ще м’які, ви можете відчути біль в утробі, який можна сплутати з болем у животі, особливо якщо він супроводжується діареєю.
 • Зміни виділень з піхви. Більша кількість або густина, а також зміни кольору, – ще одна ознака того, що важливо звернутися до лікаря.

Якщо жінці загрожують передчасні пологи, цими симптомами не можна нехтувати. Навіть легкий біль у попереку або тиск на геніталії (ніби дитина тисне вниз) може свідчити про неминуче розродження.

Небезпека передчасних пологів

чому важливі симптоми передчасних пологів
Медичні огляди вагітних сприяють виявленню чинників ризику, пов’язаних із передчасними пологами.

Надзвичайно важливо звернути увагу на ці симптоми. Це пов’язано з високим рівнем смертності під час такого виду пологів. Таким чином, звернення до лікаря при перших ознаках тривоги має важливе значення, щоб уникнути нещасного результату.

Також деяким проблемам зі здоров’ям можна запобігти, оскільки дитина ще не розвинулася повністю. З цієї причини матері, яким загрожують передчасні пологи, повинні уникати куріння, отримувати достатній відпочинок та підтримувати здорову вагу. Необхідно дотримуватися будь-яких заходів безпеки.

Ми сподіваємося, що ця стаття дала вам дізнатися трохи більше про можливі наслідки передчасних пологів. Крім того, якщо ви в групі ризику, не нехтуйте жодними симптомами, які ми тут згадали.

Недоношена дитина може страждати від багатьох проблем, якщо не отримає швидку медичну допомогу. Отже, якщо ви відчуваєте легкий біль у спині, тиск у матці або зміни виділень, зверніться до лікаря.

Завжди краще поберегти себе, ніж потім шкодувати. • Laterra, C., Andina, E., & Di Marco, I. (2003). Guía de prácticas clínicas. Amenaza de parto prematuro. Revista del Hospital Materno Infantil Ramón Sardá22(1).
 • Ovalle, Alfredo, Kakarieka, Elena, Rencoret, Gustavo, Fuentes, Ariel, del Río, María José, Morong, Carla, & Benítez, Pablo. (2012). Factores asociados con el parto prematuro entre 22 y 34 semanas en un hospital público de Santiago. Revista médica de Chile140(1), 19-29.
 • Pohlmann, Flávia Conceição, Kerber, Nalú Pereira da Costa, Viana, Jackeline da Silva, Carvalho, Vanessa Franco de, Costa, Carolina Coutinho, & Souza, Catharine Silva de. (2016). Parto prematuro: enfoques presentes en la producción científica nacional e internacional. Enfermería Global15(42), 386-397. Recuperado en 31 de marzo de 2019, de http://scielo.isciii.es/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S1695-61412016000200014&lng=es&tlng=es.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.