Ознаки згустків крові, за якими варто стежити

Згустки крові мають важливе значення для зупинки кровотечі, коли у вас рана або травма. Дізнайтеся далі про ознаки згустків крові, за якими варто стежити.
Ознаки згустків крові, за якими варто стежити

Останнє оновлення: 11 грудня, 2018

Коли утворюються згустки крові в кровоносних судинах, це становить ризик для здоров’я. Згусток крові – це кров’яна маса, яка виникає через зміну з рідинного стану на желатиновий або напівтвердий. Дізнайтеся про ознаки згустків крові, за якими варто стежити.

Якщо ця маса вільно тече в крові, вона може частково або повністю заблокувати артерію або вену. Цей стан, відомий як тромбоз.

З огляду на те, що все наше тіло пов’язане кровоносними судинами, згустки крові можуть подорожувати скрізь, що є надзвичайно небезпечним.

Якщо такий згусток рухається до серця, мозку чи легенів, є ризик того, що він застрягне і спричинить емболію або серцево-судинну хворобу.

Є два типи згустків крові:

 • Артеріальний. Це згустки крові, які утворюються в артеріях і перешкоджають надходженню кисню до головних органів.

Згустки можуть викликати численні ускладнення, такі як серцеві напади, параліч цереброваскулярного нерва та інтенсивний біль.

 • Венозний. Венозні згустки крові повільно утворюються у венах, тому симптоми проявляються з часом.

Вони зазвичай виникають у руках, ногах і в районі таза.

Як правило, ці згустки залишаються нерухомими. Однак завжди є ризик того, що вони можуть переміститися і стати серйозною проблемою для здоров’я.

Чому виникають згустки крові

Деякі ситуації можуть збільшити ризик виникнення тромбів, серед них:

 • Тривале перебування в одному положенні чинить тиск на кровоносні судини, що перешкоджає кровотоку.
 • Тривалі подорожі, що перевищують чотири години, також є чинниками, які можуть спричинити згустки крові.
 • Тривале сидіння не дає крові правильно текти, тож можуть утворитися згустки крові.
 • Тривале лежання в ліжку.
 • Певні протизаплідні таблетки.
 • Родинна історія.
 • Малорухливий спосіб життя.
 • Вік.
 • Ожиріння.
 • Куріння.

Погляньте на ці ознаки згустків крові

1. Незвичний кашель та труднощі з диханням

кашель
Згусток у легенях уповільнює потік кисню, що прискорює швидкість серцебиття.

Швидкий темп у поєднанні з ускладненим диханням, як правило, є попереджувальним сигналом про емболію легенів.

2. Зміни настрою

Такі симптоми, як дратівливість, плутанина, галюцинації або судоми, можуть попередити нас про небезпеку артеріального тромбозу в мозку.

Це трапляється, коли згусток крові заважає потоку кисню і глюкози в крові. У результаті мозок не може працювати так, як треба.

3. Втома

поширені ознаки згустків крові
Коли в організмі є згусток крові, він активізує свої захисні організми, що іноді може призвести до втоми або виснаження.

Часто важко діагностувати симптоми втоми, тому важливо стежити за іншими можливими симптомами.

У багатьох випадках ви помітите втому без видимих ​​причин. Це може відбутися навіть після повноцінного нічного сну.

4. Набряк кінцівок

Цей стан відомий як тромбоз глибоких вен. Він ускладнює кровообіг у кровоносній системі, що не дає кисню дістати до життєво важливих органів.

Ви повинні бути дуже обережними, якщо ваші кінцівки швидко розбухають, особливо якщо це завдає болю. Не сплутайте це з набряками, спричиненими затримкою рідини.

5. Біль у руках або ногах

які ознаки згустків крові
Це локалізований гострий біль. Він часто виникає під час ходьбі або згинання кінцівок.

Окрім болю, може також бути оніміння.

6. Набряки вен

Набряки вен не викликають ускладнень або серйозних проблем. Проте, коли згусток крові тисне на кровоносні судини, це може спричинити внутрішні розриви, почервоніння або синяки.

Іноді варикозне розширення вен може з’явитися в результаті венозного тромбозу в ногах. Це важливі ознаки згустків крові, за яким варто слідкувати.

7. Червоні лінії на шкірі

червоні лінії на шкірі
Коли у вас виникають червоні лінії вздовж вен, треба перевірити інші зміни на шкірі.

Ви також повинні звернути увагу на зміни настрою, щоб виключити ймовірність артеріального тромбозу. Через ці червоні лінії ваші кінцівки будуть теплими на дотик.

8. Лихоманка

Коли згусток крові потрапляє в кровотік, це може спричинити лихоманку. Лихоманка часто супроводжується потінням, тремтінням, мігренями, зневодненням, фізичною слабкістю та поганим апетитом.

Рекомендації для профілактики згустків крові

 • Спробуйте їсти продукти, багаті на вітаміни В3, С і Е для покращення кровообігу. Сюди належать часник, цинк, магній, марганець та мінеральні добавки.
 • Киньте курити. Сигарети збільшують утворення згустків крові.
 • Утримуйте здорову вагу, відповідно до вашого росту та пропорцій тіла. Ви можете тримати себе в формі за допомогою фізичних вправ.
 • Ожиріння та пасивний спосіб життя є основними чинниками, які викликають серцево-судинні розлади та серцеві напади, які виникають через згустки крові.
 • Будьте обережні, якщо приймаєте оральні контрацептиви, оскільки гормони посилюють ознаки згустків крові.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.