Переваги естрогену у вашому раціоні

Навіть якщо ви добре їсте, цілком можливо, що ви не дасте своєму тілу всього, що потрібно. Ми розповімо про переваги естрогену в раціоні, які вам варто мати на увазі.
Переваги естрогену у вашому раціоні

Останнє оновлення: 07 лютого, 2019

Здорове харчування вже стало стилем життя. Але іноді ми не знаємо, яка їжа нам потрібна для фізичного або психічного здоров’я. Нижче ми розглянемо переваги естрогену у вашому раціоні.

Ймовірно, ви хочете почати правильно та збалансовано харчуватися. А якщо ви жінка, то ви прийшли в потрібне місце. Вам потрібно буде визначитися, що потрібно їсти, щоб забезпечити найкращий спосіб життя.

Ми маємо на увазі цілеспрямоване додавання продуктів, які забезпечать ваше тіло естрогеном. Цей гормон відіграє важливу роль в оптимізації сексуального та репродуктивного життя та забезпечує повноцінну роботу інших органів.

Переваги естрогену

Багато хто вважає, що молодість вічна, але зрілість і старість демонструють, чи ви приймали правильні рішення протягом усього життя.

Естроген – це жіночий гормон, який також є у чоловіків, хоч у невеликих кількостях. У жінок його виробництво падає під час менопаузи, що призводить до серйозних наслідків.

переваги естрогену для організму
Адже естроген несе відповідальність за:
 • регулювання менструального циклу
 • жіночність
 • підтримку здоров’я серця, м’язів, кісток, а також репродуктивної системи.

Ось чому важливо підтримувати рівні естрогену, або ж наслідки можуть бути шкідливими. Щоб уникнути цього, важливо їсти продукти, багаті на естроген.

Ваше тіло без естрогену

Якщо ви не перевірите рівень естрогену, ви не зможете запобігти будь-яким проблемам зі здоров’ям, які можуть виникнути через його низький рівень. Однак ви це помітите, щойно ви почуватиметеся роздратованими, виникнуть проблеми зі сном і втрачатимете волосся у великій кількості.

Харчові продукти, щоб скористатися перевагами естрогену

Тепер, коли ви почали читати цю статтю, ви знаєте дещо більше. Ми перейдемо до продуктів, які допоможуть вам збалансувати рівні естрогену.

Фрукти та овочі

Ці два варіанти є відповіддю на майже всі ваші проблеми. Вони є у складі всіх дієт, і ця не виняток. Вони містять фітоестроген – речовину, що стимулює вироблення естрогену у жінок.

Сто грамів овочів можуть містити від 94 до 604 мікрограм фітоестрогену. Непогана ідея додати їх наступного разу. Найкращі фрукти: яблука, сливи, помідори, фініки та папая.

переваги естрогену в овочах
Спробуйте їсти ці овочі:
 • броколі
 • огірок
 • баклажан
 • гарбуз
 • буряк
 • картопля
 • селера
 • люцерна

Горіхи та зернові

Горіхи та зерна також містять значну кількість фітоестрогену. Вони багаті на вітаміни та мінерали й можуть бути поєднані з іншими продуктами.

Їжте насіння льону та кунжуту, а також зернові, як от пшеницю, рис, ячмінь та вівсянку.

Соя і сушені фрукти

Соя є важливим джерелом фітоестрогену. Сто грамів сої містять близько 103 мікрограм фітоестрогену. Вибирайте продукти, які роблять з сої, як соєвий йогурт і тофу.

Сухофрукти також є прекрасним джерелом фітоестрогену. Найкращим варіантом є фісташки, але не забувайте мигдаль, фундук та арахіс.

Три звички, які допомагають підвищити рівень естрогену

Окрім споживання харчових речовин, багатих на естроген, ви повинні виробити звички, які допоможуть досягти ваших цілей.

1. Робіть аеробні вправи

Цей вид вправ сприяє метаболізму естрогену. Їхнє виконання стимулює створення хороших гормонів. Таким чином, важливо знайти принаймні 30 хвилин для тренувань.

2. Спіть більше ніж 6 годин

Сон тривалістю менше ніж 6 годин знижує продуктивність естрогену, а отже, й ваше лібідо.

сон для вироблення естрогену

3. Використовуйте добавки

Допоміжні речовини необхідно приймати тільки під медичним наглядом. Вони зроблені з білка та трав, які допомагають виробляти естроген, а також інші жіночі гормони. Вони повинні бути вашим останнім варіантом.

Трохи науки про переваги естрогену

Ідея в тому, щоб запобігти будь-яким наслідкам низького рівня естрогену. Це скорочення відбувається головним чином, коли жінки проходять крізь менопаузи. Однак, якщо ви будете вживати заходи заздалегідь, буде менше ризиків.

У науці немає схеми, яка б показувала, як жінка реагує на цьому етапі свого життя. Проте є засоби для полегшення цього переходу. Додавання естрогену до раціону може бути непоганим рішенням.

Ви побачите, що це нескладно. Звісно, у вас вже є фрукти, овочі та зерно на кухні. Додайте трохи сої та сухофруктів. Спіть вісім годин і знайдіть час на тренування. Це прості, але необхідні кроки для вашого здоров’я. Так ви зможете відчути на собі переваги естрогену.

Здоровий спосіб життя не потребує багато часу або місця, але він додасть вам багато років з сім’єю. • Rietjens IMCM., Louisse J., Beekmann K., The potential health effects of dietary phytoestrogens. Br J Pharmacol, 2017. 174 (11): 1263-1280.
 • Martín Salinas C., López Sobaler AM., Benefits of soy in women’s health. Nutr Hosp, 2017. 34: 36-40.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.