Полікістоз яєчників нарешті можна вилікувати

Сьогодні захворювання репродуктивної системи стають дедалі поширенішими. Зокрема, полікістоз яєчників, який завжди було дуже складно вилікувати. На щастя, нещодавно медики повідомили про можливе лікування. Докладніше в нашій статті.
Полікістоз яєчників нарешті можна вилікувати

Останнє оновлення: 09 лютого, 2019

Нещодавні дослідження виявили, що полікістоз яєчників підлягає лікуванню. Таке наукове відкриття може стати справжнім подарунком долі для багатьох жінок, які страждають на цей синдром.

Ви знали, що одна з п’яти жінок має синдром полікістозних яєчників?

Цей розлад розвивається, коли яєчники або надниркові залози виробляють більше чоловічих гормонів, ніж зазвичай.

Полікістоз яєчників

У жінок, які страждають на цей розлад, також можуть розвинутися діабет, проблеми з метаболізмом, серцево-судинні захворювання та підвищений тиск крові.

Утім найчастіше дискомфортні відчуття та симптоми виникають через ріст кіст – наповнених рідиною порожнин, які утворюються в яєчниках.

полікістоз яєчників

Симптоми полікістозу яєчників

  • Нерегулярні менструації
  • Безпліддя
  • Біль у тазі
  • Збільшення ваги
  • Вугрі або жирна шкіра
  • Надмірне волосся на обличчі, грудях, стегнах або животі
  • Ділянки загрубілої коричневої або чорної шкіри

Синдром полікістозних яєчників розвивається через підвищення рівня андрогенів. Крім того, він може виникати через опірність до інсуліну.

Високий рівень андрогенів, переважно пов’язаний із тестостероном, спричиняє небажаний ріст волосся на різних частинах тіла. Крім того, це також призводить до підвищеної жирності шкіри та появи чорних цяток.

Інсулін контролює рівень цукру або глюкози в крові, що призводить до надмірного бажання їсти. Як наслідок, жінки з полікістозом часто страждають від ожиріння й дуже легко набирають вагу.

Ризик розвитку цього синдрому збільшується через генетичний чинник. Тобто якщо в матері був полікістоз, донька має більше шансів теж захворіти. Щоб діагностувати це захворювання, потрібно здати аналіз крові, пройти гінекологічну перевірку й УЗД.

Чи можна вилікувати полікістоз яєчників?

На жаль, багато наукових джерел стверджують, що це захворювання невиліковне. Переважно лікарі просто кажуть краще харчуватися та більше займатися спортом. Крім того, вам можуть прописати певні ліки, які допоможуть зменшити симптоми. Найчастіше медики радять приймати контрацептиви, щоб регулювати менструальний цикл, збалансувати рівень чоловічих гормонів і зменшити акне.

Тим не менш, дослідження, опубліковане в журналі Nature Medicine, ставить під сумнів невиліковність полікістозу. Автори стверджують, що тепер це захворювання, можливо, підлягає лікуванню.

Про що говорить дослідження

Було виявлено взаємозв’язок між гормональним дисбалансом у матці та синдромом полікістозних яєчників.

Це нове дослідження показало, що антимюлерів гормон (AMH) по-різному впливає на вагітних із полікістозом і жінок, які не мають цього синдрому.

У хворих жінок концентрація гормону AMH на 30% вища, ніж у здорових. Учені проводили тести на мишах і виявили, що надлишок гормону AMH, який ввели тваринам, призводив до розвитку синдрому полікістозних яєчників у майбутньому.

Це відкриття дозволило дослідникам зосередитися на конкретному гормоні, щоб знайти лікування від полікістозу.

Важлива новина полягає в тому, що цього року планують почати фармацевтичні випробовування.

Оскільки тести показали досить чіткі результати на мишах, настав час спробувати вилікувати полікістоз у жінок.

Неодмінно прочитайте цю статтю: 7 фактів, які варто знати про синдром полікістозних яєчників

чи можна вилікувати полікістоз

Робота над ліками

Цим дослідженням керував Паоло Жакобіні в Національному інституті здоров’я та медичних досліджень Франції.

У ході тестування вчені ввели хворим на полікістоз мишам препарат під назвою цетрорелікс. Як наслідок, симптоми почали зникати.

Це може стати чудовою новиною для мільйонів жінок, яким щодня доводиться страждати через полікістоз. У багатьох випадках хворі мусять приймати контрацептиви, навіть якщо це непотрібно. Але позитивні результати дослідження важливі не лише тому. Якщо полікістоз вдасться вилікувати, це також збільшить імовірність завагітніти серед жінок із цим синдромом.

Якщо ви помічаєте в себе симптоми полікістозу яєчників, неодмінно зверніться до гінеколога. Фахівець огляне вас і скерує на всі необхідні аналізи.

Важливо піклуватися про своє здоров’я. Тому за найменших сумнівів, краще піти до лікаря.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.