Помилки, яких припускаються під час декорування ванної кімнати

Тільки тому, що ванна кімната зазвичай є найменшим приміщенням в оселі, не варто робити висновок, що її дуже просто оздобити. Навпаки, під час декорування ванної необхідно врахувати кожну дрібничку, щоб уникнути проблем у майбутньому.
Помилки, яких припускаються під час декорування ванної кімнати

Останнє оновлення: 04 лютого, 2019

Під час декорування помешкання необхідно враховувати безліч аспектів та приділити увагу навіть найменшим деталям. Це стосується усіх без винятку приміщень в оселі, таких як ванна кімната або кухня.

Чи замислювалися ви над тим, якою б хотіли бачити свою ванну? Сьогодні ми поділимося з вами корисними порадами, завдяки яким ваша ванна кімната набуде зовсім нового, більш вишуканого та затишного вигляду.

У магазинах з порадами для декораторів та у рекламних проспектах магазинів, що займаються продажем устаткування та предметів декору для ванних кімнат, ми часто бачимо неймовірно красиві та модні варіанти дизайну цього приміщення.

Намагаючись відтворити картинки із журналів у власному помешканні, чимало людей припускаються серйозних помилок під час декорування ванної кімнати. На жаль, дуже часто ці помилки дуже важко виправити, тож краще одразу підходити до процесу оздоблення ванної уважно та відповідально.

Для того, щоб ремонт та декор не став для вас джерелом головного болю та роздратування, рекомендуємо скористатися нашими корисними порадами. У цій статті ми зібрали 5 типових помилок, яких більшість людей припускається під час декорування помешкання. Повірте, завдяки нашим рекомендаціям ваша ванна кімната набуде зовсім нового вигляду.

Основні помилки, яких припускаються під час оздоблення ванної

1. Невдале використання вільного простору

ванна кімната та вільний простір

Розподіл вільного простору – це перша проблема, з якою ви зіткнетеся під час проектування ванної кімнати у помешканні. Перш за все потрібно подумати, що саме ви хочете розмістити у цьому приміщенні.

Неодмінно виміряйте площу кімнати та обирайте необхідні меблі вже на основі отриманих результатів. Не забувайте, що у ванній кімнаті мають бути лише необхідні меблі, адже у переповненому тумбами та поличками просторі вам ніде буде навіть розвернутися, тож користуватися цим приміщенням стане досить незручно.

Розташування кожного предмета також є неймовірно важливим. Дуже часто можна зіткнутися з типовою помилкою багатьох людей, коли двері у ванну кімнату не відчиняються повністю через те, що одразу за ними розташований унітаз. Не варто половину вільного простору у цьому приміщенні заповнювати величезною ванною. Цей предмет, на жаль, можуть дозволити собі лише власники великих помешкань чи приватних будинків.

Якщо ви хочете максимально зберегти вільний простір у ванній кімнаті, радимо встановити розсувні двері. Такі двері дуже виручають у невеликих приміщеннях. Неодмінно порадьтеся з професійним теслею, щоб визначати, чи можливо встановити такі зручні двері у вашій ванній кімнаті.

2. Надто слизька плитка на підлозі

На жаль, ванна кімната – це саме те місце, де трапляється багато нещасних випадків. Причиною більшості з них є слизька плитка на підлозі та ковзка поверхня у ванні або душовій кабіні. Чи можливо якось уникнути цих ситуацій ще на етапі планування оздоблення ванної кімнати? Звісно, так. Є два ефективні способи розв’язання цієї проблеми та підвищення безпеки у ванній.

Перш за все, не варто класти на підлогу слизьку плитку. Таким чином ви зможете убезпечити себе, а головне свою малечу, від падіння та травмування у ванній. Не забувайте, що дітки часто є досить необережними та надто прудкими, тож краще завчасно вжити всіх можливих запобіжних заходів для їхньої безпеки.

Якщо ж у вас немає можливості змінити слизьку плитку на нову, радимо придбати спеціальні килимки. Дуже часто люди падають у ванній через вологу підлогу. За допомогою килимків ви зможете назавжди позбутися цієї проблеми.

Не забувайте, що з часом килимки можуть почати виділяти неприємний запах, якщо неправильно за ними доглядати. Неодмінно оберіть якісні килимки для ванної та обов’язково їх регулярно чистіть та періть.

3. Відсутність правильної вентиляції

ванна кімната потребує вентиляції

Звісно, при декоруванні ванної кімнати обов’язково потрібно передбачити достатню вентиляцію у приміщенні. Неодмінно встановіть вентиляційний люк під час проектування ванної, адже цю помилку вам буде дуже важко виправити пізніше.

Кожна ванна кімната повинна мати достатню вентиляцію, щоб повітря залишалося свіжим, а зайва волога випаровувалася. Чимало людей навіть купують додаткові вентилятори та освіжувачі повітря, щоб ванна кімната завжди залишалася сухою та приємно пахнула.

Іншим ключовим фактором під час декорування ванної кімнати є освітлення. Світла у ванній кімнаті має бути достатньо, проте не переборщіть з ним. Зверніть увагу, що темні кольори поглинають більше світла, ніж пастельні.

До того ж темні меблі та плитку важче очищувати від бруду. Саме тому краще добре подумати, перш ніж встановлювати темні предмети декору та меблі у ванній кімнаті. Вони сильно зменшують приміщення візуально, а ще на них краще видно бруд та пил.

Корисна порада: додаткові джерела освітлення краще встановити біля дзеркала та у душовій кабіні.

4. Надто багато предметів декору

Вірте чи ні, але надмірне декорування також не допоможе вам зробити ванну кімнату затишною та красивою. Якщо ви розмістите у ванній кімнаті надто багато меблів або декоративних предметів, це лише зіпсує інтер’єр у приміщенні. Повірте, немає значення, наскільки красивими є цей декор, у надлишку він однаково тільки перевантажить ванну кімнату.

Натомість ми рекомендуємо обрати всього декілька елементів декору в одному стилі. Розподіліть їх по ванній кімнаті так, щоб приміщення мало збалансований та вишуканий вигляд. Візуально збільшити простір у цій кімнаті можна за допомогою дзеркал середнього або великого розміру. Навіть якщо ваша ванна кімната є дуже маленькою, дзеркала допоможуть візуально її розширити.

Зверніть увагу, що помістивши маленьке дзеркало у велику ванну, ви припуститеся серйозної помилки. Такий маленький аксесуар виглядатиме недоречно у великому приміщенні, адже він зробить ванну ще ширшою, і вона здаватиметься надто порожньою.

Також будьте обережними при використанні плитки для оздоблення стін. Звісно, за допомогою плитки можна не тільки надати ванній кімнаті гарного та затишного вигляду, а також уникнути корозії стін через надмірну вологу та гарячий пар. Втім, якщо ви викладете плиткою весь простір між підлогою та стелею, це матиме неестетичний та дещо абсурдний вигляд.

Найкращий варіант декору – це викласти плиткою лише ту стіну, біля якої розташовані умивальник та душова кабіна (або ванна). Інші стіни краще пофарбувати у пастельні кольори, щоб створити у приміщенні гармонію та затишок.

5. Ванна кімната надто перевантажена дрібничками та косметикою

Якщо ви хочете, щоб ваша ванна кімната була не тільки гарною, але й добре організованою, необхідно розташувати всі засоби для чищення та косметику по заздалегідь встановлених місцях, а не нагромаджувати їх на умивальнику та ванні. Ми радимо встановити умивальник разом з тумбою. Вільний простір у цій тумбі можна використати для зберігання гігієнічних очищувальних засобів.

Однак є чимало інших способів розмістити косметику та інші засоби у ванній кімнаті. Дехто обирає для цього настінні кутові полички, виготовлені з дерева, інші розміщують у ванній кімнаті невеликі кошики з лози або ж встановлюють невеликі тумби із шухлядами.

Насправді нині на ринку чималий вибір аксесуарів та меблів для ванної кімнати, тож все, що вам потрібно зробити – підібрати їх відповідно до свого бюджету та вільного простору у помешканні.

Якщо ви прислухаєтеся до наших порад, то зможете уникнути типових помилок під час декорування ванної кімнати та зможете зробити помешкання затишним та стильним.

Неодмінно врахуйте під час оздоблення ванної такі важливі аспекти: ваші потреби, доступність бажаних предметів декору та меблів, наявність вільного простору та кількість грошей, які ви можете витратити на декорування помешкання. І не забувайте про головну пораду – не намагайтеся скопіювати чиїсь ідеї, краще зробіть свою ванну кімнату унікальною та особливою.  • Hallo Granja, Paola. (2013). Estética Funcional y Espiritual Para el Hogar. Diseño Interior, Fundamentos Básicos. Disponible en: https://extensionuniversitariaute.files.wordpress.com/2013/09/decoracic3b3n-de-interiores.pdf
  • Andrés Pretel, F., Navarro Bravo, B., Párraga Martínez, I., de la Torre García, M. A., del Campo del Campo, J. M., & López-Torres Hidalgo, J. (2010). Adherencia a las recomendaciones para evitar caídas en personas mayores de 64 años Albacete, 2009. Revista Española de Salud Pública, 84(4), 433–441.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.