Поради для успішного шлюбу

Якщо вам хочеться успішного шлюбу, тоді дуже важливо навчитися поважати одне одного і, навіть якщо ви часто робите щось разом, давайте одне одному особистий простір. Дізнайтеся про інші поради для успішного шлюбу.
Поради для успішного шлюбу

Останнє оновлення: 09 листопада, 2019

Є багато обставин, які можуть гасити полум’я любові та пристрасті. Тому сьогодні ми хотіли б дати вам поради для успішного шлюбу, які дадуть вам змогу створити та підтримувати щасливий союз.

Незалежно від того, наскільки ви любите когось, щоб жити з людиною, яка, швидше за все, отримала зовсім інше виховання, ніж ви, потрібно докласти певних зусиль. Крім того, розбіжності часто викликають негативні ситуації у тих парах, які психічно не готові до них.

Жити щасливо в шлюбі – досяжна мрія, якщо застосуєте певні моделі поведінки. Читайте далі, щоб отримати кілька порад щодо довгих і задовільних стосунків.

Корисні поради для успішного шлюбу

корисні поради для успішного шлюбу
Як ми вже згадували раніше, будувати стосунки складно. Однак, якщо ви дізнаєтеся про деякі основні принципи, то зобов’язання, яке ви зробили для себе і суспільства, коли зголосилися на шлюб, стане найкращим рішенням всього вашого життя.

Візьміть ці поради до уваги:

1. Спілкуйтеся

Комунікація є основою кожного успішного шлюбу і стосунків.

Спробуйте знайти в особі партнера найкращого друга. Поговоріть про щоденні проблеми. Розкажіть про свої цілі та проекти. Покажіть свою вдячність, наскільки ви можете, і поважно обговорюйте свої розбіжності. Мета полягає в тому, щоб знайти більше рішень і створити менше конфліктів.

2. Слухайте

Ви повинні зачинити двері для егоїзму, якщо хочете мати успішний шлюб. Не завжди говоріть про себе і свої потреби, слухайте з увагою і серйозністю свою половинку.

Якщо можете, допоможіть партнеру отримати те, що йому потрібно – навіть просто демонструючи свою підтримку і віру в нього. Радійте його досягненням і виправляйте разом те, з чим ви не згодні. Ніхто ніколи не погоджується повністю на все, тому не приймайте це на власний рахунок.

3. Насолоджуйтеся здоровим статевим життям

Секс дуже важливий у романтичних стосунках. Не зголошуйтеся на рутину. Зберігайте іскру романтики й час від часу дивуйте свого партнера.

Знайдіть нові пози, експериментуйте з новими речами та місцями, а також поговоріть про те, що вам подобається і що вам не подобається, і про те, що ви хотіли б спробувати.

4. Пробачайте

Ніхто не є досконалим, усі люди мають незліченні можливості робити помилки. Невдача і жаль активізують прощення.

Переконайтеся, що те, що колись вплинуло на ваші стосунки, не повториться. Ба більше, домовтеся про відповідну реакцію.

5. Не ятріть старі рани

Якщо сталося щось неприємне, і ви пробачили це, не піднімайте питання знову і знову, коли виникають розбіжності. Це удар нижче пояса для вашого партнера, для вашого власного психічного здоров’я і для добробуту ваших стосунків.

Те, що вже обговорили і пробачили, треба залишити позаду, щоб просуватися далі та створювати нові враження.

6. Особистий простір

Усім відомо, що пара складається з двох людей, але ви також повинні враховувати те, що кожен член пари все ще є індивідуумом. Отже, поважайте простір одне одного і дайте одне одному час спілкуватися з іншими близькими людьми та займатися своїми захопленнями.

Втручання в особисті вашого партнера або намагання бути разом весь час призведе до рутини та виснаження (окрім випадків, коли ви обидва дійсно насолоджуєтеся робити все разом).

Поширені помилки

поширені помилки в шлюбі
Ось деякі поширені помилки, які можуть загрожувати стосункам. Якщо ви будете про них пам’ятати та застосовувати їх за потреби, ви безсумнівно уникнете багатьох негараздів і травматичних наслідків у вашому подружньому житті.

Не варто:

 • Приховувати свої проблеми від партнера. Не замовчуйте труднощів, з якими ви стикаєтеся, або змішані почуття та антипатії, які ви відчуваєте до партнера.
 • Не розповідати про свої справи, оскільки це відкриває двері для дистанціювання один від одного.
 • Бути налаштованими проти партнера. Таке ставлення є надзвичайно шкідливим для стосунків, оскільки воно передбачає помилки, які змушують їх зазнати невдачі або завдають їм шкоди.
 • Припинити прояви любові та прихильності.
 • Вдаватися до мікроагресій у формі як іронії, так  і пасивно-агресивних натяків. Така поведінка тільки посилює ваші відмінності.

Переваги

Шлюб може допомогти створити міцну основу для стосунків. Крім того, будь-які здорові та довготривалі стосунки – будь то шлюб, цивільний союз або партнерство – приносить вам такі особисті вигоди:

 • Покращує самооцінку.
 • Розширює соціальне коло.
 • Допомагає стати більш зрілими.
 • Покращує здатність вирішувати повсякденні проблеми.
 • Поліпшує сексуальне здоров’я.

Якщо ви хочете мати хороший шлюб, важливо зміцнювати цей союз перед обличчям труднощів. Тож успішний шлюб має стати безпечним раєм, в якому партнери можуть говорити про свої відмінності, причини незадоволення та конфліктів і насолоджуватися приємним спільним існуванням. • Wood, R. G., McConnell, S., Moore, Q., Clarkwest, A., & Hsueh, J. (2012). The effects of building strong families: A healthy marriage and relationship skills education program for unmarried parents. Journal of Policy Analysis and Management, 31(2), 228-252.
 • McVeigh, M. (2016). Pope’s tips for building a marriage. Eureka Street, 26(7), 61.
 • Kudrna, J. (2013, February). Arbitration and Right of Access to Justice: Tips for a Successful Marriage. In New York University Journal of International Law and Politics (JILP) Online Forum.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.