5 кроків, щоб пробачити й забути

5 кроків, щоб пробачити й забути
5 кроків, щоб пробачити й забути

Останнє оновлення: 08 грудня, 2018

Для того, щоб бути в змозі йти життям і повною мірою насолоджуватися ним, треба навчитися пробачати людей та просити пробачення, які образили нас в минулому, і рухатися далі.

Пробачати непросто. Коли ви починаєте забувати, що вам боляче, рани починають гоїтися. Ви будете почуватися щасливими, позбавитеся ран і шрамів від того, що зробило вам боляче.

Достатньо того, що вам довелося терпіти біль. Навіщо триматися за нього і надавати йому значення, якого у нього немає? Хіба не достатньо того, що ви прожили його і змирилися з ним, коли це сталося? Навіщо продовжувати повертати біль?

Розпочніть зцілення раз і назавжди. Це справді вимагає хоробрості, любові та розуміння. Ось п’ять кроків, щоб пробачити, забути та йти далі життям.

1. Визнайте, що відсутність пробачення впливає на ваше життя

Ви маєте розуміти, що людина, яка завдала вам болю, насправді впливає на вас. Визнайте, що якщо ви вирішили пробачити цю людину, це тому, що ви це заслужили. Це немає нічого спільного з людиною, яка зробила вам боляче. Важливий саме той факт, що ви лікуєте себе, роблячи це.

відсутність пробачення впливає на ваше життя

Утримання болю тільки змусить вас перебувати в поганому настрої, відчувати сум і образу. Ви маєте прагнути впоратися зі своїми почуттями, щоб пробачення було щирим.

Перш за все, зберігайте спокій, щоб уникнути гніву та тримати стрес під контролем. Спробуйте думати про щось мирне.

Ви можете думати про близьку людину, яку любите, або замінити негативні образи на позитивні.

Не заперечуйте ситуацію і не уникайте її. Змиріться з цим і надайте цьому важливого значення без емоційного багажу, який ви несли в минулому.

2. Вирішуйте, чи ви справді хочете йти далі без пробачення

Цей крок дуже важливий. Ви маєте дуже ретельно обдумати та візуалізувати вирішення проблеми.

Пам’ятайте, що пробачення – це не забуття, тому що ви просто не забудете.

Пообіцяйте собі, що ці проблеми не будуть втручатися у ваше життя, і вони дозволять вам жити своїм життям без злоби.

Пробачення не для того, хто завдав вам болю. Воно незамінне і є засобом поліпшення вашого життя.

Ви відповідаєте за свої дії та рішення. Ви не повинні дозволяти людині, яка зробила вам боляче, мати владу над вами.

Вибір менш болісного способу і подолання перешкод не означає, що ви маєте повернутися до цієї людини й продовжувати спілкування або виправдати те, що вона зробила.

Пробачення передбачає позбавлення людини сили продовжувати завдавати вам болю, а також вирішення проблеми.

3. Виражайте свої почуття

Вкрай необхідно висловити свої почуття і ставлення до людини, яка завдала болю. Це не означає, що треба вступити в конфронтацію, яка натомість погіршить ситуацію. Пам’ятайте, що все, що ви робите, ви робите для себе.

Перш ніж говорити з цією людиною, треба обміркувати власні думки, подумати про те, що саме ви скажете.

Намагайтеся не приховувати нічого в будь-якому випадку, поки не відчуєте полегшення. Поясніть, чому вам так погано, або запишіть те, що трапилося з вами. Напишіть про гнів, гіркоту і смуток.

Не має значення, наскільки ви емоційні. Важливо висловити весь свій біль. Вам не обов’язково потрібно відправляти лист людині, яка завдала вам болю. Цей лист ви пишете для себе, щоб усунути біль, тож ви можете спалити його або викинути.

Не зневажайте себе. Важливо усвідомити, що ви заслуговуєте на те, щоб до вас ставилися з повагою. Визнайте і висловіть весь негатив, який ви відчуваєте до цієї людини.

4. Прийміть свої недоліки

Дуже хворобливі емоції приховані всередині вас. Вони заважають вам своєчасно пробачати. Ці емоції – печаль, приниження, відторгнення й обман. Важливо визнати їх і спробувати поставити себе на місце іншої людини.

пробачення

Іноді ми занадто критичні й не думаємо про те, що ми зробили б в тій самій ситуації. Можливо, це буде щось, чого ви не хотіли б зробити, але це було б необхідно.

Подумайте про інші ситуації, коли ви почувалися так само. Подумайте про те, чи те, що сталося, заслуговує на ту важливість, яку ви цьому надаєте.

Вам не доведеться поділяти цінності, думки, образ мислення або почуття. Це не означає, що ви намагаєтеся виправдати що завгодно. Необхідно розуміти, що люди кращі, ніж ті помилки, які вони іноді роблять.

5. Відпустіть ситуацію

Йдіть вперед і не озирайтеся назад. Слід розуміти, що пробачення не відбувається миттєво. Це процес, який необхідно засвоїти. Час, необхідний для завершення цього процесу, залежить від людини.

Тільки ви знаєте, скільки часу потрібно, щоб рухатися далі й забути про все, що трапилося. Не тримайтеся за біль, але дайте собі час, щоб пробачити.

Вам просто потрібно зустрітися з цією людиною і сказати: “Я пробачаю тобі”. Тоді ви відчуєте, що життя покращується і ви почуваєтеся вільними.

Пам’ятайте, що пробачення – це процес, який дозволить вам йти далі й рухатися вперед. Жоден вчинок або людина не буде впливати на вас, ваші майбутні стосунки або теперішнє життя.

It might interest you...
Як пробачити себе за помилки минулого
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
Як пробачити себе за помилки минулого

Кожна людина повинна вміти вчасно відпускати минуле, адже неприємний досвід та помилки минулого часто стають настільки важким тягарем, що він заваж...