Поради для жінки, які допоможуть перебороти стрес та нервозність

На жаль, часто суспільство ставить нас у настільки жорсткі рамки, що ми змушені викладатися на всі 200%, або й більше. Проте не варто проживати своє життя за чужим сценарієм. Поверніть собі контроль над ситуацією! Тільки таким чином вам вдасться перебороти стрес та нервозність природним шляхом.
Поради для жінки, які допоможуть перебороти стрес та нервозність

Останнє оновлення: 21 січня, 2019

Коли ми говоримо, що стрес та нервозність впливають на жінок по-іншому, аніж на чоловіків, це не є перебільшенням або типовим кліше.

Звісно, кожна людина є вразливою до різних негараздів, проте жінки є не тільки значно чутливішими, але й більш нерішучими, коли їм доводиться визнавати певні життєві негаразди, або ж докладати для успіху більше зусиль, ніж вони спроможні.

Згідно з результатами досліджень Американської Асоціації Психологів, жінки на 28% частіше за чоловіків страждають від стресу, надмірної нервозності та депресії.

Насправді за цими даними стоять певні біологічні особливості організму жінки, які й роблять її більш схильною до розвитку цих емоційних розладів.

Проте психологи не втомлюються нагадувати, що жінкам у нинішньому світі доводиться звалювати на свої плечі величезну кількість обов’язків та щодня брати на себе відповідальність за стан своєї родини.

Жінкам нині дуже часто доводиться поєднувати роботу та кар’єру з доглядом за дітьми та облаштуванням домашнього затишку. Оскільки ми працюємо і вдома, і поза його межами, а також переживаємо важкий тиск з боку суспільства, трапляються миті, коли ми впадаємо у відчай та втрачаємо контроль над ситуацією.

Зверніть увагу, що є ще один важливий аспект, про існування якого не можна забувати.

Ніхто не заперечує, що жінки є більш вразливими до стресових ситуацій та надмірної нервозності, проте саме чоловікам важче даються подібні переживання. На жаль, у них часто хвилювання закінчуються серцевим нападом.

Необхідно завжди пам’ятати про цю різницю між чоловіками та жінками. Сьогодні ми дамо ключові поради, які допоможуть жінці легко перебороти стрес та нервозність.

Поради для жінки: як перебороти стрес та нервозність природним шляхом?

1. Не забувайте, що ви не зобов’язані нікому нічого доводити

поради для боротьби зі стресом

Оскільки жінки мають велику кількість щоденних зобов’язань, вони мають велику схильність до підвищення рівня стресу в організмі.

Вірте чи ні, але навіть у сучасному прогресивному суспільстві досі побутує сексизм.

Більшість жінок щодня мусить доводити, що вони можуть брати на себе стільки ж зобов’язань та виконувати такий самий обсяг робіт, як і їхні колеги чоловічої статі.

До того ж майже всім жінкам доводиться розриватися між доглядом за дітьми, дотриманням режиму всіх членів родини, виконанням своїх зобов’язань перед родиною, участю у житті соціуму, а також домашніми справами.

Насправді все встигати дуже складно, особливо якщо у суспільстві побутує думка, що жінка просто зобов’язана завжди робити все для всіх.

Саме тому дуже важливо замислитися над дотриманням декількох ключових аспектів:

  • Немає жодних причин щодня наполегливо доводити, що жінки мають такі ж здібності або є навіть кращими у чомусь за чоловіків.
  • Краще зосередитися на тому, щоб вдосконалювати свої вміння у тих заняттях, які вдаються вам найкраще. Не беріть на себе чужі зобов’язання, просто відповідально виконуйте свою роботу та завжди викладайтеся на повну.

Не намагайтеся себе з кимось порівнювати. Знайдіть свої сильні сторони та розвивайте їх. Повірте, так ви будете почуватися набагато краще, аніж після постійної боротьби з представниками протилежної статі.

2. Не забувайте про свої життєві пріоритети: вони не обов’язково повинні збігатися з цінностями інших людей

життєві пріоритети

Часто навколишній світ вимагає від нас рухатися швидше, бути бездоганними та успішними, завжди досягати поставлених перед собою цілей, бути хорошою мамою/донькою/дружиною та подругою…

А чи замислювалися ви над тим, чого насправді хочеться вам?

Ми є частиною світу, який постійно вказує, ким ми повинні бути, та чого від нас вимагають лише через приналежність до тієї чи іншої статі.

  • Насамперед звільніться від рамок, у які вас заганяє соціум. Відкиньте вбік всі упередження та стереотипи, які накладають на вас обмеження та не дозволяють насолоджуватися життям на повну.
  • З іншого боку, не варто забувати й про те, що з кожним роком дедалі більше давніх стереотипів руйнуються та забуваються. Жінці вдалося отримати більше прав, зайняти своє місце у суспільстві та досягти успіху у багатьох соціальних сферах. Нині жінка має право голосу, а отже може з легкістю відкинути всі застарілі упередження щодо представниць слабкої статі.

Утім, поки зовні ви ведете постійну боротьбу за місце під сонцем, що тим часом відбувається всередині вас? Як ви поводитеся вдома або в інших життєвих обставинах?

  • Не забувайте правильно розставляти пріоритети у житті та ставити власні потреби на перше місце. Таким чином ви зможете успішно перебороти стрес та нервозність.
  • Робіть те, чого вам насправді хочеться цієї миті, а не те, що нав’язують вам інші люди. Тільки так можна відновити емоційну рівновагу та повернути психологічну стабільність.

3. Проведення дозвілля з подругами – чудовий спосіб перебороти стрес та нервозність

подруги допоможуть перебороти стрес та нервозність

Дружба між жінками – це не лише важлива частина соціалізації. Жіноча дружба має глибокий терапевтичний ефект, тож зустрічі з подругами є незамінними для підтримання емоційного здоров’я жінки.

Якщо ви регулярно будете зустрічатися з подругами, то зможете легко перебороти стрес та нервозність. Товаришки допоможуть вам поглянути на всі ваші проблеми під іншим кутом, витерти сльози та забути про страхи. Після розмови з вірними подругами ви зможете відкинути всі нав’язливі та тривожні думки убік та рухатися далі по життю.

Ніколи не відмовляйте подругам у відповідь на прохання про зустріч. Якщо ви хочете гарно почуватися, завжди погоджуйтеся випити чашку кави разом зі своїми найближчими товаришками.

4. Якщо ви скажете: “Я більше не можу”, це не свідчить про вашу слабкість

У жіночому світі фрази “Я не можу”, “Мені це не підходить” або “Я б хотіла приділити трохи часу собі” чомусь заведено вважати забороненими.

Ми боїмося промовити ці слова вголос, наче вони можуть завдати шкоди комусь з нашого оточення або принесуть неймовірне розчарування всьому світу.

Однак не варто забувати, що іноді слово “ні” здатне зберегти життя, покращити здоров’я, вберегти вас від небажаних дій та навчити нарешті почати насолоджуватися гармонією зі своїм внутрішнім світом.

Не бійтеся перевірити це на практиці та вчасно користуватися словом “ні”.

5. Зробіть глибокий вдих і пам’ятайте, що все буде гаразд

техніки, які допоможуть перебороти стрес та нервозність

Коли вам здається, що ви вже вичерпали всі свої сили, коли негативні емоції вас переповнюють, а через надмірну нервозність серце ледь не вистрибує з грудей, радимо дотримуватися кількох простих рекомендацій:

  • Зробіть глибокий вдих: спостерігайте за тим, як рухається ваш живіт
  • Затримайте дихання на 4 секунди
  • Видихніть через рот, при цьому подумки рахуючи до 6.

Після цього скажіть собі: Усе буде гаразд, не сумнівайся. Я сильна, я все зможу подолати. Я тримаю ситуацію під контролем, тож у моєму житті все неодмінно налагодиться!”

This might interest you...
6 способів перебороти стрес та нервозність без пігулок
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
6 способів перебороти стрес та нервозність без пігулок

Для того, щоб перебороти стрес та позбутися неприємних дискомфортних відчуттів рекомендуємо проаналізувати коло спілкування та завершити токсичні с...